-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išsirinkti bėgimo batelius?

Jei vis dar nepradėjote bėgioti tik todėl, kad niekaip neišsirenkate bėgimo batų, tuomet šis straipsnis – kaip tik jums. Jei batai bus nepatogūs, jie gali pakenkti sąnariams, kenkti taprslanksteliniams diskams ir kitiems organams.
Batai bėgiojimui
Batai bėgiojimui / Wade Griffith, Flickr.com
Temos: 1 Sportbačiai

Kokie turi būti sportbačiai?

Pirmas ir pagrindinis sportinių batelių kokybės ženklas – tai galimybė amortizuotis. Ši savybė reikalinga siekiant sumažinti smūgį, taip pat padeda pastūmėti kūną, siekiant didesnio greičio. Amortizatoriai paprastai būna po pirštų pagalvėlėmis ir po kulnu. Po kulnu reikalingi amortizatoriai, kad sumažintų krūvį, po pirštų pagalvėlėmis – kad sumažintų krūvį pėdai, pernešant kūno svorį nuo pirštų ant kulno.

Šiuolaikinės technologijos ir medžiagos gali pasiūlyti labai daug amortizacijos galimybių, tačiau pagrindas vis dėlto yra oro pagalvė ir specialios spyruoklės.

Bėgimo bateliai turi būti patogūs, lengvi ir fiksuoti pėdą. Todėl būtina, kad bėgimo bateliai susivarstytų raišteliais – tik taip pėda bus tvirtai užfiksuota.

Pažiūrėkite į sportbačių vidų. Paprastai bėgimo bateliuose viduje išvysite gauburėlį ant vidpadžio. Jis reikalingas ne tik dėl patogumo, bet jis atlieka ir supinatoriaus funkciją. Būtent šis gauburėlis padeda teisingai paskirstyti viso kūno svorį, o tai mažina krūvį stuburui.

Jei ruošiatės bėgioti gamtoje, tuomet batų padas turėtų būti „agresyvesnis“, su įvairiais „specefektais“ kad sukibimas būtų tvirtesnis. Bėgiojant ant asfalto rinkitės batus su reljefiniu padu.

Medžiaga, iš kurios pagaminta viršutinė batų dalis, turi kvėpuoti, ji turi būti minkšta ir patvari. Koja neturi prakaituoti, todėl rinkitės batus iš natūralių medžiagų – medvilnės arba odos. Geriau, jei viršutinė bato dalis būtų su skylutėmis arba retai austa.

Batų dydis turi atitikti jūsų, tačiau sporte yra išimtys. Pavyzdžiui, profesionalūs futbolininkai dėvi dydžiu arba dviem mažesnius butsus. Taip yra daroma dėl to, kad padidintų kojos tankį, spyrio jėgą ir smūgio tikslumą. 

Sveikam bėgiojimui geriau imti šiek tiek didesnio dydžio batus, nes tai gerina oro cirkuliaciją. Kojos, kaip ir žmogaus, dydis keičiasi priklausomai nuo sezono. Bėgiojimas išskirsto kraują po organizmą, didesnis kraujo kiekis patenka ir į kojas, todėl jos šiek tiek padidėja.

Kaip prižiūrėti bėgimo batelius?

Po kiekvieno bėgimo batus reikia džiovinti kambario temperatūroje. Nereikia džiovinti sportbačių saulėje, ir jokiais būdais – su džiovintuvu ar kitais panašiais būdais. Taip batai gali deformuotis.

Batus laikykite švarius. Plauti juos galima muiluotu vandeniu rankomis. Kai kurie skalbia sportbačius skalbimo mašinoje – jei batai geros kokybės, jiems nieko neatsitiks, tik išanalizuokite priežiūros instrukciją. Džiovinti batus po skalbimo reikia taip pat kambario temperatūroje, prigrūdus juos laikraščiais.

Nepamirškite naudoti higienos priemones avalynei. Įvairūs talkai ir dezodorantai kojoms bei batams pašalina prakaito kvapą, taip pat saugo jūsų pėdas nuo grybelio.

Ir nepamirškite, kad batai turi būti dar ir gražūs! Būkite sveiki ir sėkmingų jums pirkinių!

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius