Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

6 pasiūlymai, ką veikti vakarais, kai keliauji vienas

Keliaudami vieni esate laisvi rinktis, ką veikti.
123rf.com nuotr. / Keliaudami vieni esate laisvi rinktis, kur ir ką veiksite.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keliaujant su draugų kompanija ar partneriu, veiklos nepritrūksta net ir baigiantis dienai. Tačiau ką veikti vakare, jei į kelionę išsiruošėte vienas? Keliautojų tinklaraštis Solotravelerblog.com siūlo savo variantus.

1. Bendra vakarienė. Eikite vakarieniauti į vietas, kuriose yra bendruomeniniai stalai. Jų be vargo rasite didžiuosiuose JAV miestuose – Čikagoje, Niujorke, taip pat Toronte (Kanada), Sidnėjuje (Australija), Romoje, Pizoje (Italijoje), Paryžiuje (Prancūzija). Surasti šias vietas galima per paieškos sistemą „Google“ įvedus „communal dining“ arba puslapyje Chowhound.com Nors iš pirmo žvilgsnio tokia paslauga atrodo neįprasta, bendruomeninių vakarienių idėja sena – ji gimė XVII a. Prancūzijoje. Žinoma, vakarienė prie bendro stalo su nepažįstamaisiais gali būti tikras iššūkis (ypač, jei nesate komunikabilus ar nemokate vietinės kalbos). Tačiau pažvelkite į tai kitaip – ši vakarienė yra puiki galimybė susipažinti su vietiniais, kurie puikiai pažįsta savo miestą ir gali rekomenduoti unikalių objektų ir pramogų. Taip pat tokiose vakarienėse galima susipažinti su turistais, kurie, kaip ir jūs, tyrinėja miestą ir šalį. Taigi, galite rasti kelionės kompanioną. Jei norite tik pavalgyti, tokios vietose niekas neprieštaraus, jei sėdėsite „įlindęs“ į kompiuterį ar knygą ir nebendrausite.

Solotravelerblog.com nuotr./Bendruomenės stalai.
Solotravelerblog.com nuotr./Bendruomenės stalai.

2. Aplankykite muzikos renginius. Galbūt mieste, kuriame esate, vyksta festivalis arba jame yra operos teatras? Paprastai pasirodymai vyksta būtent vakarais. Apie juos pravartu susižinoti iš anksto, planuojant kelionę. Tačiau jei neatlikote namų darbų, tokias žinias tikrai gausite bet kuriame turizmo informacijos centre.

R.Mikalčiūtės, A.Urbono nuotr./Kalėdinės giesmės ir muzika gyvai atliekamos Miuncheno rotušės balkonėlyje
A.Urbono nuotr./Kalėdiniu laikotarpiu muzika gyvai atliekama Miuncheno rotušės balkonėlyje

3. Susidraugaukite su vietiniais. Niekas nesiūlo jums ieškoti pažinčių gatvėje. Tai galima padaryti dar būnant namuose ir planuojant kelionę. Pavyzdžiui, portale Couchsurfing.org, kuriame galima rasti žmonių, kurie aprodytų miestą, o taip pat priimtų jus nakvynei. Tokiu atveju gausite „pilną paketą“: turėsite žmogų, kuris rekomenduos, o gal ir aprodys, tai, kas geriausia lankomoje vietoje. Taip pat stogą virš galvos ir maistą – paprastai keliautojus į savo namus įsileidžiantys vietiniai pasiūlo vakarienę, o kartais ir pusryčius bei pietus. 

4. Eikite pasivaikščioti. Nieko nekainuojanti ir sveika pramoga, garantuojanti ne tik naujus įspūdžius, bet ir gerą miegą. Juk sakoma, kad prieš miegą pasivaikščiojus gryname ore, užmigti pavyksta greitai ir giliai. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad kai kuriose vietose, kurias lankysite, naktinis pasivaikščiojimas gali būti pavojingas. Tačiau Londone, Paryžiuje, Prahoje ir panašiuose miestuose vakare, tiesiog, būtina iškišti nosį į lauką.

123rf.com nuotr./Paryžiuje, Monmartras naktį.
123rf.com nuotr./Paryžiuje, Monmartras naktį.

5. Keliaukite ten, kur vyksta veiksmas. Tai gali būti naktinis turgus ar vietinis festivalis – peržiūrėję renginių tvarkaraštį tikrai rasite, ką išsirinkti. Pamiršote tai padaryti prieš atvykdami – pagelbėti gali interneto paieška arba hostelio, B&B, viešbučio administratorius. Paprastai į tokius įvykius bilietų rezervuoti iš anksto nereikia, tad net ir paskutinę minutę sugalvoję galėsite patekti ir paįvairinti savo vakarą.

123rf.com nuotr./Naktinis turgus Tailande.
123rf.com nuotr./Naktinis turgus Tailande.

6. Sudalyvaukite naktinėje kelionėje. Daug miestų turistams siūlo naktinius turus – pasiplaukiojimus baidarėmis, keltu, pažintinius žygius pėsčiomis, apžiūrint, pavyzdžiui, vaiduokliškiausius pastatus, gražiausius miesto fontanus ir pan. Tokias pramogas paprastai siūlo turizmo informacijos centrai ar privatūs gidai. Tereikia išsirinkti. 

123rf.com nuotr./Keturių upių fontanas Romoje.
123rf.com nuotr./Keturių upių fontanas Romoje.
 
Komentarai
Temos Turizmas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje