Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 birželio 17d. 08:15

Europoje galite pasivaikščioti smėlio taku tarp dviejų susiduriančių jūrų

Grenenas Danijoje – kur susijungia dvi jūros
Marcus Hansson / Flickr nuotr. / Grenenas Danijoje – kur susijungia dvi jūros

Pasauly yra labai mažai vietų, kur žmonės gali atsistoti tiesiai tarp dviejų jūrų. Greneno kyšulys pačioje Danijos šiaurėje – viena iš jų. Milijonus metų vienas į kitą bangas siunčiantys Skagerakas ir Kategatas čia suformavo smėlio taką, kuris tapęs populiaria gamtos mylėtojų vieta.

Grenenas, išvertus iš danų kalbos, reiškia „šaka“, rašo „The Culture Trip“. Akivaizdu, kodėl tokį vardą ši vieta yra gavusi – ilgas ir siauras kyšulys tiesiasi į vandenis nuo žemyninės šalies dalies išties primena medžio šaką. Šalia šiaurinio Danijos miesto Skageno nutįsta 4 km ilgio smėlio kyšulys. Prieš švyturio statybas 1747 m., ši vieta buvo iššūkis jūreiviams – dažnai jie negalėdavo matyti seklaus kranto ir užplaukdavo ant seklumos.

Atsidūrus vietoje, kur iš vienos pusės kojas gali skalauti Skagerakas (susiliejantis su Šiaurės jūra), iš kitos – Kategatas (susiliejantis su Baltijos jūra), jautiesi tarsi gamtos stebukle. Tačiau kojas čia galima tik įmerkti į abejus vandenis – plaukiojimas yra griežtai draudžiamas dėl stiprių povandeninių srovių.

Grenene lankytojus džiugina ir gausi gyvūnija bei augmenija – lankytojai gali matyti ant kranto tingiai gulinčius ruonius, jūroje tarp bangų šokinėjančius delfinus, čia praplaukia net orkos. Patariama vykstant į šią vietą pasiimti žiūronus.

Mokslininkų teigimu, nauja žemė čia vis dar formuojasi. Per pastarąjį šimtmetį krantas pasistūmėjo maždaug vieną kilometrą į šiaurės rytus, Švedijos link.

Šalia Skageno rasite nemažai bunkerių, kurie kadaise buvo Atlanto sienos dalis. Bunkerių muziejuje galėsite įeiti į sanitarijos bunkerį, kuris buvo naudojamas II Pasaulinio karo laikais. O nuo automobilių stovėjimo aikštelės šiaurės rytinio kampo pamatysite, kaip bunkeriai rikiuojasi tiesia linija.

Pats Skagenas yra populiarus Danijos miestas – nuo XIX a. čia traukia daug menininkų, ypač tapytojų. Juos miestas vilioja nuošalumu, išskirtiniu kraštovaizdžiu ir gyvenimo kokybe. Jie net susibūrę į grupę Skageno tapytojai, daugiau nei tūkstantis menininkų darbų eksponuojami Skageno muziejuje.

Dabar miestas traukia turistus, kurie ieško idiliškų vasaros atostogų gamtos apsuptyje. Balti smėlėti paplūdimiai driekiasi tiek miesto rytuose, tiek vakaruose. Nors vanduo rytinėje pakrantėje yra ramesnis, bet saugu plaukioti ir vakaruose. Čia pat pasivaikščiojimams vilioja miškai, pievos, kopos. Poilsiautojams siūloma jodinėti žirgais, važinėti dviračiais ar keliauti į žygius.

Gegužės mėnesį Skagene vyksta Paukščių festivalis, kurio metu susirenka begalės žmonių, norinčių pamatyti milijonus virš jo praskrendančių migruojančių paukščių. Jeigu norite pamatyti retas paukščių rūšis – Skagenas yra vienas geriausių miestų Europoje tam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje