Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 07 18, 10:02

Aktyvios pramogos Anykščiuose: nuo karklų labirintų iki skrydžio virš ežero parašiutu

Ilgą laiką garsėję Kalitos kalno rogutėmis Anykščiai aktyvaus poilsio mėgėjams šiemet siūlo kur kas daugiau pramogų. Kai kurios jų skirtos visai šeimai, kitos – tik ieškantiems ekstremalių pojūčių. Tačiau kad ir ką išsirinktumėte nuobodžiauti tikrai nebus kada.

Šlapios pramogos greta Anykščių – ar išdrįsite tai išbandyti savo kailiu?

Kiek daugiau nei dešimt kilometrų nuo Anykščių centro esančiame Nevėžos ežere galima ne tik atsigaivinti ir išsimaudyti, bet ir pasimėgauti anykštietiškomis vandens pramogomis.

Iš anksto susitarus čia klientų kiekvieną dieną 24 val. per parą lauks kapitonas Dominykas Gudelis.

„Esu praktiškai užaugęs šioje vietoje. Ir dabar čia gyvenu ir būnu tada, kai yra norinčių sušlapti“, – juokavo Nevėžos ežero pakrantėje vasaras leidžiantis pašnekovas.

Išbandyti aktyvias pramogas šioje vietoje galima jau kelis dešimtmečius. 1972 metais Nevėžos ežere du to meto entuziastai pradėjo plaukioti motoriniu laivu. Dabar jų darbus tęsia D.Gudelis, siūlantis visiems norintiems gauti gerą adrenalino dozę – plaukti vandens slidėmis, pasikratyti ant triviečių ir vieviečių vandens padangų, o drąsiausiems – pakilti virš ežero parašiutu.

Anykščių turizmo informacijos centro/Vilandos Reikalienės nuotr./Virš Nevėžos ežero – parašiutu
Anykščių turizmo informacijos centro/Vilandos Reikalienės nuotr./Virš Nevėžos ežero – parašiutu.

Žmogų-paukštį primenantis skrydis, anot D.Gudelio, nėra toks pavojingas, kaip gali pasirodyti stebint jį nuo kranto. Motoriniu kateriu įtempiamas parašiutas iškelia žmogų į orą, kur jis paskraidęs keletą ar kelioliką minučių, vėliau pakankamai saugiai nusileidžia į ežerą.

„Kritimas tikrai nėra pavojingas ar skausmingas. Be to, visuomet pasirūpiname apsaugomis, pavyzdžiui, gelbėjimosi liemene“, – sakė pašnekovas.

VIDEO: Šlapios pramogos Anykščiuose

Aistrą vandens slidėms jaučiantis D.Gudelis tiki, jog po keleto metų anykštėnai skins laurus šio sporto čempionatuose – šiuo metu bendruomenės nariai aktyviai treniruojasi.

Tačiau poilsiautojams jis siūlo išbandyti ne tik jas, bet ir Lietuvoje populiarėjančias vandenlentes. Pasiplaukiojimas jomis ar vandens slidėmis kainuoja 12 Eur, vandens padangomis – nuo 10 Eur. O nepamirštamas skrydis parašiutu – 38 eurus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje