Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 9d. 14:57

Šiaurietiškas vaikščiojimas. Kaip eiti teisingai?

Šiaurietiškas ėjimas vis populiarėja
Bad Kleinkirchheim, Flickr.com / Šiaurietiškas ėjimas vis populiarėja

Šiaurietiškas vaikščiojimas stiprina mūsų ištvermę, degina riebalus ir gerai veikia kraujotakos bei širdies sistemą. Šis vaikščiojimo stilius yra atliekamas su lazdomis, o ir pats ėjimas yra šiek tiek kitoks. Mokomės vaikščioti „šiaurietiškai“.

Šiaurietiško vaikščiojimo privalumai

  • Dirba ne tik apatinė, bet ir viršutinė kūno dalis.
  • Sumažėja kelių, šlaunų ir kulkšnies sąnarių fizinis krūvis.
  • Sudeginama 40 proc. daugiau kalorijų nei vaikštant įprastai.

Kaip išsirinkti lazdas?

Šiaurietiškui vaikščiojimui skirtas lazdas galima įsigyti bet kokioje sporto prekių parduotuvėje. Yra fiksuoto ilgio arba teleskopinės lazdos. Pastarąsias lengva laikyti bet kur namuose ir naudoti bet kokio ūgio žmonėms.

Teisingai parinktų lazdų ilgis sudaro apie 70 proc. ūgio. Padauginkite savo ūgį iš 0,7 ir gausite reikiamą ilgį. Jei lazdą atremtumėte vertikaliai į žemę, ją laikanti ranka turi būti šiek tiek sulenkta per alkūnę.

Ant lazdos galo turi būti fiksatorius plaštakai. Tai gali būti dirželis ar puspirštinės, kurios prilaiko lazdą, kad ši neišslystų.

Šiaurietiško vaikščiojimo lazdos gali būti skirtos vaikščiojimui po gruntą ir sniegą, arba guminiu pagrindu – skirtos vaikščioti asfaltu ir stadiono takeliu.

Kaip teisingai laikyti lazdą?

Delne lazdos galas turi būti tarp nykščio ir rodomojo pirštų. Pasireguliuokite dirželį taip, kad jis patogiai apgaubtų riešą, tačiau nespaustų jo. Ranka turi būti atpalaiduota – stipriai spausti lazdos nereikia.

Išeiname pasivaikščioti šiaurietiškai

Kūno padėtis turi būti griežtai vertikali: nesilenkite į priekį ir negriūkite atgal.

Atpalaiduokite pečių ir rankų raumenis, kad nejaustumėte įtampos. Pakelkite smakrą ir žiūrėkite prieš save į priekį, o ne po kojomis. Laikas nuo laiko kontroliuokite savo stovėseną.

Ženkite žingsnį. Kai tiesiate koją į priekį, priešinga ranka su lazda atlieka tą patį judesį talijos lygyje. Tuo pačiu metu, kai statote pėdą ant žemės, statykite ir lazdą – toje pačioje linijoje su žengiančios kojos pirštais.

Kitoje ėjimo stadijoje – kai pėda juda nuo kulno iki kojų pirštų – lengvai atsispirkite su lazda, leisdami rankai išsitiesti ir keliauti atgal. Visiškai atpalaiduokite riešą.

Kartokite šiuos judesius žengdami kiekvieną žingsnį. Atkreipkite dėmesį, kad lazdos negalima statyti prieš save ir ji negali kliūti už kojų. Lazdos turi būti prie šono, nereikia plačia jomis mosikuoti.

Kiek reikia vaikščioti?

Pirmasis šiaurietiškas pasivaikščiojimas neturi trukti ilgiau nei 20 minučių.

Išsirinkite patogų paviršių ir pažįstamą maršrutą – jums reikės priprasti teisingai judėti naudojant lazdas.

Jei norite paįvairinti šiaurietišku vaikščiojimu įprastas treniruotes, galite pavaikščioti 5-10 minučių ir tai bus jums gera kardiotreniruotė.

Norint palaikyti normalų organizmo fizinį krūvį ir širdies darbą, šiaurietiško vaikščiojimo užtenka 30-60 minučių penkis kartus per savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min