Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 9d. 15:26

Geriausi Europos miestai rudeniui, į kuriuos iš Lietuvos galima nuskristi tiesiogiai

Viena
123rf.com nuotr. / Ruduo Vienoje

Vasaros atostogos ką tik praėjo, nei laisvų dienų, nei laisvų pinigų per daug nebelikę – bet negi ištversi visą rudenį niekur neišvykęs? Europos miestai – idealūs kelių dienų išvykoms ir savo dydžiu, ir skrydžių iki jų trukme, ir kultūriniu gyvenimu.

Jeigu rudenio kelionei visgi ieškoti jūros ir daugiau šilumos, skaitykite čia: 9 nebrangios kryptys, kur rudenį ieškoti šilumos ir jūros.

Lvovas

123rf.com nuotr./Lvovas
123rf.com nuotr./Lvovas

Skraidina: „Wizz Air“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 15 Eur

Lvovo sugrįžimas į tiesioginių skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (jie prasidės spalio 29 d.) nudžiugino įvairius keliautojus. Vienus ten vilios su Lietuva susijusi istorija, kitus – architektūra, trečius – lietuvio piniginei patinkančios kainos. Čia pigi ir nakvynė, ir maistas, ir linksmybės.

„Lvovas nustebino mane daug labiau negu kitos aplankytos vietos. Nesitikėjau tokio gyvybingo, draugiško, europietiško, pigaus ir bohemiško miesto. Labiausiai vis dėlto pakerėjo ukrainiečių fantazija – visas miestas pasirodė tarsi didelis modernus meno kūrinys, o jo gyventojai – pozityvūs „frykai“, – šiemet 15min rašė keliautoja Małgorzata Mozyro. Daugiau apie išskirtines Lvovo vietas ir potyrius skaitykite čia.

Barselona

123rf.com nuotr./Barselona
123rf.com nuotr./Barselona

Skraidina: „Wizz Air“, „Ryanair“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 35 Eur

Rudenį Barselonoje parkai, gatvės, paplūdimiai vis dar bus pripildyti džiaugsmo, dangus – mėlynas, o architektūra – viena įspūdingiausių visame pasaulyje. Tik skirtumas tas, kad viskas neplaukios turistų jūroje, o ispaniška kaitra nebegrasins pagerinti rekordų ir šokti virš 45 laipsnių. Beje, kalbant apie jūrą – vandens temperatūra čia rudenį vis dar išlieka apie 22 laipsnius.

Barselonoje rudenį dėl Viduržemio jūros klimato lyja nedaug, tad pasiimkite akinius nuo saulės (vėlų rudenį gali prireikti ir lengvo megztinio), ir galėsite mėgautis šiluma terasose bei lauko kavinėse, kuriose nebereikės kovoti dėl staliuko.

Rugsėjo pabaigoje Barselonoje taip pat vyksta milžiniškas vakarėlis gatvėse – Katalonijos šventė „La Mercè“.

Paryžius

AFP/„Scanpix“ nuotr./Paryžius lapkritį
AFP/„Scanpix“ nuotr./Paryžius lapkritį

Skraidina: „Wizz Air“, „Ryanair“, „airBaltic“, „Air France“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 20 Eur

Kai prieš kelerius metus spalio pabaigoje į Paryžių vykau sutikti gimtadienio, tai buvo viena vizualiai gražiausių mano kelionių – tarsi Paryžius iš kino filmų. Ryškiai raudonų lapų vijoklių gijomis išvagoti Monmartro namai, vis dar laiką lauko kavinėse leidžiantys į stilingus lietpalčius ir šalikus susisukę paryžiečiai ir lengvo rūko bei krentančių auksinių lapų apsupta Sena.

Paryžius puikus tuo, kad net lietus kelionės nesugadins – kavinės, bistro, aukščiausio lygio muziejai suteiks pakankamai pramogų. O ruduo yra ir karšto šokolado, ir vyno šventės Monmartre sezonas.

Nors turistų Paryžiuje rudenį gerokai mažiau nei vasarą, jų čia vis tiek visuomet atrodo per daug. Prancūzija ir vėl praėjusiais metais buvo lankomiausia šalis visame pasaulyje. Visgi spalį ir lapkritį miestas atrodo autentiškesnis – keliautojų gatvėse mažiau, o tikrieji miesto gyventojai jau sugrįžę į Paryžių po vasaros atostogų.

Viena

123rf.com nuotr./Viena
123rf.com nuotr./Viena

Skraidina: „Austrian Airlines“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 69 Eur

Rudenį Vienos parkai sutviska auksu, o jeigu pradės krapnoti – galėsite ramia širdimi mėgautis kava ir štrudeliu žymiosiose Vienos kavinėse arba leisti valandų valandas įspūdinguose miesto muziejuose ar didingoje Nacionalinėje bibliotekoje.

Ruduo Vienos lankymui ypač tinkamas meno gerbėjams – visus tris mėnesius Austrijos sostinė šiemet kvėpuos menu. Vyks šiuolaikinio meno paroda „viennacontemporary“, vėliau miesto meno galerijose – „curated by_vienna“, spalio 6-ąją – Ilgoji muziejų naktis, o lapkritį – Vienos meno savaitė ir „Art&Antique“ mugė.

Ir galiausiai – Viena šiemet buvo išrinkta labiausiai gyvenimui tinkančiu miestu visame pasaulyje. Nepriklausomai nuo metų laiko.

Berlynas

123rf.com nuotr./Berlyno siena
123rf.com nuotr./Berlyno siena

Skraidina: „Ryanair“, „AirBaltic“,

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 15 Eur

Oras Berlyne rudenį, tikėtina, kasdien nelepins. Bet Berlynas juk ir ne tas miestas, kur valandų valandas vaikštinėtum gatvėmis grožėdamasis architektūra. Tai, ką geriausio turi pasiūlyti Berlynas, atvira visus metus – meno galerijos, muziejai, barai. Esant geram orui verta su dviračiu pasivažinėti palei Berlyno sieną, o gera žinia ir ta, kad stiprūs rudens vėjai į Berlyną atneša ir aitvarus. Jeigu norite pamatyti begalę jų, vykite į nebeveikiantį Tempelhof oro uostą.

Trumpėjančios dienos reiškia, kad berlyniečiai sugalvoja daugiau pramogų naktį. Rudenį Vokietijos sostinėje vyks net du šviesų festivaliai – „Festival of Lights“ ir „Berlin illuminated“ – kurie miestą panardins į šviesos instaliacijų jūrą.

Edinburgas

123rf.com nuotr./Edinburgas
123rf.com nuotr./Edinburgas

Skraidina: „Ryanair“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 61 Eur

Apie Škotijos orą yra daug juokelių, bet dažniausiai iš tų, kurie ten nebuvę. Ankstyvas ruduo yra bene geriausias metas aplankyti Edinburgą – lyg tam priderinti yra ir tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos, kurie nutraukiami spalio pabaigoje. Nors lietaus gali pasitaikyti kiek dažniau, bet spalvos mieste kaip niekad ryškios, o ir apie darganą škotai sako: „nepatinka oras? Palauk 5 minutes – pasikeis“.

Edinburgas yra vienas žaliausių Jungtinės Karalystės miestų. Čia didingas parkas pačiame miesto centre iš vienos pusės apribojamas pagrindine Edinburgo gatve, o iš kitos pusės atsiremia į ant galingos uolos įkurtą pilį. Įsivaizduokite, kaip jis atrodo lengvai šalnai nudažius medžius geltona ir raudona spalvomis.

Rudenį Edinburge taip pat gausu renginių, pavyzdžiui, „Doors Open Days“, kurių metų suteikiama proga kartą per metus pamatyti pastatus, į kuriuos lankytojai paprastai neįleidžiami.

Neapolis

123rf.com nuotr./Neapolietiška pica
123rf.com nuotr./Neapolietiška pica

Skraidina: „Ryanair“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 35 Eur

Ar žinojote, kad Neapolio senamiestis, paskelbtas UNESCO žmonijos paveldu, yra pats didžiausias Europoje? Tuo visu žymiuoju Neapolio chaosu lengviau būtų pasimėgauti ne vasarą, kai kantrybę sekina ne tik triukšmas, bet ir turistai bei kaitra. Reikia dar priežasčių? Maistas (pica!), vynas, maloni rudeniška šiluma, Vezuvijaus ugnikalnis, Pompėja, vietinės tavernos, prasidėjęs futbolo sezonas...

Ruduo yra idealiausias metas Italijoje vykti į vyno ar maisto turą – pavyzdžiui, alyvuogių degustavimo ar kaštainių rinkimo bei skanavimo. O geriausia – žavioji Amalfio pakrantė visai netoli nuo Neapolio, ir joje vėlyvą rudenį nebereikės dėl nuotraukos stumdytis alkūnėmis su kitais turistais.

Beje, Italijoje patiekalus su šviežiais triufeliais ragaukite tik rudenį. Kitais metų laikais jie nebus švieži, o šaldyti.

Stambulas

123rf.com nuotr./Stambulas
123rf.com nuotr./Stambulas

Skraidina: „Turkish airlines“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 152 Eur

Turkiją įsimylėjusi žurnalistė Aušrinė Šėmienė pataria – kai rudenį Lietuvoje vėjas ima plėšti medžių lapus, Stambule galite pasivyti vasarą. Spalį čia dar būna apie 25 laipsnius šilumos, netgi per Kalėdas čia termometro stulpelis kyla virš nulio.

„Rudenį truputį sumažėja turistų, ypač turkų, nes vaikai pradeda eiti į mokyklas, tad lengviau prasibrauti iki įdomiausių turistinių objektų. Ir dar viena priežastis – rudenį parduotuvėse prasideda išpardavimai. Atsargiai! Kadangi drabužiai ir batai kainuoja juokingai pigiai, ypač dabar, kai lira smuko daugiau kaip per pusę, tikrai galima pamesti galvą“, – pataria ji.

Stambulas, pasak A.Šėmienės, – miestas kiekvienam. „Tik palikite namie išankstines nuostatas, nes čia, ko ieškosite, tą ir rasite – nuo stogą nuplėšiančios prabangos iki pasaulį sudrebinančio skurdo. Stambulas gali pasiūlyti pramogų net trenktiems turistams su keisčiausiais įgeidžiais“, – įsitikinusi ji.

Be to, rudenį po atostogų į miestą grįžta ir stambuliečiai. „Džhangiro hipsterių barai tampa dar audringesni, suošia Bebeko turčių restoranai, Sarierio kavines nusėda muilo operų kūrėjai, Galatos ir Karakiojaus žuvų restoranai pakvimpa šviežiais ančiuviai – po 4 mėnesių draudimo žvejai pagaliau užmeta tinklus“, – priežastis rudens kelionei rinktis būtent Stambulą vardija A.Šėmienė.

Atėnai

123rf.com nuotr./Atėnai
123rf.com nuotr./Atėnai

Skraidina: „Wizz Air“, „Ryanair“

Skrydžiai į vieną pusę nuo: 20 Eur

Lipimas į Akropolį žavi labiau, kai termometro stulpelis rodo 20, o ne 40 laipsnių, tiesa? Kartu su laipsniais mažėja ir kainos viešbučiuose, turistų srautai.

Tiesiogiai pigių skrydžių avialinijomis Graikijos sostinę bus galima pasiekti iki lapkričio.

Atėnus puikiai pažįstanti 15min autorė Gabija Lebednykaitė tikina, kad nors miestas išsidriekęs plačiai, senoji jo dalis su pagrindinėmis lankytinomis vietomis palyginus nedidelė, ir, gerai suplanavus laiką bei netinginiaujant, miesto įžymybes galima pamatyti per dvi–tris dienas.

Ką pamatyti, ko būtinai nepraleisti, kuriuos rajonus rinktis ir ko ieškoti turint daugiau laiko – skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje