Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki mitai apie narkotikų vartojimą

Pagundų daugiausiai naktiniuose klubuose
Weekly Dig, Flickr.com / Pagundų daugiausiai naktiniuose klubuose
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Apie narkotikus sukurta nemaža mitų. Dažniausiai minima, kad jais, labai panorėjus, lengva atsikratyti. Tačiau šios pavojingos iliuzijos sugriovė nemažai gyvenimų.

1 mitas. Kiekvieno asmeninis reikalas, ar vartoti, ar nevartoti narkotikus

Pripratimas prie psichotropinių priemonių reikalauja dozės padidinimo arba pakeisti narkotikus stipresniais. Egzistavimas nuo dozės iki dozės neleidžia turėti pastovias įplaukas, be to, pinigai gana greitai pasibaigia. Kartais narkotikų vartojimas skatina stipresniems nusikaltimams – vagystėms arba žudymams. Taigi, asmeninis reikalas čia ir baigiasi.

2 mitas. Gyvenime reikia viską išbandyti – taip pat ir narkotikus

Sėdimas ir nejudrus gyvenimo būdas stumia žmones ieškoti naujų ir stiprių pojūčių. Narkotikai – vienas iš paprastų būdų patirti nuotykius, juk psichoaktyvios medžiagos leidžia nieko nedaryti. Tu gali nekopti į kalnus, nesimokyti muzikos ir nesileisti nuo stataus kalno su dviračiu – jokių pastangų nereikia. Esmė ta, kad vieno karto neužtenka. „Sėkmingas“ pirmas kartas paskatina žmogų dar kartą išbandyti šiuos potyrius.

3 mitas. Aš nesu narkomanas, man tik kartais reikia atsipalaiduoti

Narkotikų dozė yra kaip rusiška ruletė. Net jei ji ir nebus paskutinė, apsinuodijimo rizika rimtai veikia organizmą. Be to, galima lengvai užsikrėsti hepatitu C arba ŽIV. Išbandžius vieną kartą, norisi išbandyti narkotikus vis dažniau ir dažniau, nes taip smegenims yra paprasčiau išskirti malonumo hormonus. Taip gimsta narkomanija.

4 mitas. Narkotikai, vartojami medicinoje, nekenksmingi

Stiprių nuskausminamųjų sudėtyje yra narkotinių preparatų, kai kuriose šalyse yra leidžiama vartoti marichuaną, o LSD poveikio dėka buvo bandoma gydyti šizofreniją. Nėra saugių narkotikų. O vaistų vartojimas nėra sinonimas kenksmingumui. Netinkamai vartojami vaistai taip pat gali rimtai pakenkti žmogaus sveikatai.

5 mitas. Narkomanija – tai asocialių žmonių bėda, ir manęs tai neliečia

Deja, bet narkotikus vartoja visuose visuomenės sluoksniuose. Bet kurios socialinės grupės atstovai randa priežasčių vartoti narkotikus. Ir šios priežastys yra vienodos: nuobodulys, stresas, tuštuma gyvenime ir noras išbandyti kažką naujo.

Labai dažnai ant narkotikų kabliuko užkimba jauni žmonės, netgi iš turtingų ir inteligentiškų šeimų. Dažnai narkotikus galima įsigyti naktiniuose klubuose, įvairiuose festivaliuose. Tokioje aplinkoje tampa normalu ne tik vartoti alkoholį, rūkyti, bet ir išbandyti narkotikų. Viskas daroma „dėl kompanijos“.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min