Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 1d. 19:30

Į Sankt Peterburgą su nemokama viza: 11 spąstų turistams

Sankt Peterburgas
123rf.com nuotr. / Sankt Peterburgas

Lietuviai į Sankt Peterburgą jau gali vykti su nemokamomis vizomis. Tokia tvarka neseniai įsigaliojo ir Kaliningrado srityje, ir nemažai lietuvių pasinaudojo galimybe pamatyti dalelę Rusijos. Tikriausiai ir į Sankt Peterburgą, kuris vadinamas vienu gražiausių miestų pasaulyje, patrauks nemažai keliautojų iš Lietuvos.

Kaip gauti nemokamas el. vizas, skaitykite čia. O „The Culture Trip“ išskyrė 11 turistų spąstų Sankt Peterburge, į kuriuos geriau neįkliūti.

Ilgos eilės prie muziejų

Sankt Peterburge dažnai prie populiarių muziejų gali tekti pralaukti ir kelias valandas lauke. Muziejai riboja lankytojų skaičių, o patekti nori begalės. Vienas iš būdų to išvengti – užsisakyti turą, kuriame numatytas tikslus įėjimo laikas. Taip jūs būsite garantuotas, kada galėsite patekti, tačiau reikės išleisti daugiau. Jeigu nenorite išlaidauti, tuomet geriau į muziejų atvykti vėliau, nes daugelis turistų grupių į muziejus vyksta anksti ryte. Geriau nesiveržkite kartu su jais iš ryto, o rinkitės vėlesnį laiką. Kai kurie muziejai turi ir dienas, kai užsidaro tik pačiam vakare – 21 val. Pasinaudokite tuo.

Oro uosto taksi

Kai išeisite iš Pulkovo oro uosto, būrys taksistų imsis entuziastingai siūlyti savo paslaugas. Jie tikri vairuotojai, ir neketina jums padaryti nieko blogo – tik už kelionę nulupti dvigubai daugiau, nei ji kainuoja. Praeikite pro juos ir susiraskite oro uosto taksi stendą. Jie užsakys jums taksi už fiksuotą kainą, automobilis atvažiuos netrukus. Jeigu neturite rublių, įspėkite, kad norėsite mokėti banko kortele. Tą galima padaryti kai kuriuose automobiliuose. Mieste veikia ir „Uber“.

Juodi taksi

Kaip ir oro uosto taksi, šie automobiliai jus nuveš ten, kur reikia, bet teks sumokėti gerokai daugiau. Juodi taksi automobiliai dažnai pasirodo vakarais ir naktimis. Jeigu jau tenka pasinaudoti tokiu taksi, susitarkite dėl kainos iš anksto, nors ir tada ji, tikėtina, bus padidinta. Tik būkite 100 proc. tikras dėl suderėtos kainos – gal net derantis užrašykite skaičių ant lapelio. Bet geriausia taksi užsisakyti iš anksto, paprašyti savo viešbučio darbuotojų jums surasti automobilį arba naudotis programėlėmis.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Taksi Rusijoje
„Wikimedia Commons“ nuotr./Taksi Rusijoje

Nuotraukos gatvėse

Prie populiarių turistinių vietų dažnai pamatysite aktorius, kurie vilki XVIII a. drabužius, atrodo kaip Petras Didysis ar Jekaterina II. Paprastai jie ypač draugiški ir šneka angliškai. Jeigu tik pamatys, kad susidomėjęs nužiūrinėjate juos, pasiūlys kartu pasidaryti nuotrauką. Ir tikėsis, kad nepaklausite kainos. Jeigu tikrai norite tokios fotografijos – darykitės, bet geriau iš anksto paklauskite kainos.

Jelisejevo prekybos namai

Jelisejevo prekybos namai yra neseniai renovuotas prekybos centras, kuris traukia turistus savo unikaliu dekoru ir gastronominės prekėmis. Nėra taip, kad būtina vengti šios vietos.

Tikrai verta apsilankyti bevaikštant pasigėrėti gražiu interjeru. Yra ir žavingų suvenyrų – šokoladų, desertų ir pan. Visi jie gražiai supakuoti ir atrodo idealios dovanos, tik turėkite omenyje, kad kainos čia yra gerokai padidintos. Kai kurias prekes, tokias kaip ikrai, sūriai ar alkoholiniai gėrimai, galima už žymiai geresnę kainą įsigyti įprastuose prekybos centruose. Vienintelis skirtumas bus ne produkto kokybė, o jo įpakavimas.

„Starbucks“

Rusijoje „Starbucks“ yra tarsi pernelyg brangios kavos sinonimas. Iš tiesų Rusijos „Starbucks“ buvo įvardinta brangiausia pasaulyje.

Žinoma, joje visada yra tiek turistų, tiek vietinių, kurie pasirengę gerokai permokėti už kavą. Nebent esate priklausomas būtent nuo šios kavos, geriau išbandykite vietos kavinaites. Sankt Peterburgo kavos kultūra labai gyvybinga – tikrai nenusivilsite, o ir sumokėsite gerokai mažiau.

Gatvės turgūs

Pirkti suvenyrus turguje yra smagus užsiėmimas, jeigu esate pasirengę derėtis. Bet žiūrėkite ne tik į kainą – turguose nėra nei kainų, nei kokybės kontrolės. Gatvės prekybininkai gali būti ir pakankamai įkyrūs – jeigu ką nors įsigysite, jie gali gana agresyviai mėginti įsiūlyti dar daugiau pirkinių.

Turų gidai

Kol lauksite prie įėjimo į Ermitažą ar Jekaterinos rūmus, tikėtina, prie jūsų prieis vietiniai, kurie save vadins licencijuotais gidais, kurie gali vesti ekskursijas įvairiomis kalbomis. Taip gal ir gali būti. Gal išties jie yra profesionalai, kurie nusprendžia štai taip užsidirbti. Tik kažkiek keista, kad mieste, kuriame turizmas yra toks aktyvus, jie negauna darbo vienoje iš begalės ekskursijų kompanijų. Skeptiškai žiūrėkite tiek į jų kainą, tiek į kokybę.

Pakeliami tiltai

Jeigu atvykstate į Sankt Peterburgą vasarą, naktį žiūrėti į pakeliamus tiltus yra vienas iš būtinų čia padaryti dalykų. Ne tik turistai, bet ir vietiniai renkasi aplink Rūmų tiltą, kad pamatytų, kaip tiltai kyla virš Nevos upės.

Tačiau nemažai turistų pamiršta, atrodo, elementarų dalyką – kas vyksta po to. Visi tiltai pakeliami, o metro – uždarytas. Todėl protingai pasirinkite, iš kurios upės pusės žiūrėsite į pakėlimą, nes kitaip grįžimas namo bus labai brangus – teks su taksi važiuoti aplink miestą. Be to, ne tiek ir daug taksi automobilių gali būti tokiu metu.

Gatvės prekeiviai

Gatvės prekeiviai paprastai įsitaiso strateginėse vietose, kur šalia nėra prekybos centrų, bet pilna ištroškusių turistų. Jie pardavinėja vandenį, gėrimus, užkandžius, vasarą – ir ledus. Kainos tikrai bus aukštesnės nei prekybos centre. Jeigu nenorite mokėti daugiau, pasirūpinkite, kad visada su savimi turėtumėte buteliuką vandens ir užkandį alkiui numalšinti.

Kišenvagiai

Kaip ir kiekviename populiariame mieste, taip ir Sankt Peterburge jų netrūksta. Turistai paprastai būriuojasi tose pačiose populiariausiose vietose, todėl kišenvagiai ten ir darbuojasi. Jie net patys eina į muziejus, kur keliautojai būna labiau atsipalaidavę ir mažiau dėmesingi.

Nepraraskite budrumo, o pasą geriausia laikyti atskiroje vietoje nuo kitų vertingų daiktų. Tad jeigu jau nutiktų blogiausia – jus apvogtų, bent jau turėtumėte dokumentą, su kuriuo galėsite grįžti namo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje