Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip prisiversti aktyviai gyventi?

Kokia yra sportavimo motyvacija?
Flickr.com / Kokia yra sportavimo motyvacija?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Šiuolaikinis gyvenimas panašus į karuselę, o mes vis kažkur skubame, kažko siekiame ir šioje sumaištyje pamirštame pasirūpinti savo sveikata. Kiek gi mes išvengtumėme problemų, jei pasirūpintume patys savimi? Juk mūsų sveikata tik mūsų rankose.

Nejudrus gyvenimo būdas, amžinas nuovargis, nenoras judėti po sunkios dienos „padovanoja“ mums nereikalingus kilogramus, depresiją, apatiją. Kaip pajudėti iš šio mirtino taško? Kaip pasijusti lengviau, o gyvenimą nudažyti įvairiomis spalvomis?

Iš pradžių prisiminkite malonias pareigas, kurios privers judėti daugiau. Svarbiausiai – sukurti vidinę motyvaciją ir nuotaiką. Dauguma iš mūsų turi mažus vaikus. Atminkite, kiek tėvai skirdavo laiko jums? Atminkite, kaip smagiai leisdavote laiką kartu ir rengdavotės į žygius. Ar jaučiate šilumą? O jei viso to nepatyrėte, padovanokite nepamirštamą vaikystę savo vaikams.

Praleisdami daugiau laiko su vaiku aktyviai, jūs padedate ne tik sau. Jūs sukuriate ir jo paties ateities elgesį. Sunku įsivaizduoti, kad vaikas, matydamas savo tėvus gulinčius ant sofos prieš televizorių arba kompiuterį, norės elgtis kitaip. Be fizinio aktyvumo, jūs dar ir gausite brangaus laiko bendravimui su mažu žmogučiu – juk jis, kaip ir visi vaikai, užaugs labai greitai.

Neturite vaikų? Bet gal turite šunį? Juk neužtenka šuns išvesti tik dėl gamtinių reikalų. Tiesa, šuo – toks gyvūnas, kuris mylės mus bet kokius ir už tai, kad esame šalia. Tačiau nereikėtų atsakyti tokiai meilei abejingumu.

Neturite nei vaikų, nei naminių gyvūnėlių? Įsigykite žingsniamatį. Matuokite kiekvieną dieną, kiek padarote žingsnių ir stenkitės kiekvieną dieną pamušti naują rekordą. Svarbiausiai pradėkite, o paskui pamatysite, kaip azartas ateina savaime. Judėjimas gali tapti malonus, tai ne tik monotoniškas darbas ant bėgimo takelio. Jūs pėstute galite apvaikščioti įvairiausius miesto kampelius. Be to, vaikščiojimas labai padeda „suguldyti“ visas mintis po varginančios darbo dienos.

Jei jums nepatinka vakariniai pasivaikščiojimai, rinkitės rytinę mankštą. Atrasite pozityvumą ir paslėptą vidinę energiją, kuri padės lengvai prisižadinti. Galima išbandyti įvairiausių pratimų, ir būtinai palįskite po kontrastiniu dušu! Pats sudėtingiausias dalykas – išlipti iš lovos, tačiau ir lovoje galima atlikti keletą nesudėtingų pratimų, kurie pradės jūsų aktyvią dieną. Kai įgysite naują įprotį, tikrai nepasigailėsite.

Savotišku dopingu gali tapti ir draugų kompanija, kurią vienija vienas tikslas. Sunku nusėdėti namuose, kai žinai, kad tavęs laukia treniruoklių salėje. Dar daugiau: gėda nenueiti į sporto užsiėmimus, kai visi žino, kad jūs paprasčiausiai – tingite! O draugiški pašnekesiai bus tik fonas sportuojant.

Yra ir dar vienas mygtukas – šantažas. Galite rinktis ir šį variantą. Nusifotografuokite ir nusiųskite draugui, kuris pažado nesilaikymo atveju, publikuos šią nuotrauką socialiniuose tinkluose. Nejaugi išties norite išvysti savo „putlučio“ ar „putlutės“ nuotrauką? Tai tikrai paskatins jus kovoti su nereikalingais kilogramais.

Galite surengti ir duelį. Du žmonės nusifotografuoja ir įkelia savo nuotraukas į socialinį tinklą. Visą tą laiką treniruojasi ir sutartu metu įkelia vėl nuotraukas – palyginkite, kieno pasirinkta metodika buvo efektyvesnė, ir kas pasiekė geresnių rezultatų.

Neleiskite sau rinktis: papasakokite visiems draugams apie tai, kad sportuosite ir norite numesti nereikalingus kilogramus. Neturėsite kur trauktis – visi tik ir klausinės, bei stebės, kaip jūs keičiatės.

Ir svarbiausiai – vidinis įsitikinimas, kad sportuoti reikia dėl savo sveikatos. Kai tik pradėsite sportuoti, pajusite, kokia lengva jūsų eisena, lygus kvėpavimas ir širdies dūžiai, o sąmonė bus šviesi – tad gyvenimas taps vienu malonumu!

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min