Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Rožinio kaspino“ autobusiukas keliavo po Vilniaus rajoną

Rožinis kaspinas - kovos su krūties vėžiu simbolis.
Fotolia nuotr. / Rožinis kaspinas - kovos su krūties vėžiu simbolis.
Šaltinis: www.vvsb.lt
0
A A

Krūties vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių moterų onkologinių ligų. Vėžio pradžia – mažytė pakitusi ląstelė, kuri dažniausiai dėl nepaaiškinamų priežasčių ima elgtis ne taip, kaip turėtų.

Taip krūtyje ar pažastyje ima kauptis „taisyklių nepaisančios“ ląstelės, iš kurių pertekliaus susidaro mazgas (navikas). Jis gali augti nesukeldamas jokių nemalonių pojūčių net 15 metų. Krūties vėžiu dažniausiai suserga 55 – 65 metų moterys, kai nuslopus kiaušidžių veiklai ir prasidėjus menopauzei krūtys tampa itin jautrios hormonų pokyčiams. Reguliariai tikrinantis krūtis, vėžį galima nustatyti ankstyvoje stadijoje. Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo didesnė tikimybė pasveikti.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, rūpindamasis Vilniaus rajono moterų sveikata, suteikė joms galimybę pasitikrinti dėl krūties vėžio. Birželio 23 – 27 dienomis NEDELSK komanda aplankė 10 Vilniaus rajono ambulatorijų, kuriose sveikatą pasitikrinti panoro 425 moterys, 13-ai iš jų pastebėti galimo krūties vėžio požymiai, dėl kurių rekomenduojama išsamiai pasitikrinti.

Pirmąją dieną autobusėlis keliavo į Rukainius ir Medininkus, kur pasitikrinti susirinko 101 moteris, 4-ios moterys gavo signalą apie galimą krūties vėžį. Antrąją dieną NEDELSK komanda lankėsi Sudervėje ir Paberžėje, kur patikrino 75 moteris, 1-ai moteriai įtartas galimas krūties vėžys. Trečiąją dieną autobusėlis vyko į Juodšilius ir Pagirius, kur sveikatą pasitikrinti panoro 85 moterys panoro pasitikrinti, 2-iems iš jų pastebėta galimo krūties vėžio požymių. Ketvirtąją dieną pasitikrino 93 Nemėžio ir Skaidiškių apylinkėse gyvenančios moterys, 3-ims iš jų rasta įtartinų gumbelių krūtyse. Paskutiniąją kelionių po Vilniaus rajoną dieną moterys buvo tikrinamos Kalveliuose ir Lavoriškėse. Per dieną patikrinta 71 moteris, 3-ims moterims teks išsamiai tirtis krūtis dėl galimo krūties vėžio įtarimo.

Biuro komanda džiaugiasi dėl didelio moterų susidomėjimo šiuo projektu ir sako – NEDELSKITE! Dėl savęs ir dėl tų, kurie Jus myli!

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min