Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 9d. 14:55

Generalinė tvarka. Valom smegenis (I)

Kas vyksta jūsų galvose?
Erin Nicole, Flickr.com / Kas vyksta jūsų galvose?

Taip, ir mūsų smegenims reikia valymo bei tvarkymo. Įsivaizduokite, kad smegenys – tai spinta, kurioje prigrūsta reklaminių šūkių, naujienų ir apkalbų nuotrupų, fantazijų ir įvairių temų. O kur dar „reikia padaryti“ ir „reikia atsiminti“ sąrašai...

Nustebsite, tačiau daugiausiai vietos mūsų smegenyse užima neatleistos nuoskaudos sau ir aplinkiniams.

O jei pradėtumėm vardinti visas mūsų gyvenimo roles – mylinti žmona, rūpestingas vyras, atkaklus darbuotojas, išmani meilužė – tikriausiai ir vietos neužtektų. Kiekviena rolė iš mūsų reikalauja laiko ir jėgų, taip pat mokėjimo persijungti iš vienos užduoties į kitą.

Ir visą laiką smegenyse vyksta pergrupavimas: vienos mintys lenda į priekį, kitos nugrūdamos į spintos užkampį – gal kada nors prireiks.

Mes jaudinamės, džiaugiamės, pykstame, nekenčiame ir gailimės. Visos emocijos palieka smegenyse savo vizitines, todėl jau po keleto mėnesių, o ką jau kalbėti – po metų – mūsų smegenys tampa savotišku šiukšlynu.

Jei pradedame skųstis atmintimi, puolame į depresiją, isteriją, nusprendžiame, kad geriausia išeitis iš situacijos – poilsis. Čia yra tiesos, kai po poros dienų atostogų pradedame lengvai mąstyti ir prisiminti tai, ką esame pamiršę.

Juk nemanote, kad palikti purvini indai išsiplauna patys? Ir kad palikti išmėtyti popieriai patys suskraido į reikalingas vietas? Todėl nemanykite, kad ir jūsų smegenys, paliktos ramybėje, viską susidėlios į savo vietas. Nereikia būtų neurotiku, kad pradėti sunkų darbą su pačiu savimi.

Nuo ko gi pradėti?

Nustebsite, tačiau nuo generalinės tvarkos namuose: visų užmirštų kampų tvarkymas, puodų šveitimas ir jei prireiks – remonto ar skylių kojinėse taisymo. Beje, per skyles išeina mūsų energija ir įsivyrauja negatyvumas.

Kuo gi naudinga generalinė tvarka namuose? Visų pirma, jūs nusiteikiate. Juk ne kartą esate sakę, kad reikia „viską sudėlioti į lentynėles“. Štai ir dėliokite: purvina-švaru, apsivėlę-blizga, netvarkinga-kruopštu, bloga-gera.

Taigi, blizga jūsų namai, blizga ir jūsų akys. Kas toliau? Nukristi ant sofos ir atsipalaiduoti? Tačiau tik trumpam.

Didelės juodos dėmės sieloje ir galvoje palieka neišsipildžiusias svajones, neišspręstas užduotis, nuoskaudas ir skausmą. Ir visa tai tempia mus į dugną, todėl viso to reikia atsisakyti.

Prisiminkite, kiek įmanoma daugiau nemalonių ir skausmingų gyvenimo epizodų. Kiekvieną šį epizodą materializuokite – tebūnie tai purvina šluostė, kurią išmetate. Negailėkite savo jėgų ir nuoširdumo atsisveikindami su bet kokia nuoskauda. Visi mes žmonės, visi mes klystame. Todėl duokite sau ir kitiems galimybę taisyti klaidas.

O dabar traukite iš pasąmones visus „užmirštukus“. Imkite popierių ir rašiklį. Neskubėkite ir surašykite viską, ką norėjote padaryti, tačiau niekaip neatlikote. Tiesa, negaiškite tam specialiai laiko: dirbkite savo kasdieninius darbus, o kai prisiminsite – prieikite ir parašykite. Visa tai yra skirta, kad smegenys atsilaisvintų ir nelaikytų užmirštukų atmintyje.

Jau surašėte viską? Tuomet prisiminkite Pelenės istoriją ir atrinkite grūdus nuo pelų. Iš pradžių išbraukite iš sąrašo viską, kas neaktualu, nenaudinga ir neprasminga. Likusius punktus peržiūrėkite ir surūšiuokite pagal svarbumą.

Auksinė taisyklė: iš pradžių sprendžiame nesudėtingas užduotis, kurios nereikalauja daug laiko ir jėgų, o tik tuomet imkitės rimtų užduočių. Visų pirma, sėkmingas smulkių užduočių įveikimas suteiks pasitikėjimą savimi ir įkvėps rimtesniems darbams, be to, turėsite laiko susikoncentruoti ties didžiosiomis užduotimis.

Beje, tai puiki treniruotė ir kasdieninių darbų planavimui.

Jūsų smegenų idealiai tvarkai liko visai nedaug:

  • Praleisti pro ausis nereikalingą informaciją;
  • Išmokti kiekvieną vakarą susidėlioti kitos dienos planą ir darbus, taip pat ir pirkinių sąrašą, meniu ir pan.
  • Paskaičiuoti, kiek jėgų ir laiko mes gaištame nereikalingiems užsiėmimams (rūkymui, kavos gėrimui, plepėjimui telefonu) ir išmokti, jei neatsisakyti smulkių silpnybių, bet bent jau derinti malonumą su nauda. Tarkim, su drauge papliurpti galima einant iš darbo namo.
  • Būtinai išmokite mylėti save, branginti bet kokius, net ir pačius mažiausius, pasiekimus.

Netingėkite ir atlikite generalinę smegenų tvarką reguliariai, tuomet gyvenimas taps lengvesnis ir įdomesnis!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min