Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 birželio 29d. 15:44

Paskelbtas turistinių šalių, kuriose labiausiai tikėtini teroristiniai išpuoliai, žemėlapis

Galimomis teroristų atakų vietomis britų vyriausybė įvardino ir Ispaniją bei Prancūziją
Anglija.today nuotr. / Galimomis teroristų atakų vietomis britų vyriausybė įvardino Ispaniją, Prancūziją, Turkiją.
Ketinate atostogauti užsienyje, tačiau nežinote, ar jūsų pasirinktoje šalyje yra saugu? Britų spaudoje paskelbtas žemėlapis, kuris sudarytas remiantis Jungtinės Karalystės vyriausybės duomenimis, įvertinančiais teroristinių išpuolių tikimybę turistų lankomiausiose šalyse.

Žemėlapyje raudonai pažymėtos šalys priskirtos aukštam grėsmingumo lygiui, oranžine spalva – bendram grėsmingumo lygiui, o geltona spalva – žemam grėsmingumo lygiui. Į „pavojingų“ valstybių sąrašą įtrauktos tokios turistų lankomos valstybės, kaip Ispanija, Prancūzija, Turkija ir kitos.

Anglija.today nuotr./Galimų terorizmo atakų žemėlapis
Anglija.today nuotr./Vietų, kur terorizmo atakų pavojus didelis, žemėlapis.

Saugumo grėsmės turistų lankomose šalyse buvo įvertintos iš naujo po praėjusį penktadienį teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (ISIS) įvykdytų kruvinų išpuolių Tunise, Prancūzijoje ir Kuveite bei remiantis ankstesniais šių metų birželio duomenimis dėl suaktyvėjusios teroristų veiklos Viduržemio jūros regione.

Ispanijoje kiekvienais metais apsilanko 12 milijonų britų turistų, kurie dažniausiai poilsiauja Ibisoje, Maljorkoje, Barselonoje ir Kosta Del Solio vietovėse.

Jungtinės Karalystės vyriausybė Ispaniją priskyrė prie „aukšto grėsmių lygio“ valstybių po to, kai šioje šalyje buvo sulaikytos asmenų grupės, verbavusios žmones prisidėti prie Sirijoje ir Irake veikiančių teroristų.

Pačios Ispanijos vyriausybė, po birželio 26 d. įvykdyto teroristinio išpuolio Prancūzijos gamtinių dujų gamykloje, saugumo padėtį savo šalyje vertina taip pat kaip ir britų vyriausybė.

Ispanijos vyriausybės teigimu, jos šalis kartu su Prancūzija, Alžyru, Tunisu ir Egiptu kovoja su civilizaciją naikinančiais barbarais. 

Kiek žemesniam saugumo grėsmių (bendrajam) lygiui priskirta Graikija, Italija ir Marokas. Šios valstybės irgi yra vienos mėgstamiausių tarp britų turistų. Kitose britų lankomose valstybėse, Kroatijoje, Bulgarijoje ir Portugalijoje, teroristinių išpuolių tikimybė yra maža. 

Šis straipsnis buvo publikuotas portale Anglija.today

Anglija.today
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

04:43
07:19
26:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje