Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 3d. 08:42

Mes kartojame klaidas dėl blogos atminties?

Atmintis
William Warby, Flickr.com / Atmintis

Kiek gi esame pagavę save, kad kartojame tas pačias klaidas? Kai kurie žmonės sugeba ant to pačio grėblio užlipti ne vieną kartą, o keletą – tai jau primena šokius ant grėblio! Kodėl taip įvyksta? Galima kaltinti blogą atmintį.

Kai mums kalbama apie blogą atmintį, kas visų pirma iškyla? Teisingai, kokia nors sklerotinė močiutė. Todėl natūralu, kad vejam šią mintį tolyn, nes tai kalbama ne apie mus. Štai toks neteisingas įvaizdis. Žmogaus atmintis iš prigimties yra bloga – ir tai galioja visiems žmonėms. Dažniausiai niekas nekreipia į tai dėmesio. O ir prisipažinti nesinori...

Beje, dauguma dar painioja atmintį su dėmesiu. Kai žmogui akivaizdžiai trūksta dėmesingumą, jis sako: „Visai be atminties!“ Žmogus paprasčiausiai neatsimena to, į ką nekreipė dėmesio. Kaip gi jis gali atsiminti tai, ko nematė ir neįsidėmėjo?

Mes blogai atsimename visas savo mintis. Mes netgi įvykius atsimename tik iš dalies ir sunkiai. Mes klaidžiojame po savo sąmonę, užklysdami į mažus „sandėliukus“, ir kiekvieną kartą atrandame kažką iš naujo. Skaitome protingų minčių knygą ir kiekvieną kartą žavimės tuo, ką jau seniai esame atradę ir pažinę.

Žmonės yra linkę gyventi mašinaliai ir vadovaujasi įpročiais. Todėl retai kada nori atsakyti už savo veiksmus. Galvoti ir priimti naujus sprendimus – sudėtingas ir įpareigojantis jausmas. Nuo to gali įsiskaudėti galvą. Tai mums nepažįstama. Juk kai kyla problemos, jas reikia spręsti – gyvenimas nėra lengvas. O jei problemų nespręsite, jos įsisenės ir taps skauduliu. Kentėsite, nes nesuprasdami, kodėl kenčiate.

Būtina atsiminti savo apmąstymus ir nenumesti. Reikia daryti išvadas ir jas atsiminti. Atsiminkite, apie ką jūs kalbėjote, kokias išvadas padarėte ir toliau mąstykite. Tai sudėtingiausias dalykas. Kiekvieną dieną reikia atsiminti padarytas išvadas.

Tiesa, kiekvienas žmogus klysta, todėl reikia ištaisyti mintyse ir neteisingai padarytas išvadas. Naudoti savo sukauptą patirtį. Sudėtingose situacijose žmogus gali pasimesti ir pamiršti, kaip reikia elgtis, t.y. nepasinaudoti savo sukaupta patirtimi. Taigi, gaunasi, kad pažįstame gyvenimą kasdien iš naujo.

Žmogaus mąstymo niekas iki galo nėra ištyrinėjęs. Net ir psichologai negali mums pateikti atsakymų. Yra begalės metodikų, kaip lavinti savo atmintį ir išlaikyti dėmesį. Čia pasidalinsime vienu pratimu.

Kai žiūrite į ką nors, pagalvokite, ką jums tai primena. Tai daryti reikia neįsitempus, savaime – tai, kas šaus į galvą. Ir tuomet mąstymą reikia nukreipti šia linkme. Atlikite pratimą kasdien ir pajusite, kaip atmintis gerėja. Šis metodas paprastas ir leidžia susikoncentruoti ties bet kokia situacija, be to, didina dėmesingumą.

 

 

Temos: 1 Atmintis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min