Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 27d. 08:29

Grąžinkite lankstumą

Lankstumo pratimai
Flickr.com / Lankstumo pratimai

Kūno lankstumas – jaunumo rodiklis. Kad kūnas taptų lankstus – nėra lengva užduotis, tačiau nieko nėra neįmanomo. Ir špagatą galima padaryti bet kuriame amžiuje.

Namuose sėdime prieš televizorių arba kompiuterio monitorių. Darbe dažniausiai mes taip pat sėdime. Sėdime mes ir mašinoje, ir teatre, ir restorane... Toks sėdimas gyvenimo būdas iššaukia daug problemų: tynimą, antsvorį, suspaustus vidaus organus ir pan. Tačiau tai tik antraeilės pasekmės. Pagrindinė priežastis – jūsų kūnas neteko lankstumo.

Lankstumas – tai organų judėjimas. Lankstumą galima vystyti atliekant tam tikrus pratimus, į kuriuos reikia žvelgti itin rimtai: turi būti subalansuotas krūvis ir eiga. Be to, jei pratimai nebus atliekami reguliariai, lankstumas atitinkamai mažės.

Įdomu tai, kad lankstumas priklauso ir nuo amžiaus – organizmo raiščiai didėja nuo 7 iki 13-14 metų, ir stabilizuojasi 16-17 metų, o vėliau turi savybę trauktis. Ir jei po 13-14 metų neatliekami tempimo pratimai, lankstumas gali dingti jau nuo jaunystės.

Įprastai iki 8-9 valandos ryto lankstumas yra mažesnis, tačiau rytinė treniruotė ypač efektyvi lankstumui. Šaltu sezonu, atšalus kūnui, lankstumas mažėja, o didėjant temperatūrai – didėja ir lankstumas.

Pratimų kompleksas

Šis kompleksas padeda vystyti lankstumą. Kiekvieno pratimo intensyvumą reikia griežtai kontroliuoti. Jūs turite jausti šiokią tokią įtampą raumenyse. Kiekvienoje pozicijoje turite išbūti 20-30 sekundžių. Atlikę pratimų kompleksą, turite jį pakartoti dar kartą.

Svarbu! Auksinė taisyklė norint lavinti lankstumą: sausgyslių negalima tempti – jas reikia pripratinti, raiščių nereikia pripratinti – juos reikia tempti.

Nugara. Atsisėskite ant kėdės su atkalte taip, kad jūsų kojos liestų grindis. Pastatykite kojas ant grindų ir suglauskite kelius. Pasilenkite į priekį ir apglėbkite delnais priekines kėdės kojas. Atpalaiduokite pečius ir įtempę rankų raumenis iš lėto tempkite kūną žemyn. Išsilaikykite 20-30 sekundžių.

Pasisukimai. Lėtai kelkitės į vertikalią padėtį. Ištempkite kaklą ir sėdėkite tiesiai. Laikydami šlaunis vietoje, pasukite kūną virš talijos į kairę ir abiem rankomis laikykitės už kėdės atkaltės. Pasukite galvą į kairę ir žiūrėkite toli už nugaros. Labai atsargiai kaire ranka pastūmėkite kūną dar toliau, tačiau pečiai ir kaklas neturi įsitempti. Turite pajusti kaip tempiasi šonai. Įsitikinkite, kad šlaunys vis dar liko ant kėdės. Užsilaikykite tokioje pozicijoje. Pakartokite pratimą į dešinę pusę.

Šlaunys. Sėdėkite ant kėdės, žiūrėkite tiesiai prieš save. Ištieskite kairę koją, ir nelenkdami nugaros pakelkite tiek, kiek galite. Įtempkite apatinę pilvo dalį ir atpalaiduokite pečius, viena ranka apglėbkite kairę šlaunį, o kita – kairės kojos blauzdą. Lengvai patempkite kairę koją į save, stenkitės nelenkti jos ir nugaros. Sulaikykite šią poziciją. Pakeiskite kojas.

Blauzdos. Atsistokite veidu į kėdės atkaltę, maždaug pusmetrį nuo jos. Šiek tiek sulenkite kojas per kelius. Pasilenkite ir paimkite abiem rankom kėdės kraštą. Stenkitės nelenkti nugaros ir laikyti galvą vienoje linijoje su nugara. Sulenkite kairį kelią, o dešinę koją palikite, kol nugara taps horizontali grindims. Turite jausti, kaip tempiasi dešinės kojos blauzda. Užsilaikykite tokioje pozicijoje, vėliau pakeiskite kojas vietomis.

Pečiai ir kaklas. Pastatykite kojas pečių plotyje, šiek tiek sulenkite kelius, įtempkite pilvo raumenis, išskleiskite krūtinę, atpalaiduokite pečius ir laikykite galvą tiesiai. Abi rankas laikykite už nugaros, kaire ranka laikykite dešinės rankos riešą. Atsargiai patempkite dešinę ranką žemyn, tempdami ir petį. Pasukite galvą į kairę, norėdami patempti dešinę kaklo pusę. Užsilaikykite tokioje pozicijoje. Pakeiskite kryptį, o vėliau pakartokite ir visus pratimus nuo pradžių.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min