Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek reikia sportuoti, norint sulieknėti?

Kiek reikia sportuoti norint sulieknėti?
Nick Harris, Flickr.com / Kiek reikia sportuoti norint sulieknėti?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Patarimų, kaip lieknėti, yra begalės. Vieni rekomenduoja valgyti, kiti – nevalgyti, vieni – sportuoti, kiti sako, kad per daug sporto lygiai taip pat kenkia.

Amerikos valstybinės sveikatos programos teigia, kad būtina sportuoti 150 minučių per savaitę, kad suteiktumėte savo organizmui pagalbą, t.y. palaikytumėte norimą formą. Jei turite antsvorio, žmogui per savaitę būtina skirti 420 minučių per savaitę arba kitaip sakant vieną valandą per parą. Mankštintis reikia aktyviai ir reguliariai.

Kyla dar ir toks klausimas, fizinis aktyvumas reikalingas tik norint numesti svorio, ar jis taip pat svarbus figūros išlaikymui? Dauguma specialistų teigia, kad mankštinimasis reikalingas abejais atvejais. Tai kiek gi reikia skirti laiko sportui? Paskutiniai tyrimai pateikia įdomius atsakymus į šiuos klausimus.

Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos tyrėjai neseniai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 34 000 moterų vyresnių nei 15 metų, skirtingo fizinio pasirengimo. Buvo ištirti svorio pakitimai.

Moterys buvo padalintos į tris grupes: tos, kurios mankštinasi 150 minučių per savaitę, tos, kurios sportui skiria 150-240 minučių per savaitę, ir tos, kurios sportuoja daugiau nei 420 minučių per savaitę.

Ir štai rezultatai gavosi įdomūs. Akivaizdu, kad pirmosios grupės moterys greičiau priaugdavo svorio nei trečiosios grupės moterys. Tačiau skirtumas tarp pirmosios ir antrosios grupės buvo labai nežymi, o tai reiškia, kad, sportuojant 150 minučių per savaitę, pasieksite tokių pačių rezultatų, padidinę krūvį.

Antra išvada, kad tik moterys turinčios mažesnį nei 25 KMI priaugdavo mažiau svorio esant aktyviam fiziniui krūviui. Kitais žodžiais tariant, jei jūsų KMI yra didesnis nei 25, vien tik treniruočių neužteks mesti svoriui.

Tiesa ta, kad 150 minučių sporto per savaitę iš tikrųjų sumažina įvairių ligų riziką, tarp jų ir chroniškų ligų, tačiau to neužtenka norint sulieknėti. Kaip ir daugeliu atveju, tikslus atsakymas priklauso nuo žmogaus sveikatos. Ir auksinė taisyklė: sveika mityba ir daugiau fizinio aktyvumo dar niekam nepakenkė.

 

 

Temos Sportas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min