Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 25d. 21:59

Riedlente per JAV keliaujantis Danielius Narauskas: „Dauguma amerikiečių neįtikėtinai paslaugūs“

Danielius Narauskas
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr. / Danielius Narauskas

Visos kelionės dovanoja nepamirštamų įspūdžių, kuriuos norisi pasakoti draugams arba apie tai rašyti kelionių reportažus. Tačiau tai, ką per mėnesį kelionės po JAV patyrė Danielius Narauskas verta knygos ar net kino filmo. Ir ne tik dėl to, jog lietuvis Šiaurės Amerikos keliais rieda riedlente.

Jau pačioje kelionės pradžioje Danielius pateko į keletą pavojingų situacijų, kuriose rizikavo savo gyvybe. Tačiau nei pažintis su sunkiai prognozuojamu ir ginkluotu nusikaltėliu, nei kiti spalvingi JAV gatvės personažai neatšaldė jo noro tęsti kelionę ir patirti naujų nuotykių.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Į nepaprastą kelionę Danielius leidosi sugipsuota ranka
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Į nepaprastą kelionę Danielius leidosi sugipsuota ranka

Sulaukia netikėtų pasiūlymų

„Esu Danielius Narauskas, liepos 27-ąją man sukaks 22 metai. Ką veikiu? Šiuo metu nedirbu niekur, nes netekau savo darbo, taip pat pasiėmiau mokslų pertrauką ir iškeliavau į Ameriką ieškoti savęs. Kaip liaudis mėgsta sakyti, pradėjau mokytis gyvenimo universitete, kuris kiekvieną dieną išmoko neįtikėtinų dalykų“, – taip pasakojimą apie save ir savo kelionę pradėjo keliautojas.

Kaune gyvenantis vaikinas aktyviai keliauti pradėjo prieš dvejus metus. Tuomet su dabar jau buvusia drauge tranzavo Skandinavijos šalyse. Šios kelionės pagrindinis tikslas buvo pasiekti šiauriausią Europos tašką – Norvegijoje esantį Nordkapp.

„Buvo nuostabu. Man rodos, tuomet ir pamilau „kitokias“ keliones. Praėjus šiek tiek laiko po šios kelionės feisbuke padariau pigių skrydžių pasiūlymų grupę ir kartais pasinaudodavau proga išvykti vienas. Patikėkite manimi – ten randu tikrai pigių skrydžių. Šiais metais jau pavyko pabūti Amsterdame, Paryžiuje, Alikantėje, Milane, na, ir šiuo metu keliauju per visą Šiaurės Ameriką“, – pasakojo Danielius.

Kodėl keliauja vienas? Vaikinas sako, jog ne dėl to, kad mėgsta vienatvę. Priežastis pakankamai pragmatiška: „Dažniausiai išvykstu vienas, nes bilietus reikia pirkti greitai, apsispręsti per valandą – imti ar ne. Daugelis nesutinka taip rizikuoti, todėl ir lieku vienas“.

Kaip ir dauguma pigius bilietus „medžiojančių“ ir autostopu dažnai keliaujančių žmonių, Danielius paprastai nakvynės ieško pas vietinius – juos randa per tinklalapį Couchsurfing.com.

„Nė karto nelikau nusivylęs tuo. Bet, žinoma, buvo keistų situacijų. Kita vertus, esu susiradęs jau ne vieną draugą per šį tinklalapį skirtingose žemės vietose, o tai, manau, yra daugiau nei nuostabu. Kad įrodyčiau tai, galiu pasakyti, jog JAV susipažinau su moterimi, kuri man pasiūlė nemokamą lėktuvo bilietą iš Sent Luiso į Niujorką. Priėmiau tai kaip juoką, kol negavau lėktuvo bilieto į savo elektroninį paštą. Deja, nepasinaudojau juo, nes noriu užbaigti esamą kelionę, kaip ir pradėjau, keliaudamas longboard'u“, – pasakojo lietuvis.

Ši kelionė – pirmoji tokia ilga, į kurią Danielius leidžiasi riedlente. Iki šiol taip keliavęs jis nėra nei Lietuvoje, nei užsienyje.

„Stipriau treniruotis kasdien pradėjau tik prieš šią kelionę. Likus savaitei iki skrydžio į JAV, nukritau nuo longboard'o ir susilaužiau ranką. Daug artimų žmonių sakė, kad nebeskrisčiau. Tačiau negalėjau to atidėti kitiems metams. Pagalvojau: „Arba dabar, arba tai tiesiog liks svajone, kaip ir daugelis dalykų. Negaliu neskristi“, – pasakojo keliautojas.

Atidėti kelionės jis nenorėjo, nes dėl to teko daug paaukoti. „Buvau išmestas iš darbo, pasiėmiau mokslų pertrauką. Todėl laikas kelionei buvo tinkamiausias. Kodėl riedlente? Tiesą sakant, nežinau. Prieš metus norėjau tranzuoti, tačiau susidomėjau longboard'ais. Pamaniau, jog, jeigu sugebėsiu įvykdyti šią kelionę, liksiu sveikas ir gyvas, tai tikriausiai būtų didelis proveržis mano asmeniniame gyvenime“, – teigė Danielius.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Oro temperatūra ne pati palankiausia ilgoms kelionėms be kondicionieriaus
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Oro temperatūra ne pati palankiausia ilgoms kelionėms be kondicionieriaus

Filmo verti nutikimai

Po JAV jis keliauja vienas. „Nepažįstu nieko, kas ryžtųsi tokiai kelionei kartu, nors labai mielai susipažinčiau!“, – tikina vaikinas.

Pasak Danieliaus, keliauti vienam yra tiek pat gerai, kiek ir blogai. „Galbūt labiau blogai nei gerai, nes nėra su kuo pasidalinti nuostabiomis akimirkomis. O, kai ištinka bėda, suvoki, jog dvi galvos visada geriau nei viena“, – neslėpė keliautojas.

Situacijų, kuriose norėtųsi būti ne vienam, o su patikimu bendrakeleiviu, Danielius jau patyrė. Pavyzdžiui, susipažino su vaikinu, kuris užsiėmė narkotikų prekyba. Ginkluotas naujas pažįstamas vos per parą Danieliui „padovanojo“ daug filmo vertų nuotykių: nuo neaiškių tablečių apkvaitęs naujas pažįstamas privertė lietuvį kartu su juo važiuoti pirkti alkoholio ir gerti.

„Važiuojant iki alkoholio parduotuvės jis pasakė: „Jeigu mus dabar sustabdytų policija ir rastų tai, ką turiu, sėsčiau į kalėjimą 5 metams, o tave tikriausiai tiesiog deportuotų atgal į Europą. Tad tiesiog sakyk jiems, jog tu tranzavai, o aš tave paėmiau ir tu nežinojai, jog aš narkomanas“.

Jis pradėjo sekti pasakas, kad kol aš longboardinsiu iki Niujorko, jis prasuks kelias narkotikų varkes ir skris su manim į Lietuvą, nes nekenčia savo šalies ir nori gyventi Europoje.

Grįžę į stovyklavietę pradėjom gerti. Paragavau ir nenorėjau jam sakyti, jog nelabai mėgstu alkoholio, tai tiesiog simuliavau, jog geriu, o jis gėrė dideliais gurkšniais.

Greitai sutemo ir jis tapo super​ girtas. Jam pradėjo vaidentis, jog mus seka ir mus kažkas kėsinasi nužudyti. Juokiausi iš to, kol jis nepradėjo rėkti ant pravažiuojančių mašinų. Kai šizofrenijos priepuolis praėjo (pasirodo, jis tikrai serga šia liga, turi ir bipolinį sutrikimą), jis pradėjo sekti pasakas, kad kol aš longboardinsiu iki Niujorko, jis prasuks kelias narkotikų varkes ir skris su manim į Lietuvą, nes nekenčia savo šalies ir nori gyventi Europoje“, – vieną iš savo kelionės nuotykių atpasakojo Danielius.

To vakaro įvykiai jį buvo nuvedę ir į vietinį striptizo klubą, taip pat „padovanojo“ susitikimą su policija. To vakaro įvykiai baigėsi laimingai. Tad Danielius toliau tęsė kelionę.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Keliaudamas Danielius rinkosi atokesnius kelius
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Keliaudamas Danielius rinkosi atokesnius kelius, nes tik jais galėjo saugiai riedėti

Įveikė didžiąją dalį maršruto

Nors prieš atvykdamas į JAV jis buvo susidaręs gana tikslų visos kelionės maršrutą, siekiantį maždaug 5000 km, laikytis jo nepavyko.

Birželį pradėjęs riedėti Kalifornijoje jis suprato, kad ne visi keliai tinkami riedlentei, tad teks daryti spontaniškus sprendimus ir keliauti ten, kur galės riedėti.

„Su riedlente negali tiesiog keliauti dideliu greitkeliu, nes greitai būsi nutrenktas arba suimtas policijos. Todėl renkuosi senuosius kelius, kurie tėra dviejų juostų ir kur mano keliavimas niekam nekelia problemų. Šiuo metu jau nukeliavau didžiąją dalį maršruto, iki galutinio taško – Niujorko – liko 600 mylių ir 17 dienų. Sunkiausia buvo pirmomis kelionės savaitėmis, kai kirtau Nevados valstiją ir susidūriau akis į akį su nežmonišku karščiu ir dykuma, per kurią nusidriekę keliai.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Nuostabios gamtos kampelių kelionėje taip pat netrūksta
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Nuostabios gamtos kampelių kelionėje taip pat netrūksta

Ketinau keliauti per Las Vegasą į Didįjį kanjoną, tačiau įspėtas šeimos, draugų ir žmonių, kurie keliavę per Ameriką, pasirinkau šiek tiek šiauresnį maršrutą per miestą Reno“, – pasakojo keliautojas.

Pagrindinė tokio pasirinkimo priežastis – svilinantis karštis. Pavyzdžiui, Las Vegase tuo metu buvo 44°C, o Reno – tik 34°C.

Kai keliauji su pilnomis kišenėmis pinigų, viskas tampa saugu ir sėslu. Patirti nuotykių gali beveik nesitikėti.

„Labai sunku keliauti per kalnuotas vietas riedlente. Tokiose vietoje teko kelis kartus patranzuoti, nes keliai siauri ir buvau gražiai įspėtas pareigūnų, jog neriedėčiau, kur itin nesaugu“, – įspūdžiais dalinosi pašnekovas.

Ar brangu taip keliauti? Tikrai ne, sako Danielius. Pasak jo, keliaujant riedlente juk nereikia mokėti už degalus.

Dažniausiai jis nemoka ir už nakvynę. Nebent statosi palapinę stovyklavietėse. Bet dažniausiai apsistoja pas naujus pažįstamus, kuriuos randa Couchsurfing.com

„Aš niekuomet nemaniau, jog kelionės – prabangos dalykas. Tiesą sakant, manau, jog kuo mažiau pinigų turi kelionėje, tuo ji įdomesnė. Kai keliauji su pilnomis kišenėmis pinigų, viskas tampa saugu ir sėslu. Patirti nuotykių gali beveik nesitikėti“, – įsitikinęs lietuvis.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Pakelyje sutiktos moterys dovanojo Danieliui McDonalds gėrimą
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Pakelyje sutiktos moterys dovanojo Danieliui McDonalds gėrimą

Jis juokėsi, kad neišlaidauja ir maistui, nes labai dažnai būna tiesiog pavaišinamas, tad pačiam rūpintis, ką valgys, nereikia.

„Kad ir kaip būtų keista, žmonės, pamatę, kaip keliauju, dažniausiai pavaišina pietumis, duoda pinigų ar palieka maisto. Dauguma žmonių Amerikoje neįtikėtinai paslaugūs. Kelis kartus net teko atsisakyti paimti pinigų iš nepažįstamų žmonių, nes jaučiausi nepatogiai. Išgirdę mano kelionės istoriją, žmonės dažnai nori prisidėti prie jos ir paremti keliais doleriais.

Be jų pagalbos nebūčiau įveikęs tokio didelio atstumo. Labai keista, kai žmonės, kuriuos matai pirmą ir paskutinį kartą, palieka tau savo namų raktus ar įdeda į kišenę 20 JAV dolerių. Pavyzdžiui, vieną kartą 23 metų mergina maisto prekių parduotuvėje susistabdė mane, paklausė, ką čia veikiu, ir pasakė: „Gerai, rinkis ką nori, nupirksiu“. Sutrikau“, – neslėpė keliautojas.

Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Vieną dieną Danielius gali miegoti palapinėje prie greitkelio krūmuose, kitą – jau prabangiame 2 aukštų bute su baseinu
Danieliaus Narausko/ „Facebook“ nuotr./Vieną dieną Danielius gali miegoti palapinėje prie greitkelio krūmuose, kitą – jau prabangiame 2 aukštų bute su baseinu

Kelionė leido pažinti save

Jau pirmomis dienomis supratęs, kad šioje kelionėje turi nustoti planuoti ir tiesiog mėgautis pačiu keliavimu, Danielius džiaugėsi išdrįsęs iškeliauti.

„Kiekvieną dieną patiriu įdomius jausmus. Beveik kasdien atsikėlęs nežinau, ką šiandiena atneš, ką sutiksiu ir kaip tai pakeis mano gyvenimą. Tai labai įdomi ir neįkainojama patirtis. Neapsakomai džiaugiuosi išlipęs iš komforto zonos“, – tikino vaikinas.

Kas kelionėse svarbiausia? „Asmeniškai man kelionėse svarbiausia yra spontaniškumas. Jis mane lydi kone visą gyvenimą. Išmokau nepriimti dalykų nei už gerą, nei už blogą. Vienas draugas yra pasakęs: „Nesvarbu, kaip tu jautiesi – blogai ar gerai, vis tiek viskas yra kaip yra. Situacija – bloga ar gera – priklauso tik nuo tavo požiūrio į ją“. Šie žodžiai mane lydi visą kelionę“, – kalbėjo Danielius.

Jis neslėpė, jog buvo momentų, kai norėjo viską mesti. Tačiau vienos dienos atperka kitas.

„Gal nuskambės keistai, bet iš šios kelionės nesitikiu nieko. Kai kažko tikiesi, dažniausiai nudegi, nes gyvenime dažnai nebūna taip, kaip susiplanavai. Todėl renkuosi nesitikėti nieko ir iš kelionės gauti visus 100 proc.“, – pokalbį užbaigė lietuvis.

Kad tokia kelionė neįprasta ne tik tautiečiams, bet ir amerikiečiams, liudija vietinės žiniasklaidos susidomėjimas Danieliumi. Vieno miestelio laikraštis straipsnį apie lietuvį pažadėjo išspausdinti pirmajame puslapyje. Ar taip ir įvyko – nežinia. Lietuvis kelionę tęsė nesulaukęs savo „žvaigždės valandos“, t.y. leidinio publikavimo.

Kuri vieta paliko didžiausią įspūdį? Tokių yra ne viena. Pavyzdžiui, Josemičio nacionalinis parkas. „Jei būčiau amerikietis, į Josemitį varyčiau kasmet“, – sako Danielius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje