Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įprasti laisvadieniai skatina storėti ne mažiau nei šventės

Ne tik užsitęsusios šventės mums palieka „gelbėjimosi ratą“ ant talijos, bet ir įprasti laisvadieniai. Taip mano JAV Pitsburgo universiteto mokslininkai.
Kalėdinis stalas
Kalėdinis stalas / Flickr.com

Tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės darbo dienomis gali kontroliuoti kalorijų kiekį. Jei jie sočiai pavalgė pusryčių metu, per pietus ir dienos metu jie valgys mažiau nei įprastai.

Tačiau mokslininkai teigia, kad norintiems sulieknėti arba tiems, kurie nori išlaikyti pastovų savo svorį, reikia maisto racioną planuotis ne dienai, bet visai savaitei.

Tyrėjai išsiaiškino, kad savaitgaliais ir laisvomis dienomis žmonės suvalgo mažiausiai 37 kkal daugiau nei įprastai. Beje, pastebėta, kad kalorijų kiekis padidėja būtent šventinių pusryčių metu.

Tyrimo autoriai mano, kad tai susiję su laiku, kai žmonės turi daugiau laiko pabūti su šeima, pasėdėti prie stalo ir kalbant valgyti. Tas ypatingai svarbu pusryčių metu.

Vidutiniškai žmonės laisvomis dienomis gali suvalgyti 20 proc. arba kitaip sakant 400 kkal daugiau nei įprastą dieną. Be to, su laiko praleidimu prie stalo negali konkuruoti ir šventiški patiekalai – jie nori nenori būna riebesni ir kaloringesni. Todėl maisto energetinė vertė gali padidėti net ir 900 kkal.

Kaip bežiūrėtumėt, laisvadieniai, atostogos ir šventinės dienos būna gerokai rečiau nei įprasta darbo savaitė. Todėl mokslininkai rekomenduoja nepamiršti apie tai, kad negalima persivalgyti ne tik prie šventinio stalo, bet ir laisvadieniais. Nes jūsų suvartotos kalorijos liks su jumis ir kitą dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius