Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 16d. 18:35

2 075 km pėsčiomis: Lietuvos kartvelas Niko per 69 dienas nužygiavo iš Vilniaus į Tbilisį

Niko Amirgulašvili sutiktuvės
Giorgi Velijanashvili nuotr. / Niko Amirgulašvili sutiktuvės

23 metų Niko Amirgulašvili pavasarį pareiškė keliausiantis pėsčias iš Vilniaus į Tbilisį. Idėja neįprasta, atrodo – gal net ir sunkokai įgyvendinama. Bet štai, po 69 dienų ir 2 075 kilometrų užsispyręs vaikinas pasiekė tikslą – penktadienį įžengė į Sakartvelo sostinę Tbilisį, kur jį pasitiko Lietuvos ambasados darbuotojai ir artimieji.

Penktadienį jau būdamas visai arti tikslo Niko 15min sakė, kad kol kas jausmas – labai keistas. „Kaip vakar atsimenu, kai sugalvojau šią idėją. Ir štai – po pusės metų pastangų ji virto realybe. Labai džiaugiuosi, kad jaunatviškas maksimalizmas nugalėjo, ir be papildomų dvejonių kibau tiesiai į darbus, vos tik sumąstęs šią idėją“, – sakė jis.

Birželio 9 dieną Lietuvos kartvelas Niko su kuprine ant pečių ir vėliava rankose išžygiavo iš Vilniaus. Kelionės pradinis ir galutinis taškai – Sakartvelo ambasada Vilniuje ir Lietuvos ambasada Tbilisyje – labai simboliški. Pagrindinis projekto tikslas buvo sujungti šias dvi Niko be galo svarbias šalis ir tarp broliškų valstybių nutiesti naują simbolinį tiltą.

Gegužės mėnesį Niko 15min studijoje pasakojo, kad augant jam galvoje ramybės nedavė tapatybės paieškos. Vaikinas gimęs ir augęs Vilniuje, tačiau abu jo tėvai – kartvelai, visa giminė taip pat gyvena už tūkstančių kilometrų, Sakartvele. Visą savo gyvenimą Niko jautėsi tarsi neoficialiu abiejų šalių ambasadoriumi, ir šią vasarą nusprendė tai įprasminti. Žygių pėsčiomis mėgėjas pasiryžo savo kojomis sukarti daugiau nei 2 tūkst. kilometrų. Ir tai padarė!

Penktadienį žygeivis užtikrintai sakė, kad kelionės metu nė karto nekilo minčių ją nutraukti, tačiau sunkių momentų išties buvo. Buvo ir susirgęs, teko ir 10 dienų žygiuoti dideliu tempu – maždaug po 46 km per dieną.

Bet visą nuovargį atpirko sutikti įkvepiantys žmonės, projekto misija ir asmeniniai patyrimai. „Jaučiuosi be galo praturtėjęs dvasiškai. Viena svarbiausių pamokų, kurias pasiimu iš šios kelionės, yra besąlygiškumas – kai duodi nesitikėdamas nieko atgal, nes tiesiog nuoširdžiai nori padėti. Labai lengva tai pamiršti ypač šiais laikais, kai esame pripratę viską matuoti“, – įžvalgomis dalijosi Niko.

Visais įspūdžiais iš kelionės – net apie nakvynę policijos komisariate – Niko su 15min skaitytojais pasidalins kitą savaitę. Grįžęs į Lietuvą, rugpjūčio 22 d., ketvirtadienį, jis apsilankys 15min studijoje ir papasakos apie savo patirtis iš keturių šalių – Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Sakartvelo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:03
04:35
00:51

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje