Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 16d. 14:59

D.Pankevičiaus kova už gyvybę lankant nuošalią gentį Etiopijoje: „Blogesnės vietos susirgti net nesugalvosi“

Danas Pankevičius sunkiai susirgo lankydamas atokią Sutra gentį Etiopijoje Tik 15min
Danas Pankevičius sunkiai susirgo lankydamas atokią Sutra gentį Etiopijoje

„Gulėjau tamsiame kambarėlyje be elektros, tualeto, vandens ir svarsčiau, kad tai tikrai pati blogiausia ir atokiausia vieta sirgimui. Blogesnės net nesugalvosi“. Taip apie savo sunkią ką tik pasibaigusią kovą su pavojingiausia maliarijos forma sako į naują ekspediciją po nuošalias Afrikos ir Artimųjų Rytų vietas leidęsis Danas Pankevičius, su 15min pasidalijęs išskirtiniu pasakojimu.

Tropine maliarija daugiausiai pasaulio valstybių apkeliavęs lietuvis suserga jau trečią kartą per dvejus metus, tačiau šįkart – kaip niekad sunkiai, lankant atokią gentį Etiopijoje. Teko ištverti daug. Haliucinacijos, ligoninės be elektros ar vandens, kur gydytojams operacijas tenka atlikti pasišviečiant telefonais, klaidinga pirminė diagnozė, tarptautinių organizacijų nepatvirtinti vaistai...

Galiausiai jam pačiam teko likimą perimti į savo rankas. „Pats nusistačiau diagnozę, atspėjau maliarijos tipą ir pradėjau gydymą. Jei būčiau klausęs tik gydytojų nurodymų, tai klausimas, ar būčiau išgyvenęs“, – 15min atvirai pasakojo Danas.

Anksčiau pristatęs savo projektą „Ekspedicija Afrika“, gruodžio pabaigoje Danas iškeliavo į naują nuotykį. Keliautojas išvyko į Afriką ir Artimuosius Rytus ir dabar lanko tokias vietas, kur dar joks lietuvis nėra kėlęs kojos. Dauguma tikriausiai nė neišdrįstų.

Apie neįprasčiausias pasaulio vietas, atokiai gyvenančias gentis, retus laukinius gyvūnus, egzotinį maistą, įspūdingus gamtos paminklus šiemet galėsite skaityti specialiame 15min projekte, tačiau vienas pirmųjų rimtų nuotykių – toks, kurio niekada nebesinorėtų pakartoti. Danui teko dar kartą įveikti tropinę maliariją, kuri kasmet nusineša šimtus tūkstančių gyvybių.

Pirmoji diagnozė – ne maliarija

Gruodį D.Pankevičius keliavo ir po Etiopiją, ir po pasaulio šalių Somalį. Iš šios grįžęs į Adis Abebą, su dviem draugais išvyko į atokų šalies regioną prie pat Pietų Sudano sienos.

„Nusprendėm aplankyti atokią Surma gentį, – istoriją pasakoti pradėjo D.Pankevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje