Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 24d. 09:22

400 km kelionė iš Vilniaus į Palangą dviračiu: prisijungti gali visi norintys

Nakvynės vieta
„Facebook“/ Simono Dailidės nuotr. / Pirmoji nakvynės vieta Musnininkuose

Simonas Dailidė šią žiemą padarė tai, kas atrodė neįmanoma: iš Vilniaus į Paryžių, kur tuo metu buvo jo mergina, numynė dviračiu. Tad kelionė, į kurią jis su grupe bendraminčių leidosi šįkart jam – tarsi lengvas pasivažinėjimas. Per keletą dienų vaikinai ketina numinti maždaug 400 km ir penktadienį sveikintis su Palanga, kur vyks tarptautinis festivalis „Sportas visiems“.

Pirmadienį ryte iš Vilniaus Katedros aikštės pajudėjusi grupelė per dieną neskubėdami numynė 47 km ir, kaip ir planavo, nakvoti sustojo Musnininkuose. Antradienį pradėję mankšta ir maudynėmis jie keliaus į Kėdainius, trečiadienį turėtų pasiekti Kelmę, ketvirtadienį – Plungę, o penktadienį – Palangą, kuri ir yra galutinė kelionės stotelė. Savaitgalį čia vyks tarptautinis festivalis „Sportas visiems“. Šiame renginyje dviratininkai ketina sudalyvauti.

Dar viena priežastis, dėl kurios leidosi į kelionę, – gegužės 23-27 dienomis Europos sąjungos mastu vykstanti judėjimo savaitė „Move week“.

„Mes, įsitraukdami į judėjimo savaitę, organizuojame ir kviečiame prisijungti ir leistis kelionėn į Palangą dviračiais“, – sakė S.Dailidė. Pasak jo, prisijungti prie kelionės galima bet kuriame jos etape. Iš Vilniaus išvažiavę aštuoniese, nuo Jonavos jie turėtų keliauti jau mažiausiai devyniese. Kėdainiuose prie grupės ketina prisijungti dar bent vienas dviratininkas.

Tokios kelionės neįsivaizduojamos be nuotykių, kartais – ir ne itin malonių.

„Facebook“/ Simono Dailidės nuotr./Jau pirmąją kelionės dieną netrūko ne itin malonių netikėtumų
„Facebook“/ Simono Dailidės nuotr./Jau pirmąją kelionės dieną netrūko ne itin malonių netikėtumų

„Vienam keliautojui pirmąją dieną sulūžo dviratis taip, kad kelionės jis nebetęs – turėjo grįžti namo. Įdomu tai, kad dėl šios kelionės jis atvažiavo į Vilnių iš Klaipėdos. Ir jau pirmą dieną dviratis lūžo taip, kad nepataisysi jo atsisėdęs prie laužo... Supykęs jis išvažiavo atgal į Klaipėdą, bet žada prie grupės prisijungti. Tik kol kas neaišku, kuriame etape“, – pasakojo S.Dailidė.

Kitas, dar nemalonesnis įvykis – partrenktas šuniukas. Laimei, tiek gyvūnas, tiek dviratininkai liko sveiki.

Šio žygio sumanytojas S.Dailidė neslepia, kad keliavimo dviračiu džiaugsmą pajuto važiuodamas į Paryžių.

„Galima sakyti, kad užsikabinau, norėjosi įgyta patirtimi pasidalinti. Manau, daug žmonių turi svajonę nuvažiuoti dviračiu iš Vilniaus prie jūros. Aš irgi būdamas mažas apie tai galvojau. O dabar supratau, kad galiu tai suorganizuoti. Tai čia mano pirmoji kelionė su didesne grupe nei vienas“, – juokėsi pašnekovas.

„Facebook“/ Simono Dailidės nuotr./Simonas Dailidė
„Facebook“/ Simono Dailidės nuotr./Simonas Dailidė

Į šią kelionę jis išvyko vos spėjęs apšilti kojas po grįžimo iš Sicilijos. Joje vaikinas lankėsi kaip vienas iš verslumo kelionės „VOYAGE“ dalyvių.

Sekti kelionės dviračiais eigą ir įspūdžius galima S.Dailidės „Facebook“ paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje