Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 11:56

Turistai konkuruoja su pabėgėliais dėl lovų viešbučiuose

Mondavi miestas Italijoje
Mondavi miestas Italijoje šiemet mėgstamas ne tik vestuvininkų. Čia netrūksta ir pabėgėlių.

Keliaujant į kai kurias šalis patartina pasidomėti, kada ten būna lietingasis ir sausasis sezonas, o į Italiją, ypač jei dairysitės viešbučio, – kada prasideda vestuvių bumas. Bet dabar prie patarimų reikėtų prirašyti ir pabėgėlius – gali būti, kad jūsų nusižiūrėtoje nakvynės vietoje bus pilna prieglobsčio ieškančių atvykėlių. Šiaurės Italijoje esančiame Mondovi mieste šiomis dienomis vieši ir vestuvininkai, ir pabėgėliai.

Lietuvoje vestuvių sezonas jau iš esmės pasibaigęs, užtat Italijoje – anaiptol. Alpių papėdėse dar pakankamai šilta – net vakarais galima vaikščioti vienais marškiniais, o dienomis – ir trumpomis rankovėmis.

Italai šiai šventei dažnai renkasi viešbučius – juose esančiuose restoranuose organizuoja šventinius pietus ar vakarienes, čia pat apgyvendina svečius. Jei kambarių nepakanka, užsisako ir aplinkines nakvynės vietas.

Italai vestuvėms dažnai renkasi viešbučius – juose esančiuose restoranuose organizuoja pietus ar vakarienes, čia pat apgyvendina ir svečius.

Būtent šis keblumas tapo galvos skausmu Pjemonto regione esančiame Mondovi mieste rugsėjo pabaigoje vykusio Italijos karšto oro balionų čempionato organizatoriams.

Dažnai čia organizuojamų šalies pirmenybių pareigūnai, tarp kurių esu ir aš, paprastai apsistodavo tame pačiame viešbutyje patogioje vietoje miesto pakrašty.

Šiemet teko kraustytis į sunkiai pasiekiamą senamiestį, mat anas, o ir kai kurie kiti viešbučiai buvo pažadėti didžiulių vestuvių dalyviams.

„Žinote, jums labai pasisekė. Pas mus visi kambariai užsakyti, tai jus perkelsiu į geresnę vietą‟, – lydėdama iš nedidelio viešbučio pačiame centre į gretimoje gatvelėje esančius B&B tipo ir greičiausiai tiems patiems šeimininkams priklausančius nakvynės namus kalbėjo registratorė.

Piktintis kad ir menku nepatogumu (teks įsiminti kitą adresą) ar aiškintis, kodėl taip nutiko, neturėjome ūpo – pro balkoną atsivėrė vaizdas į žavų kiemelį su baseinu ir istorinį Mondovi kvartalą.

Italijos vyriausybė pabėgėliams skiria po 35 eurus per dieną. Už tiek jie gali apsigyventi viešbutyje, gauti maisto

Balionų čempionato dalyviams nakvynės vietos paieškas apsunkino ne tik tai. Pasirodo, kad kai kuriuose aplinkiniuose viešbučiuose įsikūrė sirų pabėgėliai.

„Italijos vyriausybė pabėgėliams skiria po 35 eurus per dieną. Už tiek jie gali apsigyventi viešbutyje, gauti maisto‟, – tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakojo varžybų organizatorius, oro baliono pilotas Paolo Oggioni.

Žinoma, tokios sumos net kukliausiam viešbučiui ten nepakaks – portalo Booking.com duomenimis, dviviečiam kambariui reikėtų bent dukart daugiau. „Bet jei kambarį duodi keturiems žmonėms…‟ – aiškino pašnekovas.

Mondavi
E.Digrytės nuotr./ Mondavi

P.Oggioni spėjimu, viename netoli Mondovi esančiame viešbutyje įsikūrė mažiausiai 20 pabėgėlių. Jų galima rasti dažno iš aplinkinių miestelių viešbučiuose.

„Dabar viešbučiai nėra užpildyti, tad pabėgėlius priima noriai. Verslas yra verslas‟, – teigė oreivis.

Dabar viešbučiai nėra užpildyti, tad pabėgėlius priima noriai. Verslas yra verslas

Šiaip gatvėse žmonių, kurie akivaizdžiai atrodytų pastaruoju metu ištrūkę iš Sirijos ar kitų karinių konfliktų kamuojamų šalių, nematyti.

Tačiau, anot pašnekovo, gausėja ne vien pabėgėlių, bet ir kitų migrantų iš Afrikos, pavyzdžiui, Siera Leonės.

Žmonės pirmiausia Viduržemio jūra pasiekia pietinius Italijos krantus, o paskui vyriausybė, reaguodama į nepaliaujantį pabėgėlių ir imigrantų antplūdį, paskirsto juos į skirtingus regionus.

Už svetingumą nori uždaryti

Jungtinių Tautų ataskaitos duomenimis, jau 2013 metais dėl konfliktų ir persekiojimų namus buvo priversti palikti rekordiškai daug žmonių – 51 mln., pusė iš jų – vaikai.

Italija dėl savo specifinės formos ir daugelio jai priklausančių salų vartais į Europą tapo daugumai atplaukiančiųjų jūra.

Tiesa, didžiuma – 33 mln. – pasiliko savo šalyse. Italija dėl savo specifinės formos ir daugelio jai priklausančių salų vartais į Europą tapo daugumai atplaukiančiųjų jūra.

Vien per pirmą 2014-ųjų ketvirtį šių skaičius išaugo 823 proc., palyginti su ankstesniais metais.

Šiemet per pirmą pusmetį į Italiją atplaukė 50 tūkst. prieglobsčio prašytojų, kartais vadinamų „laivų žmonėmis‟.

Jiems leidžiama apsistoti specialiuose centruose, išduodami mobilieji telefonai ir po 3 eurus dienpinigių. Pabėgėliai gali mokytis italų kalbos, lankyti kitas įvairias pamokas.

Pasilikti esą nebūtina – leidžiama laisvai atvykti ir iškeliauti, tik ne dirbti. Vienas pabėgėlis Italijai kainuoja po 35 eurus per dieną (nepilnamečiai – po 45 eurus) – tiek mokama privatiems asmenims, bendrovėms ir NVO už pabėgėliams suteiktą prieglobstį. Per metus tai turėtų sudaryti 800 mln. eurų.

Vienas pabėgėlis Italijai kainuoja po 35 Eur per dieną (vaikai – po 45 Eur) – tiek mokama privatiems asmenims, bendrovėms ir NVO už pabėgėliams suteiktą prieglobstį.

Šiemet centruose vietų bus 75 tūkst. žmonių, kurie sutiks atskleisti savo tapatybę – tik tokiu atveju bus galima siekti politinio prieglobsčio.

Pernai jo paprašė beveik 65 tūkst. užsieniečių – trečdalis tų, kuriuos jūroje išgelbėjo Italijos laivynas.

Lėta biurokratija geba priimti sprendimus vos dėl pusės, patenkinama tik 60 proc. prašymų, tačiau dėl griozdiškos apeliacijų procedūros kiti vis tiek gali ilgam likti šalyje.

Tiesa, mažai kas to nori – daugelis svajoja keliauti šiauriau.

Tvyrant tokiai situacijai, pabėgėliai po truputį kraustosi į viešbučius – nuo visai kuklių iki 4-5 žvaigždučių.

Jų neatbaido nei grasinimai mirtimi, nei dešiniosios partijos „Lega Norda‟ („Šiaurės lyga‟) siūlymas atimti licencijas iš tų šiaurinėje šalies dalyje – Lombardijos regione – veikiančių viešbučių ir svečių namų, kurie priims pabėgėlius.

Mažų mažiausiai šiems esą turėtų būti skirta 5–10 tūkst. eurų bauda. Priimti esą būtų galima vien „tikrus pabėgėlius, kurie į šalį atvyko teisėtai ir turi galiojantį leidimą gyventi‟.

Vos savaite anksčiau Milano arkivyskupas buvo pasiūlęs 1,1 tūkst. Lombardijoje esančių parapijų atverti savo duris pabėgėliams.

5 tūkst. nemokamų naktų pabėgėliams

Kitose šalyse pabėgėliai sutinkami svetingiau. Štai vienas Augsburgo (Vokietija) viešbutis pateikiamas kaip sektinas pabėgėlių integracijos modelis.

Norvegijos milijardierius Petteris Stordalenas neseniai pasiūlė pabėgėliams suteikti 5 tūkst. naktų sau priklausančiuose viešbučiuose.

Jie sudaro maždaug 60 proc. viešbučio gyventojų. Pasak vadovo, sunku net atskirti, kuris yra prieglobsčio prašytojas, o kuris – paprastas svečias.

Norvegijos milijardierius Petteris Stordalenas neseniai pasiūlė pabėgėliams suteikti 5 tūkst. naktų sau priklausančiuose viešbučiuose.

„Pasaulis susidūrė su didžiausia humanitarine katastrofa nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, – paaiškino jis. – Neįmanoma nereaguoti į žmonių tragediją ir tai, kas vyksta Artimuosiuose Rytuose.‟

Anot verslininko, kuriam priklauso 1,5 mlrd. dolerių vertės didžiausias Skandinavijoje viešbučių tinklas „Nordic Choice Hotels‟, didžiuma pabėgėlių pasirodo vėlai vakare.

Pavalgydinti jie palydimi į kambarius lyg įprasti svečiai. Viešbučiai susitarė su policija, kad kitą dieną žmonės būtų saugiai palydėti pas migracijos pareigūnus.

Šis straipsnis buvo publikuotas Euroblogas.lt – kolektyviniame tinklaraštyje apie Lietuvą Europos Sąjungoje, Europoje vykstančius politinius, ekonominius, kultūrinius ir socialinius procesus.

euro-blogas-logo
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Vardai

Paulinos ir Leono Somovo premjera – daina „Jeigu nori“: „Tikimės, kad ji taps hitu“

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Susitikime su popiežiumi K.Kaljulaid priminė, kad Vatikanas nepripažino Estijos aneksijos

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Sportas

Norite vadovauti A lygai? Prie vadovo posto kandidatų eilės nėra

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą: pamatykite pirmieji

Verslas

„Danpower Baltic“ atsiėmus skundą, jiems gali atitekti milijonai iš elektros vartotojų kišenės

Verslas

„Lazdynėlių vingis“: išskirtinis namų kvartalas gamtos prieglobstyje

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Vardai

Paulinos ir Leono Somovo premjera – daina „Jeigu nori“: „Tikimės, kad ji taps hitu“

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Susitikime su popiežiumi K.Kaljulaid priminė, kad Vatikanas nepripažino Estijos aneksijos

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Sportas

Norite vadovauti A lygai? Prie vadovo posto kandidatų eilės nėra

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą: pamatykite pirmieji

Verslas

„Danpower Baltic“ atsiėmus skundą, jiems gali atitekti milijonai iš elektros vartotojų kišenės

Verslas

„Lazdynėlių vingis“: išskirtinis namų kvartalas gamtos prieglobstyje

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:02
00:55
01:29

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje