Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 13d. 08:10

10 pavojingiausių ir saugiausių šalių vienoms keliaujančioms moterims

Pietų Afrikos Respublika, Keiptaunas
123rf.com nuotr. / Pietų Afrikos Respublika, Keiptaunas

Kelionės vienai gali dovanoti pačias geriausias patirtis, bet kartais jose gali būti ir papildomų rizikų. Dvi kelionių tinklaraštininkės, pasinaudodamos viešai prieinama informacija apie saugumą šalyse, sukūrė Pavojų moterims indeksą (Women's Danger Index). Jos siekia padėti moterims įvertinti, kurios šalys yra saugios keliauti vienoms.

Asher ir Lyric Fergusson rėmėsi duomenimis iš Jungtinių Tautų, „Gallup“, Pasaulio ekonomikos forumo ir kitų institucijų. Indeksui sukurti buvo atsižvelgta į aštuonis faktorius – kiek saugu vaikščioti naktį vienai; tyčinės moterų žmogžudystės; seksualinė prievarta; smurtas artimoje aplinkoje; lyčių nelygybė ir pan.

„Moterų solo kelionės yra tapusios labai populiariomis, ir kartais moterys gali pasirinkti vietą kiek atsitiktinai – remiantis tuo, ką girdėjo iš draugų, arba pamačiusios spindinčias instagramo nuotraukas, – L.Fergusson sakė „Business Insider“. – Norėjome sukurti įrankį keliautojoms, kuris remtųsi realia statistika iš patikimų tarptautinių šaltinių, o ne gandais. Nesistengiame atpurtyti žmonių nuo vykimo į kurią nors iš šitų šalių, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad ten gali būti saugumo iššūkių.“

Visi veiksniai buvo įvertinti skalėje nuo 0 iki 100. 100 skirtas prasčiausiai pasirodžiusiai šaliai, o kitos valstybės gauna proporcingus įvertinimus remiantis kiekvieno faktoriaus statistika. Svarbiausiais veiksniais išskirti saugumas gatvėje ir tyčinės žmogžudystės.

Pagal jų analizę, pavojingiausia šalimi moteriai keliauti vienai yra Pietų Afrikos Respublika. Nuo jos nedaug atsiliko Brazilija ir Rusija. Saugiausiomis, anot tyrimo, yra Ispanija, Singapūras ir Airija.

10 pavojingiausių šalių moterų solo kelionėms

 1. Pietų Afrikos Respublika
 2. Brazilija
 3. Rusija
 4. Meksika
 5. Iranas
 6. Dominikos Respublika
 7. Egiptas
 8. Marokas
 9. Indija
 10. Tailandas

10 saugiausių šalių moterų solo kelionėms

 1. Ispanija
 2. Singapūras
 3. Airija
 4. Austrija
 5. Šveicarija
 6. Norvegija
 7. Portugalija
 8. Kroatija
 9. Kanada
 10. Lenkija
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje