Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 22:45

Retas fenomenas prie Mičigano ežero – susiformavo „ledo vulkanai“

„Ledo vulkanai“ Mičigano ežere
„Twitter“ nuotr. / „Ledo vulkanai“ Mičigano ežere

Dėl neseniai užklupusių šalčių Mičigano ežero paplūdimyje susiformavo įdomus, tačiau retai pasitaikantis fenomenas – taip vadinami „ledo vulkanai“, rašo „The Independent“.

Šio keisto reiškinio nuotraukomis internautai pasidalijo socialiniuose tinkluose. Fotografijose užfiksuotos ant apšalusio ežero paplūdimio atsiradusios baltos kūgio formos struktūros, per viršų besispjaudančios vandenimi.

Nacionalinė orų tarnyba Grand Rapidso mieste socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino nuotrauka ir parašė: „Buvo puiki diena aplankyti paplūdimį ir pamatyti, kaip bangos mušasi įledą. Štai keletas besiveržiančių ledo vulkanų „Oval“ paplūdimyje, užfiksuotų sekmadienį, vasario 16-ąją“.

Tinklaraštininkas Tomas Niziolis savo feisbuko paskyroje paaiškino, kad tokie „ledo vulkanai“ susiformuoja, kai vanduo stumiasi per ledą – susidarius slėgiui, vanduo iššauna pro skyles lede.

„Jei būna šalta, tie iššovę vandens purslai užšąla, taip ir susiformuoja tokia kūgio forma, kokią ir matome šiose nuotraukose“, – aiškino apie orus rašantis tinklaraštininkas.

Taip pat pridūrė, kad lipti ant tokių „ledo vulkanų“ gali būti itin pavojinga, nes jie yra tuščiaviduriai ir susiformavę virš skylės lede.

Mičigano ežeras dėmesio internete susilaukia gan dažnai. Praėjusių metų kovą dėl staigaus atšilimo ežere buvo susiformavęs dar įspūdingesnis reiškinys – ežerą dengęs ledas virto šukėmis ir pradėjo kauptis pakrantėse.

Dėl šokinėjančios temperatūros ežere susiformavo tarsi ledo lentynos. Ant esamo ledo risdavosi naujos bangos, kurios per staigų atšalimą taip pat virsdavo ledu.

Atėjus pavasariui, ledas ežere pradėjo tirpti ir skeldėti. Vanduo pradėjo stumti ledo šukes kranto link. Kadangi po šios žiemos ledo buvo daug, aštrūs jo gabalai sugulė į dideles krūvas, sukurdami neįprastą vaizdą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje