Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 12d. 20:54

7 apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria gražiausios panoramos Vilniuje

Apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria gražiausios panoramos Vilniuje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria gražiausios panoramos Vilniuje
Šis ruduo – tikra dovanėlė fotografams ir visiems, ieškantiems gražių vaizdų. Auksine spalva nusidažę peizažai lepina akį, ir vis galime dėkoti, kad Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių. Tuomet rudenį ji virsta nenusakomo grožio rudeniškų atspalvių gama. Kol dar šalnos ir lietus šio grožio nepasiglemžė, aplankykite 7 Vilniaus vietas, nuo kurių atsivers kerinčios panoramos.

Pavilnių regioninio parko regykla

Adresas: Birbynių g. 20

Pavilnių regioninio parke iš viso – daugiau nei 15 regyklų. Kur atsiveriantys vaizdai gražiausi, galima ginčytis. Bet tikriausiai visi apsilankę Pavilnių regioninio parko regykloje, kuri dar vadinama Ribiškių arba Misiūnų, sutiks – ji labiausiai stebinanti.

Vos pora kilometrų nuo senamiesčio – ir galite pasijusti lyg kalvotame kaime. Vingiuoti aukštyn ir žemyn vedžiojantys takai yra puiki mankšta, kuri apdovanoja ir nuostabiais vaizdais nuo kalvų.

Pakilę į Birbynių gatvę, rasite idealiai sutvarkytą nedidelę teritoriją – nežinantys gali pasijusti lyg patekę į privatų kiemą. Čia ir vaikų žaidimo aikštelė, suoliukai, ir kepsninė su laužaviete. Labiausiai akį traukia regyklos išskirtiniu akcentu tapęs milžiniškas rėmas, kuriame Vilniaus rudeninė panorama – dar įspūdingesnė.

Ši vieta ypatinga ir tuo, kad ji – tik vieno sostinei atsidavusio senjoro kūrinys, atsiradęs be jokios paramos iš miesto savivaldybės ar parko direkcijos. Šią istoriją skaitykite čia: 86-erių vilnietis skyrė 10 tūkst. eurų panoraminei regyklai įkurti – ketina investuoti toliau.

Gariūnų regykla

Adresas: Gariūnų g. Koordinatės: 54.6610266, 25.1710038

Dar nėra taip gerai žinoma ir pačių vilniečių, Panerių kalvose esanti regykla atveria išties įspūdingą panoramą.

Puikiai ją apibūdina kelionių po Lietuvą portalas checkinlithuania.com:

Po kojomis nusidriekia platus upės slėnis, tolumoje dangų remia televizijos bokšto smailė, matyti ant kalvų draugiškai susiglaudę Lazdynų mikrorajono daugiabučiai.

Pasukus galvą į kitą pusę pasimato Gariūnų vaizdai. Kaskart automobiliu važiuodama nuo Gariūnų link Vakarinio aplinkkelio mesdavau žvilgsnį į po dešine besidriekiantį slėnį, pavasarį sužvilgantį šviežia žaluma, o rudenį nusidažantį ryškiomis spalvomis. Būtent visą šį slėnį, tik iš kitos pusės, atveria Gariūnų regykla. Nuo jos matomame vaizde tiek daug detalių, kad jas betyrinėjant nepastebimai gali ir valanda prabėgti.

Plikakalnio atodangos apžvalgos aikštelė

Adresas: Architektų g. Koordinatės: 54.684598, 25.223428

Plikakalnio atodanga yra bene labiausiai keliautojus viliojantis objektas Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje. Skardžio viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, kur galima pasigrožėti nuo atodangos atsiveriančia puikia miesto panorama.

Gerai matyti 162 ha užimantis Vingio parkas, jo žalumoje išryškėja baltas estrados puslankis. Netoliese matosi stadiono ir Vilniaus universiteto Botanikos sodo kontūrai. Kairėje matyti dvi upės srovę skiriančios salos, ties jomis šiame slėnio šlaite – Karoliniškių griova, dešinėje – parodų centras „Litexpo“.

Rokantiškių piliavietės apžvalgos aikštelė

Adresas: S. Batoro g. Koordinatės: 54.689715, 25.391211

Tolėliau nuo miesto centro – puiki vieta pažvelgti į daug įdomybių slepiantį Naujosios Vilnios rajoną, o kartu – ir į Lietuvos istoriją. Ir dar į traukinius!

Kadaise čia stovėjo viena seniausių Lietuvoje pilių, kurią XII a. pastatė kunigaikštis Alšis. Priklausę ir Goštautams, ir Žygimantui Augustui, XVII a. jie atiteko Pacams. Šie puošniuose rūmuose XVII a. pradžioje dar priėmė Lietuvos ir Lenkijos valdovą Vladislovą Vazą, tačiau 1655 m. Maskvos kariuomenė pilį sudegino ir sugriovė.

Pilis taip ir nebuvo atstatyta, vieta buvo apaugusi mišku, tačiau laikui bėgant gražiai sutvarkyta ir pritaikyta lankymui. Nuo jos įdomu apžiūrinėti Naujosios Vilnios vaizdus, puikiai matosi važiuojantys traukiniai.

Verkių dvaro parko apžvalgos aikštelė

Adresas: Žaliųjų Ežerų g. 49

Verkių dvaras – be galo gražiame kraštovaizdyje, ant stataus Neries kranto, prie Verkės upelio žiočių, pastatyti puošnūs rūmai. Itin įsimylėjėlių pamėgta Verkių rūmų apžvalgos aikštelė apdovanoja fantastiškais vaizdais: akimis galima aprėpti Neries slėnį, Turniškių mišką, Trinapolio bažnyčią ir Valakampius.

„Vilniaus Versaliu“ pramintas ansamblis puiki vieta ne tik pasižvalgyti į Vilnių iš aukštai, bet ir pasivaikščioti įdomioje aplinkoje – čia rasite daug išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių, o stačiuose Verkių kalno šlaituose auga įspūdingi kelių šimtų metų amžiaus, apie 1,5 m kamieno skersmens ąžuolai.

Subačiaus apžvalgos aikštelė

Adresas: Subačiaus ir Markučių gatvių sankryža

Atrodytų, ši aikštelė – gerai žinoma, bet jos net ir esant puikiam orui nerasite sausakimšos. Užklysta turistai, ją itin pamėgę motociklininkai, bet vietiniai šią vietą laiko galbūt pernelyg turistine, tad dažnas mieliau renkasi jos papėdėje esantį Kūdrų parką.

Todėl lengvai Subačiaus apžvalgos aikštelėje rasite ir laisvą kavinės staliuką, ir progą pasėdėti ant vieno iš krėslų, atveriančių nuostabią panoramą į Užupį, Senamiestį, Gedimino kalną, aibę bažnyčių bokštų ir Gedimino kalną.

Aikštelėje įrengta panoraminė informacinė lenta, kuri padės susiorientuoti bažnyčių bokštų gausybėje.

Pūčkorių atodanga

Adresas: S. Batoro g. Koordinatės: 54.692034, 25.352532

Ši atodanga – tikriausiai populiariausia apžvalgos aikštelė Vilniuje esant geram orui, tačiau juk ir ne be reikalo. Atsigėrus kavos miesto centre jau už keliolikos minučių galima gėrėtis aukščiausia atodanga visoje šalyje, įspūdingu gamtos paminklu.

Atodangos aukštis – 65 metrai, plotis – 260 metrų. Šis unikalus geologinis objektas dar 1974 metais buvo paskelbtas gamtos paminklu.

Nuo atodangos atsiveria įstabi Vilniaus apylinkių panorama: matosi Vilnios upės vingiai, Pavilnių regioninio parko kalvos ir miškai, Pūčkorių dvaras, buvusi patrankų liejykla. Šiek tiek tolėliau – Belmonto malūno senosios užtvankos liekanos.

Iki šių dienų išliko ir prie Pūčkorių atodangos esančios tarpukario laikotarpio Lenkijos kariuomenės gynybinių įrenginių liekanos: apkasai, tranšėjos, gelžbetoninis bunkeris.

Nepraleiskite progos ne tik pasidairyti į nuostabią rudenišką panoramą nuo apžvalgos aikštelės, bet ir pasivaikščioti Pūčkorių pažintiniu taku. Tada galėsite atodangą apžiūrėti tiek iš viršaus, tiek iš apačios.

Turite patarimų, kur Vilniuje dar atsiveria nuostabios panoramos? Pasidalinkite jais komentaruose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:15
07:09
07:38

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje