Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 11:07

Kinijoje iškilo įspūdingas ledo ir sniego miestas

Harbino Sniego ir ledo festivalis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Harbino Sniego ir ledo festivalis

Kinijoje tęsiasi 37-asis kasmetinis Harbino Sniego ir ledo festivalis, nors koronviruso protrūkiai netoliese organizatorius ir privertė imtis permainų, rašo CNN.

Žiemos festivalis Harbine, Heilongdziango provincijoje, yra vienas svarbiausių visų metų renginių. Nuo 1985 m. dėl jo į miestą gruodžio ir sausio mėnesio traukia minios turistų iš Kinijos ir viso pasaulio.

Šiemet festivalis taip pat surengtas, ir jis vadinamas sėkmingos Kinijos kovos su koronavirusu simboliu. Šalyje daugelis apribojimų jau yra panaikinti, piliečiai gali laisvai keliauti neišvykdami į kitas šalis.

Visgi Kinija irgi negali būti atsipalaidavusi. Netoliese esančiuose Šenjange ir Daliane kilus nedideliems protrūkiams, teko keisti kai kuriuos festivalio planus. Lankytojai gali apžiūrėti įspūdingas ledo ir sniego skulptūras, tačiau buvo atšaukti renginiai ir pasirodymai. Vienas iš planuotų renginių buvo masinių vestuvių ceremonija.

Festivalio lankytojai prieš patekdami į teritoriją turi parodyti savo „sveikatos kodus“, pamatuojama jų temperatūra, jie privalo visą laiką dėvėti kaukes, laikytis atstumo nuo kitų žmonių.

Minimi „sveikatos kodai“ yra privalomi visiems Kinijoje – į telefonus žmonės privalo įsidiegti specialią programėlę, kuri patvirtina, kad asmuo neserga COVID-19. Ji taip pat naudojama atsekti kontaktus užsikrėtimo atveju.

Harbine vykstantis festivalis yra didžiausias tokio tipo renginys pasaulyje. Menininkai iš ledo, atgabento iš Songhuahu upės, kuria pribloškiančių gabaritų darbus. Šiemet, pavyzdžiui, pastatyti „krištolo rūmai“ su veikiančiu „ledo baru“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje