Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 3d. 11:07

Naujas pasų reitingas: lietuviškas išlieka tarp galingiausių pasaulyje

Pasas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pasas

Japonijos ir Singapūro piliečiai turi galingiausius pasus pasaulyje, parodė naujas „Henley Passport Index“ reitingas, skelbiamas kas metų ketvirtį. Jame pasaulio valstybės rikiuojamos pagal tai, į kiek šalių jos piliečiams keliaujant nereikia vizų arba jas gali gauti atvykę.

Japonijos ir Singapūro piliečiai gali iš anksto neprašydami vizos keliauti į 190 valstybių iš 218 galimų. Antrą vietą dalijasi Suomija, Vokietija ir Pietų Korėja.

Nors lietuviams per ketvirtį atsirado nauja šalis, į kurią galima vykti be išankstinės vizos (Šri Lanka), Lietuva išlaikė turėtą 9 vietą, kurią dalijasi su Australija ir Slovakija. Lietuviai gali laisvai keliauti į 181 šalį.

9 vieta reiškia, kad lietuviškas pasas patenka tarp 28 galingiausių pasų pasaulyje. Tai – geriausias rezultatas nuo 2006-ųjų, kai Londone įsikūrusi konsultantų įmonė „Henley ir partneriai“ bei Tarptautinė oro transporto asociacija pradėjo skelbti šį sąrašą.

Lietuviško paso vieta reitinge per istoriją
Lietuviško paso vieta reitinge per istoriją

Latvijos pasui skirta 10 vieta, Estijos – 11, Lenkijos – 13. Rusijos – 48, Baltarusijos – tik 68.

Nors pirmą vietą sąraše dalijasi Azijos valstybės, europiečiai dominuoja reitingo viršuje – 19 iš TOP25 šalių yra Europoje.

„Henley Passport Index“ atkreipė dėmesį, kad dažnai yra didelė koreliacija tarp keliavimo laisvės (vizų nebuvimo) ir verslo bei investicijų laisvės, teismų nepriklausomumo, fiskalinės sveikatos ir nuosavybės teisių.

Paskutiniai šiame reitinge – Afganistano (25) ir Irako (27) pasai.

Temos: 3 Pasas Kelionės Viza

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje