Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 12d. 21:17

Aplink pasaulį išsiruošęs Marius Lucka: „Keliauti reikia dabar, o ne tada, kai pasensi“

Marius Lucka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Marius Lucka

Į pirmą kelionę kaunietis Marius Lucka išvyko būdamas 10 metų. Kartu su šeima aplankė Dominikos Respubliką. Žydras jūros vanduo ir baltas smėlis vaikui įsiminė ilgam – būtent tokio, lyg iš atviruko, paplūdimio vaizdo vaikinas ieškojo Pietryčių Azijoje, kurią aplankė vos baigęs mokyklą. Tuomet pirmą kartą savarankiškai išvyko į Vietnamą, Kambodžą, Laosą ir Tailandą, kur praleido pusmetį.

Po dviejų ramybės metų Lietuvoje 21 metų vaikinas vėl kraunasi kuprinę – šįkart leidžiasi į gyvenimo kelionę, per kurią ketina apkeliauti pasaulį. Projekto „Aplink pasaulį per 5 metus“ metu patirtais nuotykiais ir įspūdžiais iš aplankytų šalių M.Lucka dalinsis su portalo 15min.lt kelionių rubrikos „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais. Pirmajame interviu vaikinas pasakoja, kas jis toks ir kodėl nusprendė apkeliauti pasaulį.

Marius Lucka netrukus leisis į kelionę per pasaulį
Marius Lucka netrukus leisis į kelionę per pasaulį

– Mano vardas Marius, o pavardė – ne Lucka. Paauglystėje tėvai rekomendavo neviešinti internete savo asmeninių duomenų, todėl susigalvojau slapyvardį, kuris skamba, kaip pavardė. Ja dažnai ir prisistatinėju.

Tikrosios nenoriu skelbti. Man 21-eri, paskutinius dvejus metus dirbu su renginiais – organizuoju jaunimo šokius. Tačiau šiuo metu jau nedirbu – ruošiuosi kelionei. Į ją išvyksime sausio 1 dieną.

– Projektą pavadinote „Aplink pasaulį per 5 metus“. Kodėl būtent 5 metai? Gal tai susiję su „penkmečio planu“, kurį kai kurie sugalvoja ir stengiasi įgyvendinti?

– Ne. Iš pradžių kelionę planavau išskirstyti – po vieno etapo grįžti į darbą ir į kitą regioną vykti dar po metų. Tačiau dabar jau nebedirbu, tad ir planai truputį keičiasi.

Į Lietuvą po pirmosios stotelės – Pietryčių Azijos – nebegrįšiu. Keliausiu toliau, kol apkeliausiu visą pasaulį.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Marius Lucka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Marius Lucka

– Kodėl norite apkeliauti visą pasaulį? Kam tokie dideli užmojai?

– Visą laiką turėjau svajonę nukeliauti į Aliaską. Mane žavėjo gamta, kalnai, kurie man siejasi su laisve. Kartą pasižiūrėjęs į gaublį sugalvojau, kad reikėtų apkeliauti pasaulį. Pradėti nuo Pietryčių Azijos ir galų gale pasiekti Aliaską. Apie idėją papasakojau draugams, jiems patiko, kažkas paskatino parašyti projektą ir „parduoti idėją“. Tą ir padarėme, atsirado rėmėjų ir reikalas įsisuko.

– Sunku planuoti kelionę, kuri turėtų trukti penkerius metus ir apimti skirtingus pasaulio žemynus. Tačiau pradinį maršrutą jau turite. Kokios tos pirmos stotelės?

– Planas toks: sausio 2 dieną mes būsime Tailande, važiuosime į Ko Phangan salą, kur vyks Tailando bokso stovykla. Ten dvi savaites sportuosime. Tada grįšime į Bankoką ir iš jo skrisime į Manilą. Filipinų sostinę palikę, salomis keliausime iki Poerto Princesa miesto.

Pabuvę, pafilmavę ten kažkurį laiką, skrisime į Vietnamą. Išvažiuojame keturiese, bet visi planuoja grįžti vasarį į Lietuvą. Tad vėliau liksiu vienas. Baisu nėra, nes jau turiu patirties. Kartu su mumis važiuoja draugas operatorius, todėl tikrai turėsime filmuotų vaizdų. Vėliau to pramoksiu pats ir toliau filmuosiu savo kelionę. 

Vienas iš Mariaus pomėgių – modelio darbas.
Vienas iš Mariaus pomėgių – modelio darbas.

– Sekti informaciją apie jūsų kelionę bus galima 15min.lt. Skelbiate, kad kelionę kartu su dar trimis draugais pradėsite Tailande. Tačiau ten žadate ne pramogauti, bet sportuoti?

– Mano draugas Matas Stebuliauskas, su kuriuo sportuojame, seniau man siūlė važiuoti į stovyklą žiemą. Kai jau turėjome bilietus į Tailandą, sugalvojau, kad galima būtų pakeliauti. Sakau: „Vis tiek jau būsime toje vietoje, važiuojame kur nors dar, juk vietiniai bilietai pigūs“. Taip sugalvojome, kad reikia nuvažiuoti į Filipinus. Bekalbant kažkas pasiūlė filmuoti vaizdo tinklraštį – kaip mes ten sportuosime ir pan. Nuo to viskas prasidėjo.

VIDEO: Aplink pasaulį per 5 metus

– Turiu to paklausti: iš kur gausite kelionei pinigų? Juk ne po Lietuvą keliausite.

– Kaip ir sakiau, parašėme ne pelno siekiantį projektą, kuris patiko įmonėms, sutikusioms paremti mūsų kelionę. Svarbiausia parodyti žmonėms dalykus, nuo kurių jie atitolę arba priešingai – prie kurių dar nėra priartėję. Įmonės turi naudos iš reklamos videoreportažuose, kitur. Turėsime specialią aprangą – komandos „uniformą“, ant jos bus logotipai – tai vėlgi reklama. Kai nori, gerą idėją tikrai gali parduoti.

– Grįžkime prie kelionės. Pirmasis etapas – Pietryčių Azija. O toliau? Ar jau aišku, kur keliausite likęs vienas?

– Toliau Naujoji Zelandija ir Australija. Jeigu viskas vyks pagal planą, ilgesniam laikui apsistosiu Naujojoje Zelandijoje. Bandysiu gauti darbo vizą, ieškosiuosi darbo ir, žinoma, keliausiu po šalį. Tada Australija, kurioje, kiek žinau, su darbo vizomis sudėtinga. Bet gal kaip nors (šypteli – aut. past.). Galiausiai JAV, Kanada, Aliaska ir paskutinis žemynas bus Afrika.

– Į ilgas keliones žmonės išsiruošia dėl skirtingų priežasčių: vieniems pabosta rutina, kiti nori iššūkių, tretiems kelionės padeda atsakyti į svarbius klausimus. Kodėl keliaujate jūs?

– Baigęs dvyliktą klasę susikroviau daiktus ir vienas išvažiavau į Vietnamą. Kelionėje susiradau labai daug draugų, su kuriais ir dabar palaikome artimus ryšius. Tad į šią šalį grįšiu jau turėdamas pažįstamų. Į tą kelionę važiavau labai jaunas.

Galima sakyti, kad išvažiavau dvyliktokas, o grįžau subrendęs, savarankiškas. Būtent ši pirmoji kelionė paliko labai gerą jausmą – man ten norisi grįžti. Vietname praleidau tris mėnesius. Ten susiradau ir pirmą darbą. Jo man būtinai reikėjo, nes buvau išleidęs beveik visus tėvų duotus pinigus.

Kaitavimas praverčia keliaujant, nes prireikus galima įsidarbinti instruktoriumi
Mokėjimas valdyti jėgos aitvarą praverčia keliaujant, nes prireikus galima įsidarbinti instruktoriumi.

– Turėjo būti nelinksma?

– Prieš kelionę tėvas man davė 4 tūkst. litų. Jų užteko bilietams ir kelionės pradžioje. Tačiau galiausiai likau su 200 dolerių kišenėje, be atgalinio bilieto. Todėl teko susirasti darbą.

Kadangi Lietuvoje kaitavau, pabandžiau susirasti instruktoriaus darbą Vietname. Tačiau tai padaryti buvo sunku, nes man buvo vos 19 metų. Galiausiai mane priėmė, nes pamelavau, kad moku rusų kalbą.

Tuo metu Vietnamas buvo pilnas rusų, kuriems nereikėjo net vizų. Pirmam savo klientui paaiškinau visą situaciją – kad nemoku rusų kalbos, angliškai irgi pusiau kalbu, bet man labai reikia šito darbo ir pinigų, be to, tikrai galiu išmokyti kaituoti.

Jis manimi patikėjo ir neišdavė. Kaituoti išmokiau ne tik jį, bet ir jo žmoną, draugus. O pats per mėnesį išmokau ir kalbėti rusiškai. Tada buvo lengviau.

Pirmam savo klientui paaiškinau visą situaciją – kad nemoku rusų kalbos, angliškai irgi pusiau kalbu, bet man labai reikia šito darbo ir pinigų, be to, tikrai galiu išmokyti kaituoti. Jis manimi patikėjo ir neišdavė. Kaituoti išmokiau ne tik jį, bet ir jo žmoną, draugus.

– Daugiausia išlaidų keliaujant atima būstas. Kur kelionės aplink pasaulį metu ketinate apsistoti? Ar jums svarbi vieta, patogumai?

– Ne, jeigu turi kuprinę, palapinę, maisto, vandens miegoti gali visur.

– Ar skaičiavote dienos, savaitės biudžetą? 

– Ne, to nedariau ir nedarysiu. Jei vieną dieną išleidžiu daugiau, kitą mažiau. Kai neturėsiu pinigų, eisiu dirbti. Turiu tėvus, draugus. Dabar XXI amžiaus – jie gali pervesti pinigų į tavo sąskaitą, jei bus visai blogai. 

– Minėjote savo pirmą darbą. Ar esate apgalvojęs, ką dar, be kaitavimo, galėtumėte dirbti keliaudamas ir taip užsidirbti gyvenimui ir keliavimui?

– Moku slidinėti – galiu mokyti to žmones, kaituoti, ką jau dariau. Reikalui esant, galėčiau daryti daug ką, net šluoti gatves.

Marius Lucka
Marius Lucka nuo paauglystės kaituoja.

– Ką labiausiai norite pamatyti keliaudamas?

– Man įdomiausia gamta. Noriu pamatyti, kaip gyvena civilizacijos nepaliesti žmonės salose Filipinuose, taip pat kalnus, džiungles – galbūt net keliauti per jas. Labai noriu tai nufilmuoti. Taip, vengsiu turistinių vietų. Bet manau, kad žmonėms įdomu ne tik jos.

Aš visą laiką galvoju, kad viskas bus gerai. Jei esi gerų minčių vedamas, tau turi pasisekti. Pats stengiuosi visiems padėti, kiek galiu. To paties tikiuosi iš kitų. Tikiu karma.

– Ar šeima lengvai išleidžia jus į kelionę aplink pasaulį? Galbūt jie patys – keliautojai, todėl tavo noras tyrinėti pasaulį jiems atrodo natūralus?

– Ne, mano šeima nemėgsta keliauti. Į pirmą rimtą kelionę išvažiavau, kai man buvo 10 metų. Kartu su šeima (sesuo tada dar buvo motinos pilve) keliavome į Dominikos Respubliką. Taip toli tada niekas nevažiuodavo.

Man ši kelionė paliko didžiulį įspūdį – net savo kelionės į Vietnamą metu ieškojau tokio paplūdimio, kokį mačiau Dominikoje: balto smėlio ir žydros jūros. Radau. Tik ne Vietname (čia pajūris priminė Baltijos, tik buvo šilčiau), o Tailando pietuose.

– Į tokias keliones išsiruošia nedaugelis. Esate avantiūristas?

– Labiau optimistas. Aš visą laiką galvoju, kad viskas bus gerai. Jei esi gerų minčių vedamas, tau turi pasisekti. Pats stengiuosi visiems padėti, kiek galiu. To paties tikiuosi iš kitų. Tikiu karma.

Naujausią informaciją apie projektą „Aplink pasaulį per 5 metus“ bus galima rasti kelionės dalyvių tinkaraštyje socialiniame tinkle „Facebook“ bei „Pasaulis kišenėje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 9: kodėl, pamatę „Šluotą“, lenktynininkai persižegnoja

Verslas

Kartus siurprizas: pasibaigus lizingo sutarčiai automobilio draudimas pabrangsta 2–3 kartus

Aktualu

Paviešinti istoriniai dokumentai, kaip KGB atsilygindavo savo agentams

Sportas

Marija Lasickienė nustebino kritika tėvynei: „Dopingo atvejų Rusijoje nemažėja“

Aktualu

Britų spauda: nesėkmę dėl „Brexit patyrusi Theresa May – pažeminta ir sutriuškinta

Vardai

G.Karaliūnaitė prisipažino apie jausmus R.Janavičiui: „Tai buvo pirma ir vienintelė abipusė meilė“

24sek

Šaras įvardijo savo vaikystės dievukus: „Jie buvo mūsų herojai“

Pasaulis kišenėje

Ne tik Egiptas: kelionių kryptys, kur šiluma džiugins visus metus

Gazas

Baksnoja į darbų kokybę: byra tik ką suremontuotos gatvės Kaune kelkraščiai

Verslas

Tramvajus Klaipėdoje: ar uostamiestis taps pionieriumi?

Aktualu

Ramūnas Vilpišauskas: Ko nori britai?

Vardai

Rihanna padavė į teismą savo tėvą

Aktualu

Išlaidos Seimo frakcijų parlamentinei veiklai kasmet auga

Maistas

B.Nicholson čanachai priminė vaikystę: siūlo išbandyti kelis receptus

Gazas

Kaimynų eksperimentas: Rygoje dalis gatvių nebebus barstomos druska

Aktualu

Kovą dėl „Brexit“ sutarties pralaimėjusios Th.May laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Prezidento rinkimų tvarka – galimybė pasirodyti marginalams ir politikos keistuoliams?

Pasaulis kišenėje

2019-ųjų kelionių tendencijos: naujos kryptys ir neturistinės vietos

24sek

Jautri akimirka: po liūdnos žinios „Neptūno“ žaidėjų gestas pravirkdė amerikietę

Aktualu

Lietuva atidėjo 100 tūkst. eurų CŽV kaliniui, perkvalifikavo tyrimą, prašo JAV garantijų

24sek

Axelis Toupane'as palygino Šarūną Jasikevičių ir Davidą Blattą: „Ugnis ir vanduo“

Kultūra

70-metį švenčiantis Vladas Bagdonas: „Esu priklausomas nuo moterų ir juodojo šokolado”

registruotis
Verslas

„Gillette“ reklama sukėlė debatus dėl požiūrio į vyrus

Naujienos

Aktualu

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 9: kodėl, pamatę „Šluotą“, lenktynininkai persižegnoja

Verslas

Kartus siurprizas: pasibaigus lizingo sutarčiai automobilio draudimas pabrangsta 2–3 kartus

Aktualu

Paviešinti istoriniai dokumentai, kaip KGB atsilygindavo savo agentams

Sportas

Marija Lasickienė nustebino kritika tėvynei: „Dopingo atvejų Rusijoje nemažėja“

Aktualu

Britų spauda: nesėkmę dėl „Brexit patyrusi Theresa May – pažeminta ir sutriuškinta

Vardai

G.Karaliūnaitė prisipažino apie jausmus R.Janavičiui: „Tai buvo pirma ir vienintelė abipusė meilė“

24sek

Šaras įvardijo savo vaikystės dievukus: „Jie buvo mūsų herojai“

Pasaulis kišenėje

Ne tik Egiptas: kelionių kryptys, kur šiluma džiugins visus metus

Gazas

Baksnoja į darbų kokybę: byra tik ką suremontuotos gatvės Kaune kelkraščiai

Verslas

Tramvajus Klaipėdoje: ar uostamiestis taps pionieriumi?

Aktualu

Ramūnas Vilpišauskas: Ko nori britai?

Vardai

Rihanna padavė į teismą savo tėvą

Aktualu

Išlaidos Seimo frakcijų parlamentinei veiklai kasmet auga

Maistas

B.Nicholson čanachai priminė vaikystę: siūlo išbandyti kelis receptus

Gazas

Kaimynų eksperimentas: Rygoje dalis gatvių nebebus barstomos druska

Aktualu

Kovą dėl „Brexit“ sutarties pralaimėjusios Th.May laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Prezidento rinkimų tvarka – galimybė pasirodyti marginalams ir politikos keistuoliams?

Pasaulis kišenėje

2019-ųjų kelionių tendencijos: naujos kryptys ir neturistinės vietos

24sek

Jautri akimirka: po liūdnos žinios „Neptūno“ žaidėjų gestas pravirkdė amerikietę

Aktualu

Lietuva atidėjo 100 tūkst. eurų CŽV kaliniui, perkvalifikavo tyrimą, prašo JAV garantijų

24sek

Axelis Toupane'as palygino Šarūną Jasikevičių ir Davidą Blattą: „Ugnis ir vanduo“

Kultūra

70-metį švenčiantis Vladas Bagdonas: „Esu priklausomas nuo moterų ir juodojo šokolado”

registruotis
Verslas

„Gillette“ reklama sukėlė debatus dėl požiūrio į vyrus

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje