Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažintiniai dviračių žygiai Dzūkijos nacionaliniame parke

1-2
1-2
Šaltinis: http://www.neptunas.lt
0
A A

Tai pirmasis iš 6 dviračių žygių ciko „Keliauk su “Neptūnu" turų. Kiekvienas žygis unikalus, išskirtinis ir įdomus, supažindinantis su Dzūkijos nacionalinio parko „perliukais“. Tai nuosekli, gyvoji Dzūkijos gamtos ir kultūros pažinimo enciklopedija.

Pirmajame ture aplankysime žymiuosius parko šaltinius, Skroblaus upę, keliausime per Kapiniškių kaimą link žemyninių kopų apsuptyje plytinčios nedidelės Bakanauskų pelkutės su Bakanauskų ežeru, Skroblaus upės ištakų - „Bobos daržo šalcinio“. Turo pabaigoje aplankysime etnografinę sodybą Marcinkonyse, kurioje sužinosime kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo „grybų tropelėm“, pasišviesdavo „dziedu“, pamatysime 110 kg voveraičių talpinantį krepšį, „geinį“ - įrenginį įlipti į pušį kopinėti bičių ir kt.

KAS: Pažintinis žygis ATRASK DZŪKIJĄ! iš dviračių žygių ciklo - „Keliauk su “Neptūnu".  Ture lydės Dzūkijos nacionalinio parko gidai.

  • KUR: Startas Marcinkonyse prie lankytojų centro.
  • KADA: 06-14 d. 10:00 val.
  • MARŠRUTAS: Marcinkonys - Darželiai - Kapiniškiai - Margionys - Marcinkonys
  • TRASOS ILGIS: 26 km
  • TRUKMĖ: ~ 4 val.
  • SUDĖTINGUMAS: 85 % - lengva, 15 % - kiek sudėtingesnė (smėlėtas keliukas ~ 4 km).
  • TRASA: Pažymėta „balta-mėlyna-balta“ dažų juostelėmis ant medžių.


KODĖL VERTA: 6 skirtinguose maršrutuose susipažinsime su parko žymiausiais objektais, aplankysime Čepkelių rezervato pelkes, pamatysime žemynines kopas, etnografinius Dzūkijos kaimus, neįprastą verdenę „Ūlos akis“, drevinės bitininkystės muziejų, išsimaudysime gaiviojoje Ūloje ar Skroblaus, Grūdos, Merkio upėse. Tiesiog grožėsimės smėlėtų keliukų, samanotų kalvų ir pušynų kraštovaizdžiu. „Keliauk su Neptūnu“ - dviračių žygių ciklas po Dzūkijos nacionalinį parką. 
 

Laukiame Jūsų!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min