Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulieknėti ir užsidirbti

Galima uždirbti pinigų lieknėjant
Flickr.com / Galima uždirbti pinigų lieknėjant
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Piniginis apdovanojimas – nauja ir efektyvi forma mesti svorį. Pagerini figūrą, pasveiksti ir dar užsidirbi pinigų – ar gali būti geriau?

Pinigai dirba

Vargu, ar kas nors ginčysis, kad pinigai yra vienas stipriausių motyvatorių mūsų gyvenime. Meilė pinigams, finansinio stabilumo siekis šiais laikais išnaudojamas ne tik prikviesti gerus darbuotojus, bet ir priverčiant žmones susimąstyti apie savo sveikatą. Manote, kad tai pinigų švaistymas? Ne visai, valdžia taip pat skaičiuoja, kiek ekonomika nukenčia dėl antsvorio. Nutukę žmonės turi daug sveikatos problemų – širdies ligos, kraujagyslės, cukrinis diabetas ir kt. Kuo rečiau žmogus sirgs, tuo jis daugiau dirbs ir mažiau laiko praleis eilėse gydymo įstaigose. Vadinasi, lieknėjimas tai ne tik grožis ir sveikata, bet ir efektyvus darbas.

Didžioji Britanija

2011 metais Didžiojoje Britanijoje Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva buvo pradėtas finansavimo projektas žmonėms, kurie sugebės sulieknėti. Projekto biudžetą sudarė 75 000 svarų.

Programa buvo pavadinta „svarai už svarus“ (Pounds for pounds). Kiekvienas programos dalyvis gaudavo svarų, priklausomai nuo rezultatų – vidutiniškai 185. Projekto dėka beveik pusė dalyvių, pradėjusių mažiau valgyti ir daugiau sportuoti, numetė daugiau nei 5 proc. kūno masės. 23,6 proc. dalyvių pasiekė dar geresnių rezultatų – atsikratė daugiau nei 10 proc. svorio.

Siekiančių sulieknėti ir tuo pačiu uždirbti vidutinis svoris buvo daugiau nei 100 kilogramų. Dalyviai buvo vidutinio amžiaus, o moterų dalyvavo daugiau nei vyrų. Po 13 projekto mėnesių užsibrėžtų tikslų pasiekė daugiau nei trečdalis.

Projekte dalyvavo 402 žmonės, kurie ne tik pagerino figūrą, bet ir sugebėjo padidinti savo biudžetą. Už pastangas jie gavo nuo 70 iki 425 svarų.

Kodėl gi Didžioji Britanija pasirinko tokį projektą? Šioje šalyje itin opi antsvorio problema. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis nuo antsvorio kenčia ne mažiau nei 12 milijonų suaugusiųjų ir apie 1 mln vaikų.

Kanada

Dar viena šalis, mokėjusi savo gyventojams už lieknėjimą. Statistika skelbia, kad šiuo metu nuo antsvorio kenčia apie 17 proc. kanadiečių.

Vyriausybė skyrė nemažai lėšų norėdama pakeisti savo piliečių mitybą ir paskatinti juos sportuoti, tačiau žymių rezultatų nebuvo pasiekta. Ir tuomet vyriausybė nusprendė skirti piniginių priemonių tiems, kurie pasistengs dėl savo figūros ir sveikatos.

Pinigai, kurie dažniausiai būdavo skiriami socialinei reklamai arba neefektyviems projektams, buvo išleisti kiek kitaip. Valdžia mokėjo premijas tiems, kurie teisingai maitinasi, sportuoja ir sėkmingai lieknėja. Lieknėjimo projektui buvo skirta 5000 dolerių kasmet. Juos žmonės galėdavo išleisti naudingiems produktams, baseino ir sporto salės mokesčiams, bei kitiems sveiko gyvenimo atributams.

Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) taip pat kovojama su persivalgymu pinigų pagalba, tiksliau – aukso. Artimuosiuose Rytuose greitai plinta greitojo maisto mada, o sporto nepopuliarumas neigiamai veikia žmogaus organizmą. Nesveikam gyvenimo būdui pasipriešinti pradėti rengti lieknėjimo konkursai, kuriuose kovoti su antsvoriu padėdavo aukso luitai.

Konkursai organizuojami Dubajuje, tačiau juose gali dalyvauti ne tik Dubajuje gimę piliečiai, bet ir šio miesto gyventojai. Apdovanojimai skiriami visiems, kas sugeba numesti 2 kilogramus per du mėnesius, naudodamiesi tik sveikos gyvensenos metodologijomis. Už kiekvieną numestą kilogramą dalyviai gauna po 1 gr aukso. Taip pat daug dėmesio skiriama ir šeimoms. Konkurse gali dalyvauti ir du vaikai iš tos pačios šeimos iki 13 metų: jei jie numeta daugiau nei 2 kg, apdovanojimas padidėja du kartus.

2013 metais šio konkurso dalyviai gavo 16 kilogramų aukso ir tam buvo išleista 540 000 dolerių. Juk yra ko siekti, tiesa?

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min