TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žingsniamačiai ir pulsometrai. Į ką atkreipti dėmesį?

Žingsniamatis
Juhan Sonin, Flickr.com / Žingsniamatis
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Kiekvieną dieną sveikas žmogus turi nueiti 10 tūkstančių žingsnių. Jei žmogus turi antsvorio, tuomet ši norma didėja iki 12-18 000 per dieną. Toks krūvis reikalingas norint išeikvoti 500-700 kilokalorijų. Kaip skaičiuoti žingsnius ir žinoti savo normą? Pasinaudokite žingsniamačiu!

Kam naudojami žingsniamačiai? Žingsniamačiai skaičiuoja žmogaus žingsnius per tam tikrą laiką. Arba paprasčiausiai nuo įjungimo. Be to, kai kurie žingsniamačiai sugeba nueitus žingsnius paversti kilometrais arba išeikvotomis kalorijomis. Pabandykite žingsniamatį susieti su navigatoriumi – ir gausite išties įdomų prietaisą. Tačiau visų pirma žingsniamačiai reikalingi kontroliuoti savo fizinę formą.

Kaip išsirinkti žingsniamatį? Renkantis žingsniamatį, reikia nuspręsti, kokios funkcijos jums reikalingos. Svarbiausiai žingsniamatyje – tai dydis ir patogumas. Jei nešiosite jį pastoviai su savimi, pasirūpinkite, kad jis jums nekliudytų arba būtų nematomas. Galima rinktis žingsniamačius su sekundometru, pulsometru, įvairiais skaičiavimais. Kai kurie žingsniamačiai gali būti prijungiami prie kompiuterio, tad galima nusiųsti į jį informaciją ir stebėti savo pasiekimų grafiką.

Kas yra pulsometras ir kam jis reikalingas? Ėjimas yra naudingas žmogaus sveikatai ir jo figūrai. Žingsniamačiai padeda paskaičiuoti nueitus kilometrus žingsniais ir išeikvotomis kalorijomis. Tačiau net ir tokių paprastų treniruočių metu reikia stebėti savijautą, ypač vyresnio amžiaus ir turintiems antsvorio žmonėms. Pulsometras reikalingas stebėti organizmo reakciją į vaikščiojimą. Jis skaičiuoja širdies pulso dažnumą, o pulsas keičiasi priklausomai nuo savijautas, patiriamo krūvio, streso metu ir pan. Yra tam tikros normos, kurios nustato, ar žmogaus širdies sveikata nėra pavojuje. Pulsometras šioje situacijoje – tikras pagalbininkas.

Kaip naudotis pulsometru? Sveiko žmogaus širdies pulso dažnumas ramybės būsenoje yra 60-90 dūžių per minutę. Tai vidurkis. Norint gauti asmeninius rodiklius, reikia kasdien stebėti žmogaus pulsą ramybės būsenoje. Tai ir bus pradinis taškas. Didžiausias leidžiamas pulso dažnis skaičiuojamas taip: iš 220 dūžių per minutę atėmus žmogaus amžių. Tačiau ši formulė negalioja aktyviai sportuojant, tuomet maksimalų pulso dažnį reikia dauginti iš 0,6 ir 0,8 koeficiento.

Pavyzdžiui, keturiasdešimtmečio žmogaus normalus pulsas yra 220-40=180 dūžių per minutę. Vadinasi, aerobikos metu jo pulsometras turi rodyti rodiklį tarp 108 (180*0,6) ir 144 (180*0,8) dūžių per minutę. Jei reikšmės skiriasi, vadinasi, reikia tikrintis sveikatą arba nešti pulsometrą į taisyklą.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min