Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 25, 10:42

Pasaulinę turizmo dieną – daugybė nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generalinis sekretorius kasmet kreipiasi į globalią turizmo bendruomenę, kviesdamas minėti profesinę šventę, atsižvelgiant į siūlomą temą. Lietuvos turizmo sektorius neliko abejingas šių metų Pasaulinės turizmo dienos temai „Milijardas turistų – milijardas galimybių“. Visoje Lietuvoje numatoma renginių, ekskursijų, teminių žygių, pramogų ir viešų paskaitų.
Poilsis Birštone
Lietuviai pradėjo keliauti po savo kraštą. Vienas iš populiariausių kurortų šiemet buvo Birštonas. / TIC nuotr.

„Daugiau nei vienas milijardas turistų kasmet keliauja po pasaulį, tad turizmas tapo vienu pirmaujančių ekonomikos sektorių, kuris sudaro 10 proc. pasaulinio BVP ir 6 proc. pasaulio eksporto.

Daugiau nei vienas milijardas turistų kasmet keliauja po pasaulį, tad turizmas tapo vienu pirmaujančių ekonomikos sektorių, kuris sudaro 10 proc. pasaulinio BVP ir 6 proc. pasaulio eksporto. 

Turizmo dieną geriausia švęsti keliaujant ir tikrai nebūtina keliauti kažkur toli, kai Lietuvoje turime labai daug galimybių pamatyti gražių, atnaujintų vietų, dalyvauti įvairiose edukacinėse programose.

Pasaulinės turizmo dienos proga linkiu įdomių atradimų keliaujant po svetingą Lietuvą,“ – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Pasaulinės turizmo dienos proga Vilniaus turizmo informacijos centras rugsėjo 25, 26 ir 27 d. surengs 450 nemokamų vietų specialiose ekskursijose Senamiestyje, Užupyje, Žvėryne bei Stoties rajone.

Rugsėjo 26 ir 27 d. Pavilnių regioniniame parke įvyks 2 naujų pėsčiųjų trasų – Strielčiukų ir Ribiškių – atidarymas ir žygiai su pristatymu, o rugsėjo 27 d. Europos geografiniame centre (Vilniaus raj., Girijos kaime) lankytojų lauks ekskursija po Europos geografinį centrą, V.Labučio džiazo vaikų ansamblis ir viktorina su prizais.

Pasauline turizmo diena 2015
Pasaulinė turizmo diena 2015

Renginių maratonas nuvilnys per visą Lietuvą

Kaunas kviečia susipažinti iš naujo su laikinąja sostine, išbandant istorines transporto priemones, o Pažaislio vienuolyno sveikatingumo komplekse „Monte Pacis“ įvyks naujo pažintinio kelionių vadovo (anglų kalba) „Lithuania Travel Guide“ pristatymas, kuriame laukia nemokama paskaita apie šalies grožį ir turizmo galimybes su keliautoju, fotografu ir rašytoju Vytautu Kandrotu bei daug nuostabių Lietuvos fotografijų iš žemės ir oro.

Rugsėjo 26-osios vakarą Anykščiuose vakarojantiems svečiams nuo 19 iki 24 val. muziejų ekspozicijose ir renginiuose bus galima lankytis nemokamai.

Iki vidurnakčio bus atviros svarbiausios miesto kultūros erdvės ir Šv. Mato bažnyčios bokšto durys, o užkopusieji į apžvalgos aikštelę pro monoklį galės pasigrožėti žvaigždėtu dangumi.

Rugsėjo 25 d. Žemaitijos turizmo informacijos centras kviečia į nemokamą ekskursiją po Telšių miestą ir į žemaitiškų patiekalų degustaciją.

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras rugsėjo 26 d. organizuoja ekskursiją „Diplomatinis vizitas: iš vienos Žemaitijos sostinės – į kitą. Raseiniai – Telšiai – Raseiniai“, kurios metu bus lankomasi Biržuvėnų dvaro sodyboje, Šatrijos kalne ir žemaičių muziejuje „Alka“.

Rugsėjo 27 d. Pasaulinės turizmo dienos dvasią galės pajusti ir Raseinių mažieji turistai nemokamame muzikiniame spektaklyje-žaidime „Aplink pasaulį 2“, kuris vyks Raseinių krašto istorijos muziejaus vidiniame kiemelyje.

Taip pat rusėjo 27 d. Biržų turizmo informacijos centras kviečia į pažintinę ekskursiją po Biržų kraštą, lankant Biržų krašto muziejų „Sėla”, karstines įgriuvas, regioninio parako apžvalgos bokštą ir savo rankomis išsikepant duonelę edukacinėje programoje „Grūdo kelias” Sodeliškių dvaro sodyboje.

Ir tai – tik dalis šį savaitgalį Pasaulinei turizmo dienai organizuojamų renginių. Detalesnės informaciją apie vietos renginius patartina klausti vietos turizmo informacijos ir lankytojų centruose.

Vietinis turizmas per pirmą šių metų pusmetį augo 11,3 proc., lyginant su pernai metai tuo pačiu laikotarpiu. Keliauti, lankyti naujus turistinius objektus Lietuvoje darosi labai populiaru, net madinga. 

„Vietinis turizmas per pirmą šių metų pusmetį augo 11,3 proc., lyginant su pernai metai tuo pačiu laikotarpiu. Keliauti, lankyti naujus turistinius objektus Lietuvoje darosi labai populiaru, net madinga.

Lietuviai vis labiau domisi savo kraštu, renkasi ne tik tradicinius maršrutus į kurortus ar didžiuosius miestus, bet lanko ir kitas per 25 nepriklausomybės metus akivaizdžiai atsinaujinusias ar naujai įkurtas turistines vietas,“ – sako Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Nutarimas švęsti Pasaulinę turizmo dieną rugsėjo 27 d. priimtas 1979 m. Ispanijoje per III Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinę asamblėją.

Numatyta, jog ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame Žemės pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, o pietiniame jis dar tik prasideda. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje