Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 4d. 11:16

Ar mums reikia vitaminų papildomai?

Vitaminai grožiui
Bradley Stemke, Flickr.com / Vitaminai grožiui

Neginčijama, kad vitaminų svarba sveikatai yra labai didelė. Tačiau daugelis iš mūsų nežino, jog beveik visi mes gyvename lėtinės hipovitaminozės būsenoje ir mums trūksta ko ne visų mikroelementų.

Tiesa, dažnai galime išgirsti šį argumentą: mūsų seneliai gyveno be jokių maisto papildų ir buvo sveikesni nei mes. Taip, tai tiesa. Bet per šiuos dešimtmečius daug kas pasikeitė – žemės ūkyje buvo pradėtos naudoti cheminės trąšos, sintetiniai hormonai ir antibiotikai.

Jau net nekalbant apie tai, kad antibiotikai ligoms gydyti skiriami nuo pat mažens, miesto gatvėse oras pilnas išmetamųjų dujų, o patalpose yra dar ir cheminių medžiagų garų ir t. t.

Ar mūsų protėviai gėrė chloruotą vandenį? Ar saldžių gazuotų gėrimų? O kokia dirvos kokybė, kurioje auginami žemės ūkio produktai?

Per daug metų veiklos išeikvojome dirvožemį, jame sumažėjo mikroelementų sudėtis, o kai kurie labai svarbus mikroelementai, tokie kaip selenas, ir visiškai iš dirvožemio išnykę.

Taigi, kaip šiuolaikiniam žmogui gauti visus reikalingus mikroelementus bei vitaminus, tam, kad organizmas galėtų normaliai funkcionuoti bei susidoroti su padidėjusia cheminių medžiagų apkrova?

Be to, psichologiniai, toksiniai, vaistiniai stresai sukelia gyvybiškai reikalingu medžiagų didelį naudojimą – vitaminų, mineralų, fermentų, amino rūgščių ir kt. – ir visa tai turi būti gaunama su maistu.

Šiuolaikiniam miesto žmogui negalima padidinti kalorijų kiekio daugiau nei 2000–2500 kcal, kitaip laukia nutukimas ir kitos civilizacijos „dovanos“. Mūsų protėviai suvartodavo daugiau nei 4000 kcal per dieną (į karių racioną, kariuomenėje, XX a. pr., buvo įtraukta 4500 kcal per dieną) ir jiems ne tik nepakenkė sveikatai, bet jų organizmas gana lengvai gaudavo jam reikalingų mikroelementų, vitaminų.

Taigi, reikia ar nereikia papildomai vartoti vitaminus ir mikroelementus? Kaip gauti subalansuotą mitybą, jei mes neigiame, kad reikia ją taisyti aktyviais mikronutrientais?

Per gyvenimą žmogus suvalgo apie 25 tonų maisto, tačiau vidutiniškai svarbiausių sveikatos komponentų gauname tik 20-30 kg, t.y. tik apie 1 gramą per dieną.

Maiste naudingų ingredientų turi būti daug, tačiau kalorijų mažai. Išspręsti šią problemą galime tik su aktyviais mikronutrientais – tai vitaminų, mineralų, amino rūgščių, fermentų kompleksai ir pan.

Niekas negali jums geriau padėti, nei jūs patys sau!

Sveikos gyvensenos patarimai NEOVITAL.LT

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min