Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Spyna šaldytuvui, arba kaip nepersivalgyti naktį

Alkio jausmas naktį arba nenumaldomas noras paimti kąsnelį ko nors skanaus pažįstamas daugeliui žmonių. Ir faktas, kad daugybė žmonių kone kasnakt užkandžiauja, susijęs ne tiek su silpna jų valia, kiek su šiuolaikiniu gyvenimo ritmu.
Kaip ant šaldytuvo uždėti spyną?
Kaip ant šaldytuvo uždėti spyną? / Zandria, Flickr.com
Temos: 1 Spyna
Daugelis jų iš darbo grįžta vėlai, darbe ilgą laiką būna nieko nevalgę, tik ką nors lengvai užkanda. Taigi grįžus namo norisi tiesiog šluote šluoti viską, kas tik yra šaldytuve.

Pasak statistikos, apie 70 procentų viso dienos maisto suvartojama būtent antroje dienos pusėje. O tai lemia medžiagų apykaitos, taip pat miego sutrikimus. Mūsų organizmas kur kas labiau prisitaikęs atlikti virškinimo procesus ryte ir dieną, o ne vėlai vakare.

Kodėl mes persivalgome vakare?

Čia galime kaltinti ir darbą iki išnaktų, be galimybės normaliai papietauti, ir gausią šventinę užstalę, ir, žinoma, psichologines problemas, stresą. Mokslininkai seniai įrodė faktą, kad stresai ir persivalgymas tarpusavyje glaudžiai susiję. Be to, problemos dažniausiai nuryjamos valgant ne sveikus ir maistingus produktus, o saldumynus ir riebalų gausų maistą: tortus, pyragėlius, traškučius.

Vėlyvo užkandžiavimo lengviau išvengti nei atsikratyti jau įgyto žalingo įpročio. Naktinis persivalgymas ypač pavojingas žmonėms, kurių organizmas ir taip yra linkęs kaupi viršsvorį. Tad kaip kovoti su naktinėmis šaldytuvo revizijomis?

Peržiūrėkite valgymo režimą. Stenkitės valgyti po nedaug, bet dažnai. Užkandžiams rinkitės obuolius, kefyrą. Vakarieniaukite ne vėliau kaip 18-19 valandą. O vėliau šaldytuvą apeikite pagarbiu ratu. Jums ypač pavojinga valgymo metu žiūrėti televizorių, skaityti knygą ar žurnalą. Valgymo metu nukreipus dėmesį į kitą užsiėmimą, rizika persivalgyti išauga.

Valgymo dienoraštis. Užsirašykite viską, ką valgėte per dieną. Tai padės jums kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį. Jei norite lieknėti, stenkitės per dieną neviršyti 1500 kkal. O jei norite paprasčiausiai palaikyti esamą formą, galite suvartoti iki 2000 kkal. Beje, didesnioji kalorijų dalis turėtų būti suvartota pirmoje dienos pusėje.

Naktipiečiai. Kad pereinamąjį periodą ištverti būtų lengviau, skirkite sau naktipiečius. Tai turėtų būti nekaloringi, lengvai virškinami produktai, pavyzdžiui, stiklinė kefyro ar neriebaus jogurto. Iš karto pavalgiusi išsivalykite dantis, kad nekiltų pagunda naktipiečių pakartoti.

Nukreipkite dėmesį. Vakarais imkitės įdomios veiklos, kuri nukreiptų mintis nuo maisto. Išsimaudykite vonioje, pasilepinkite grožio procedūromis, pažaiskite su šeima stalo žaidimus, tvarkykite kambarius. Jei skaitant knygą ar žiūrint televizorių rankos pačios tiesiasi link maisto – teks kurį laiką apriboti ir šiuos malonumus.

Nenuobodžiaukite. Nepatikėtumėte, kiek daug žmonių viršsvorį užsiaugint tiesiog iš nuobodulio. Nepapildykite jų gretų. Tiek dieną, tiek vakare stenkitės gyventi tokį gyvenimą, apie kurį svajojote. Tikriausiai jūsų vizijose – anaiptol ne dar vienas bulvių traškučių dubuo.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius