Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 15:20

Černobylį užplūdę turistai gėdinami: „Turėkite pagarbos aukoms“

Nuotraukos iš Pripetės „Instagram“
Nuotraukos iš Pripetės „Instagram“

Ypatingo susidomėjimo sulaukęs HBO serialas „Černobylis“ atnešė ir didelę bangą turistų į Ukrainą, kur 1986 m. įvyko katastrofa. Būtų nieko tokio, jeigu turistai mokėtų ten elgtis pagarbiai. Jų nuotraukos ir poelgiai paskatino net serialo kūrėją viešai kreiptis į turistus ir „influencerius“.

Po to, kai gegužės mėnesį pasirodė serialas apie katastrofą, turistų srautas į Černobylį padidėjo 20–40 proc., rašo „The Guardian“. Ir Lietuvoje susidomėjusių antplūdžio sulaukia Ignalinos atominė elektrinė, kurioje filmuotas serialas.

Vietą užplūdo ne tik besidomintieji tamsiuoju turizmu, bet ir socialinių tinklų influenceriais prisistatantys keliautojai. Būtent jų elgesys – vulgarios nuotraukos, nepriimtini pokštai – sukėlė pasipiktinimą.

„Instagram“ tinklo žvaigždės ir žvaigždutės Černobylio nelaimės zonoje suplūdo rengti fotosesijų. Vienoje, kuri susilaukė ypač daug kritikos, mergina vilki specialų kostiumą, tačiau jį prasisegusi taip, kad matytųsi apatinės kelnaitės.

„Nuostabu, kad #ChernobylHBO įkvėpė turizmo bangą į Draudžiamą zoną, – savo „Twitter“ paskyroje trečiadienį parašė serialo kūrėjas Craigas Mazinas. – Tačiau taip, mačiau, kokios nuotraukos iš ten plinta. Jeigu lankysitės, prašau, atsiminkite, kad ten įvyko siaubinga tragedija. Elkitės su pagarba tiems, kurie ten kentėjo ir paaukojo savo gyvybes.“

Per sprogimą 1986 m. mirė du žmonės, dar 28 gavo tokias radiacijos dozes, kad iškeliavo anapilin per artimiausias savaites. Dar apie tūkstantis ugniagesių, medikų ir gelbėtojų buvo paveikti stiprios radiacijos, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Buvo evakuota 116 tūkst. žmonių, kurie gyveno Pripetėje ir 30 km spinduliu aplink nelaimės vietą. Radiacija pasklido ir už Ukrainos ribų.

Nelaimės vieta turistams atverta nuo praėjusio amžiaus pabaigos, tačiau per pastaruosius 5–10 metų jos populiarumas sparčiai augo. Ypač turistus domina vaiduoklių miestas Pripetė ir ją supantis miškas. Įeidami į šią zoną turistai patikrinami dėl radiacijos lygio, kartais jie vilki specialius kostiumus ir turi prietaisus, kurie matuoja radiaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje