Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeši tūkstančiai žingsnių per dieną išgelbės nuo problemų

Žingsniamatis
Flickr.com / Žingsniamatis
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Vidurio amžiaus krizė gresia beveik kiekvienam žmogui. Moterys, peržengiančios šią ribą, išgyvena ir menopauzę. Būsena ne itin maloni, tačiau brazilų mokslininkai teigia, kad sumažinti simptomus galima paprastu būdu: per dieną nužingsniuoti 6000 žingsnių.

Judėjimas padės jums išvengti ir nereikalingų kilogramų, taip pat sumažinti įvairių ligų riziką, tokių kaip diabetas.

Brazilijoje buvo ištirtos 292 moterys nuo 45 iki 72 metų, fiksuojant jų nužengtus žingsnius kasdien. Buvo tiriamas cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, taip pat matuojamos talijos ir šlaunų apimtys, taip pat pilvo riebalų kiekis – visi šie rodikliai signalizuoja apie cukrinio diabeto ir širdies ligų riziką.

Paprastas menopauzės gydymas – pasivaikščiojimas

Moterys, kurios žengdavo 6000 žingsnių per dieną, buvo aktyvios, o tos, kurios tiek nenueidavo, vadinamos neaktyviomis. Tyrėjų rezultatai buvo publikuoti Šiaurės Amerikos menopauzės draugijos žurnale „Menopause“. Jie parodė, kad aktyvios damos mažiau kentėdavo nuo persivalgymo nei neaktyvios. Be to, pirmosios grupės moterys turėjo ir mažesnę diabeto riziką, nepaisant ar jos išgyveno menopauzę, ar ne. Po menopauzės minėtų ligų rizika padidėja.

Mokslininkai teigia, kad vidutinio amžiaus moterims 6000 žingsnių yra kelias į sveikatą. Nebūtina skaičiuoti visų žingsnių betiksliai vaikštant po miestą – žingsniamačiai puikiai suskaičiuos jūsų žingsnius vaikštant ar bėgiojant.

Taip pat tinka ir treniruokliai namuose. Tyrėjai parodė, kad savanoriai naudojantys tokio tipo treniruoklius ir bėgiojantys pusvalandį per dieną, radikaliai sumažindavo diabeto vystymosi riziką. Vis dėlto pasivaikščiojimas gryname ore – geriausia priemonė pataisyti sveikatą.

Įdomūs faktai apie sveikatą:

  • Vidutinio amžiaus žmonės, vaikštantys labai lėtai ir silpnai suimantys daiktus, turi daugiau rizikos susirgti silpnaprotyste vėlesniame amžiuje. Žmonių, vaikštančiu vidutiniu greičiu, susirgti silpnaprotyste po 65 metų rizika padidėja 1,5 karto nei tų, kurie vaikšto labai greitai.
  • Vyrai, negaluojantys nuo aukšto kraujospūdžio, gali sumažinti jį pasivaikščioję 30 minučių kasdien.
  • Pastoviai vaikštant po 40 minučių 3 kartus per savaitę, stiprinate savo atmintį.
 

 

Komentarai
Temos Menopauzė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min