Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 5d. 16:11

Italijos miestas už dyką duos namą, kad augintumėte ten vaiką

Kamarata (Cammarata), Sicilija
123rf.com nuotr. / Kamarata (Cammarata), Sicilija

Dar vienas Italijos miestas naujų gyventojų prisivilioti bando siūlydamas pigius namus. Šįkart būstas siūlomas visai nemokamai, bet ir keliama sąlyga – reikia čia auginti vaikus.

Kamarata (Cammarata) Sicilijoje yra istorinis miestelis, kurio pastatai liko tušti, kai gyventojai išsikraustė į didesnius miestus. „Negaliu žiūrėti, kaip šis gražus, senas istorinis centras stovi tuščias ir virsta griuvėsiais. Tai mane skaudina, – CNN sakė meras Vincenzo Giambrone. – Savininkai nesuvokia, kokią žalą daro, kai palieka šią vietą ir atsisako prižiūrėti savo senuosius namus. Tai palieka gilų randą mieste, o kartu ir grėsmę dėl pavojingų griūčių.“

Meras pastaruosius kelerius metus įtikinėjo apleistų namų savininkus, kad šie pastatus perleistų vietos valdžiai. Dabar jis tikisi juos užpildyti naujomis šeimomis ir verslais, kurie užsiimtų statinių atnaujinimu ir senovinių pastatų priežiūra.

Nors miesto valdžia peržiūrės visas aplikacijas, prioritetas bus skiriamas šeimoms su mažais vaikais. O jeigu šeima susilauks vaiko po to, kai persikels į Kamaratą, jai bus skiriama tūkstantis eurų.

Už 60 km nuo Palermo esanti Kamarata dabar turi beveik 6 tūkst. gyventojų. Bent 100 pastatų naujakuriams yra siūlomi nemokamai. Tiesa, šiek tiek sumokėti teks. Reikės palikti 5 tūkst. eurų užstatą ir turėti aiškų planą, kaip pastatas bus sutvarkytas per trejus metus.

Pastatai galės būti paversti tiek namais, tiek naudojami verslui – pavyzdžiui, viešbučiams, restoranams ir pan. Užstatas bus grąžinamas po to, kai bus baigta renovacija.

Kamarata garsėja vietos gyventojų ilgaamžiškumu. Vietiniai tikina, kad čia gyvena daugiausiai Italijos šimtamečių. Jie aiškina, kad ilgą gyvenimą lemia švelnus klimatas ir sveikas vietos maistas. Daug namų ūkių čia turi savo gabalėlį žemės, kuriame augina alyvuoges ir vynuoges.

Daugiau informacijos rasite Kamaratos svetainėje.

Temos: 2 Italija Sicilija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:13
00:52
01:23

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje