Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo ko pradėti bėgiojimą?

Bėgioti verta
Patrick Marella, Flickr.com / Bėgioti verta
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Jei jūs turite bėgiojimo batelius arba sportbačius, jau pusė darbo padaryta. Gerai, jei turite sportinę aprangą arba bent jau patogias kelnes sportavimui. Tačiau iš bėdos tiks ir seni džinsai – svarbu, kad judėti būtų lengva.

Apsidairykite: šalia namų tikrai yra parkas, miškelis arba mokyklos stadionas – čia jūs sutiksite daugiau bėgiojančių arba pradedančių, kurie tik pakels jūsų motyvaciją. Tačiau jūs neprivalote su kiekvienu iš jų susipažinti asmeniškai.

Išsirinkite patogų laiką – ir bėkite! Taip, kiekvienam savo laikas. Svarbu, kad jūs patys jaustumėtės gerai. Daugumai patinka bėgioti rytais. Tačiau jei jūs turite daugiau laisvo laiko vakare – bėkite vakarais. O štai dienos metu bėgiojimas ne itin gerai nuteikia, nes bėgioti geriausiai tuščiu skrandžiu. Vėlgi – kada bėgti, spręsti tik jums.

Startas duotas! Jūs įsivaizduojate, kaip kraujas prisipildo deguonimi, raumenys stiprėja ir tampa standžiais. Jūs kaip raketa skriejate ir aplenkiate visus pėsčiuosius. Nemanykite, kad taip viskas lengvai ir atrodys.

Jei jūs į lauką išėjote pirmąkart ir įsivaizduojate, kaip jūs grakščiai bėgsite, turėsite nusivilti. Pirmasis bėgimas gali tapti pirmu ir paskutiniu, o jūs taip ir nepradėsite naujo gyvenimo. Kad atrodytumėte „greitai ir grakščiai“, reikės treniruotis tikrai ne vieną mėnesį.

O dabar iš tikrųjų pradėkite bėgti: taip, kaip mokate ir galite. Greičiausiai jūs labai greitai uždusite – vadinasi, bėgate per greitai. Vos tik ateis mintis, kad nebegalite bėgti, pradėkite eiti greitu žingsniu, atlikite keletą mostų rankomis. Paeikite kurį laiką ir tuomet vėl pajusite, kad galite bėgti. Jei nesumažinsite tempo, nestabtelėsite, ko gero, noras bėgioti dings.

Svarbiausiai – teisingai įsivertinti savo galimybes. Pasivaikščiokite vietose, kur galite bėgioti, įvertinkite paviršių ir atstumus. Užsibrėžkite atstumus, kuriuos nubėgsite per tam tikrą laiką. Ir nepamirškite didžiuotis savimi!

Bėkite su malonumu. Negalvokite apie nieką, tik apie bėgimą. Bėgimo metu stenkitės atsiriboti nuo aplinkinių dirgiklių – pamatysite, kad net nepajusite nuovargio ir tokiu būdu galite įveikti didelius atstumus.

Po bėgiojimo būtinai atlikite tempimo pratimus, po to palįskite po dušu. Jei neturite laiko atlikti apšildančių pratimų, eikite greitu žingsniu ir atlikite keletą kvėpavimo pratimų.

Kodėl gi reikia bėgioti? Dauguma bėgioja dėl banalios priežasties – nori sulieknėti. Su laiku suvokiama, kad vien tik bėgiojimo lieknėjimui nepakanka. Tačiau bėgiojimas suteikia kur kas daugiau nei lieknėjimas. Visų pirma, žmogus gerai jaučiasi – tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Jis būna žvalus, geros savijautos, jam netrūksta energijos. Reguliarus bėgiojimas skatina atsikratyti tingėjimo, stiprina valią ir išmoko išsikelti konkrečius tikslus bei jų siekti. Taigi, jūs bėgiojate, o gyvenimas nuo to tik gerėja!

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min