Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas valgė naktimis, parodys pavasaris

Alkanam sunku užmigti
Alyssa L Miller, Flickr.com / Alkanam sunku užmigti
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Žiemos šalčiai mažiausiai motyvuoja lieknėti. Iš tikrųjų, kai gulamės po keliomis antklodėmis miegoti, o rytais ieškome šilto megztinio vietoj chalato, net nepagalvoji apie lengvus drabužius ir nuogas kojas.

Tačiau žiema ištirps taip pat greitai, kaip ir pirmasis sniegas, o su ja reikės išsivilkti iš žieminių drabužių. Tad jau dabar reikia pradėti galvoti apie šiltus orus ir ruoštis vasarai bei saulei.

Tai, kas sezoniška

Visų pirma, nereikia savęs bausti už tai, kad priaugote keletą kilogramų žiemos metu. Dažniausiai po tokių minčių save „guodžiame“ dar riebesniais pyragaičiais. O po vieno karto seka ir kitas.

Antra, žieminius kilogramus priauga dauguma „šąlančių“ šalių gyventojų. Dietologai teigia, kad atėjus šalčiams mes pradedame valgyti 6-7% daugiau nei įprastai. O vėliau atsikratyti šio įpročio tampa sunku. Taigi, iš dalies pastovus valgymas yra mūsų genuose. 

Kita žiemos apetito priežastis – tamsa už lango. Nakties pojūtis priverčia žmones jaustis blogai ir jie pradeda kovoti su rudens-žiemos depresija labai paprastu būdu – ją paprasčiausiai suvalgo. Žiemą mes daugiau laiko praleidžiame namuose, o namuose, ne paslaptis, kaip magnetas traukia prie šaldytuvo...

Laikas veikti

Taigi, niekas nekaltas. O štai ir klausimas – ką gi vis dėlto daryti su priaugtais žieminiais kilogramais? Iš pradžių, neatidėliokite lieknėjimo kitai dienai. Pažiūrėkite į kalendorių ir tvirtai pasakykite: „dabar arba niekada“, ir nesiguoskite mintimi, kad iki pavasario dar toli, nes tai netiesa.

Beje, nebūtina visiškai uždrausti desertų. Į šią problemą žiūrėkite racionaliai: skonio receptorius reikia lepinti, o ne užgožti. Jūs patirsite malonumą ir nuo mažo gero juodo šokolado gabalėlio. Atsisakyti skanaus maisto nereikia, svarbiausiai – valgyti laiku ir neleisti išbadėti tiek, kad „suvalgytumėte ir arklį“.

Tačiau sumažinę saldumynų kiekį, nesulieknėsite. Kalorijos nesudega žiūrint serialą ant sofos. Beje, žiemą sporto klubuose daromos įvairios nuolaidos, tad pasidomėkite! O pavasarį, kaip žinia, kainos tik auga.

Jei sporto salėms neturite laiko, sportuokite namuose, pasitelkdami į pagalbą videotreniruotes. Daugiau judėkite, netingėkite pasivaikščioti ir nesėdėkite ilgus savaitgalius namuose. Be judėjimo organizmas sunkiai prisižadins iš žiemos stingulio.

Motyvacija. Kur ją rasti?

Pateiksime keletą paslapčių. Visų pirma, nusirenkite ir visu ūgiu apžiūrėkite save veidrodyje. Tokią ekspertizę atlikite kiek įmanoma dažniau, kad įvertintumėte ne tik savo trūkumus, bet ir privalumus. Atsisakyti kolegos gimtadienio torto gabalėlio bus lengviau, jei prieš akis matysite vaizdą su raukšlele ant pilvo.

Kitas būdas – atlikite vasaros ir pavasario drabužių reviziją. Dviguba nauda: ir spinta susitvarkysite, ir sulieknėti užsimanysite. Visu vasaros drabužius matuokitės. Neįlendate į savo mėgiamą suknelę? Tai ir bus motyvacija.

Kad turėtumėte lyginti ir matytumėte pasiektus rezultatus, būtinai išsimatuokite krūtinę, taliją, šlaunis ir kitas kūno vietas. Jūs tiksliai žinosite nuo ko pradėjote ir ko siekiate.

Tą pati atlikite ir su svoriu. Nebūtina šokinėti kiekvieną rytą ant svarstyklių, nes svoris gali priklausyti ir nuo išgertos papildomos stiklinės vandens. Pasidovanokite svarstykles, kurios nurodo, kokia jūsų riebalų ir raumenų masė, taip pat apskaičiuoja KMI. Taip pat negailėkite pinigų ir įvairioms sporto priemonėms, pavyzdžiui, žingsniamačiui.

Paskaičiavę savo KMI, nustatykite ir rekomenduojamą kalorijų skaičių per dieną. Šias kalorijas skaičiuokite ir rašykitės į vedamą dienoraštį. Skaičiai visuomet sutvarko ir suteikia tikslumo mūsų chaotiškam gyvenimui, o taip pat ir chaotiškam meniu.

Virtuvės gudrybės

Svorį leis mesti ir naujos taisyklės jūsų virtuvėje. Ir tai bus ne grandinė ant šaldytuvo. Iš pradžių įsigykite maža lėkštes. Tai aktualu visiems, nepriklausomai, ar gyvenate vieni, ar su šeima. Tyrimai rodo, kad didmiesčių gyventojai išmeta didelę dalį maisto tik dėl to, kad negali paskaičiuoti, kiek jo reikia suvalgyti.

Naudokite įvairiais virtuviniais įrankiais ir priemonėmis, matuojančiomis maisto kiekį. Tai supaprastins procesą, receptai bus tikslesni, o tai reiškia ir skanesnius patiekalus – visa tai motyvuoja gaminti.

Virtuvėje visuomet turėkite obuolių. Jie išgelbės tais momentais, kai norisi kažko valgyti. Sausainiais vaišinkite svečius arba atiduokite, o vietoj jų turėkite džiovintų vaisių ir riešutų.

Taip, pavasaris išties parodys, kas valgė naktimis. Bet tai tikrai nebūsite Jūs!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min