Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 19, 09:06

Netikėtas lietuvaitės „pasimatymas“ su Fidžyje itin retai matomais kuprotaisiais banginiais

Azijoje gyvenanti Viktorija Panovaitė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti šalia laivo šokinėjantys banginiai. „Esu labai laiminga, kad galėjau juos išvysti iš taip arti!“, – savo „Facebook“ paskyroje video pasidalinusi rašė V.Panovaitė.
banginis
Plaukdama laiveliu Fidžyje V.Panovaitė išvydo net tris kuprotuosius banginius. Vienas jų išniro visai šalia laivelio

Ramiajame vandenyje esanti Fidžio valstybė yra sudaryta iš 322 salų. Atostogauti čia labai mėgsta turistai pirmiausia dėl įspūdingos gamtos, taip pat gausybės vandens pramogų. O jei pasiseka, galima pasimėgauti ir iš anksto nesuplanuotais malonumais. Tokiais, kaip visai šalia laivo plaukiojantys kuprotieji banginiai.

Būtent tokią dovaną – netikėtą pasimatymą su vandenyno milžinais – gavo Fidžyje šiuo metu viešinti V.Panovaitė.

„Vykome į giluminio ir paviršinio nardymo ekskursiją, norėjome pamatyti minkštuosius koralus, nes Fidžis laikomas minkštųjų koralų pasaulio sostine. Tačiau grįžtant atgal į Viti Levu salą, kur buvome apsistoję, netikėtai pamatėme kuprotuosius banginius (angl. humpback)“, – pasakojo mergina.

Pasak jos, Fidžyje niekas neorganizuoja specialių išvykų stebėti kuprotųjų banginių, kadangi tai – neprognozuojamas dalykas.

„Pamatyti juos pavyksta atsitiktinai liepos-spalio mėnesiais, kai jie, kaip spėjama, pro Fidžį praplaukia link Tongo. Jame vyksta jų poravimasis. Šis susitikimas su trim banginiais staigmena buvo ne tik man, bet ir dar dviems bendrakeleiviams. Ypač džiaugiausi, kai vienas jų išniro tiesiai priešais mane (net nemačiau, kad matosi ir baltas jo pelekas po vandeniu, kol kapitonas neparodė)“, – pasakojo V.Panovaitė.

Ji prasitarė norėjusi šokti į vandenį ir paplaukioti kartu su banginiais. „Tačiau tai buvo pavojinga, kadangi banginiai buvo per arti laivelio. Jų pelekų mostų jėga per daug stipri – galėjo netikėtai mus nublokšti į laivo korpusą ir sužaloti“, – įspūdžiais dalinosi keliautoja.

Azijoje gyvenanti ir po ją ne tik keliaujanti savarankiškai, bet ir kitus turistus lydinti lietuvė savo kelionių įspūdžiais dalinasi interneto tinklaraštyje. Sekite jos įspūdžius!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje