TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paprasti būdai daugiau judėti

Kaip judėti, jūs galite pasirinkti patys
Flickr.com / Kaip judėti, jūs galite pasirinkti patys
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Standartinis atsikalbinėjimas: „Neturiu kada!“ – dažniausiai skamba tuomet, kai kalbama apie vaikščiojimą į sporto salę, mankštą rytais arba pasivaikščiojimą savaitgaliais. Tačiau iš tikrųjų norint judėti kasdien, visiškai nereikalingas papildomas laikas.

Daugiau judėkite namuose

Užsiimkite buitiniais darbais patys. Generalinė tvarka, atimanti iš jūsų vieną savaitgalį, sudegins 1500 kkal. Tiek pat sunaudosite ilgai pasivaikščiodami po apylinkes.  

Be to, net ir maisto gaminimas yra puiki gimnastika: ji reikalauja pasilenkimų, pritūpimų, pasisukimų ir įvairaus svorio kilnojimo.

Eikite iš namų bet kokia proga. Eikite pirkti pieno, degtukų, skalbimo miltelių, išneškite šiukšles arba užeikite pas kaimynę iš kitos laiptinės. Įsigykite savo arba vedžiokite kaimynų šunį. Tai leis jums daugiau būti gryname ore ir lengvai laikytis gydytojų nurodymų – vaikščioti gryname ore bent pusvalandį per dieną.

Nustokite važinėti su taksi. Net jei ir artimiausias prekybos centras yra už kilometro, pasivaikščiokite iki jo pėstute ir grįžkite atgal. Visų pirma, tempdami krepšius jūs susimąstysite apie tai, kad nereikia prisipirkti per daug maisto. Antra, vaikščiojimas su svarmenimis sudegins daugiau kalorijų.

Turėkite įprotį pasivaikščioti po vakarienės. Iš pradžių bent 5 minutėms, o vėliau vis ilginkite šį laiką. Tai leis atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir gerai miegoti naktį.

Įjunkite televizorių tik tuomet, kai kažkuo užsiimate: lyginate, dėliojate daiktus, valote dulkes arba minate dviračiu-treniruokliu. Jei iš tikrųjų negalite nepažiūrėti savo mylimo serialo, paprašykite, kad namiškiai paslėptų distancinį pultą. Tai privers jus karts nuo karto atsistoti nuo sofos ir perjungti kanalą.

Daugiau judėkite darbe

Norite pabendrauti su kolega? Imkite jį už parankės ir veskitės pasivaikščioti po ilgus koridorius, o jei oras geras – į artimiausią skverą. Einant ir galvojasi geriau, ir nugara ne taip greitai pavargsta. Ypač tokie pasivaikščiojimai yra tinkami buvusiems rūkaliams.

Vaikščiokite po kabinetą arba koridorių, kai kalbatės telefonu. Taip jūs ir mankštinsitės ir tikrai neužmigsite, jei pašnekovas – nuoboda.

Užsistatykite telefone arba kompiuteryje žadintuvą, kuris vis primins apie tai, kad laikas atsistoti nuo stalo ir pasimankštinti. Iš pradžių galite atrodyti keistai, tačiau netrukus prisijungs ir kiti kolegos – juk visiems nutirpsta nugaros raumenys.

Norėdami nuspręsti darbinius reikalus su kolega, nerašykite jam elektroninio laiško arba neskambinkite telefonu. Pasivaikščiokite iki jo – ir sveikatai padėsite, ir problemas asmeniniu kontaktu išspręsti paprasčiau.

Vaikščiokite į darbą ir iš jo pėstute. Taip jūs išvengsite kamščių, užbėgsite pakeliui į parduotuves arba pastebėsite, kas naujo atsitiko pakeliui. Jei atstumas iš tiesų ilgas, tuomet eikite bent jau iki stotelės. Arba dar vienas variantas – išlipkite viena stotele anksčiau. Taip turėsite laiko apgalvoti savo dienos darbus, o po dienos darbų – atsipalaiduoti.

Nesinaudokite liftais. Taip sustiprinsite šlaunis ir sėdmenis. Taip pat treniruosite savo ištvermę, kuri net ir karjerai nepakenks.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min