Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 29d. 17:59

Mičigano ežeras virto ledo šukėmis

Mičigano ežeras
„Scanpix“/AP nuotr. / Mičigano ežeras

Pavasario pradžia prie Čikagos prisišliejusiame ežere sukūrė įdomų reginį – jį dengęs ledas virto šukėmis ir pradėjo kauptis pakrantėse.

Didžiąją dalį žiemos daugiau nei pusė Mičigano ežero buvo užšalusi. Šalčiausiu metu temperatūra Ilinojaus valstijoje buvo nukritusi net iki -30 laipsnių.

„Scanpix“/AP nuotr./Mičigano ežeras
„Scanpix“/AP nuotr./Mičigano ežeras

Dėl šokinėjančios temperatūros ežere susiformavo tarsi ledo lentynos. Ant esamo ledo risdavosi naujos bangos, kurios per staigų atšalimą taip pat virsdavo ledu.

Atėjus pavasariui, ledas ežere pradėjo tirpti ir skeldėti. Vanduo pradėjo stumti ledo šukes kranto link. Kadangi po šios žiemos ledo buvo daug, aštrūs jo gabalai sugulė į dideles krūvas, sukurdami neįprastą vaizdą.

„Scanpix“/AP nuotr./Mičigano ežeras
„Scanpix“/AP nuotr./Mičigano ežeras

JAV Pakrantės apsauga net turėjo įspėti žmones, kad jie šiuo reginiu gėrėtųsi iš toli ir nebandytų lipti ant tirpstančio netvirto ledo.

Šiemet JAV taip pat nustebino kita žiemos išdaiga. Meino valstijos Vestbruko mieste susiformavo neįprastas reiškinys – didelis besisukantis ledo apskritimas upėje.

Kone idealaus apskritimo forma atrodo lyg žmogaus padaryta, tačiau toks reiškinys susiformuoja visiškai natūraliai – esant atitinkamai srovei ir besikeičiančiai vandens temperatūrai. Apskritimas suktis pradeda, kai jis pradeda tirpti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje