Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasivaikščioti Lyduvėnų tiltu bus galima ir ateityje – „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja naujas ekskursijas

Lyduvėnų tiltas nuo šiol bus labiau prieinamas smalsuoliams
Lyduvėnų tiltas nuo šiol bus labiau prieinamas smalsuoliams
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 9–11 d. pirmą kartą istorijoje visuomenei oficialiai buvo atvertas aukščiausias ir ilgiausias tiltas Lietuvoje – Raseinių rajone stovintis Lyduvėnų tiltas. Didžiulio susidomėjimo sulaukusios ekskursijos buvo bandomosios, po kurių dabartiniai tilto valdytojai – bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ – ketino spręsti, ar rengti ekskursijas reguliariai.

Nors kol kas nėra paskelbtos naujos ekskursijų datos, 15min žiniomis, jos jau planuojamos – Lyduvėnų tiltas turistams bus atvertas ir ateityje.

Norinčių ant tilto – daugybė

Lyduvėnų tiltas nuo šiol bus labiau prieinamas smalsuoliams
Lyduvėnų tiltas nuo šiol bus labiau prieinamas smalsuoliams

„Ekskursijos Lyduvėnų tiltu iš tiesų sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. Norinčių užsiregistruoti pirmosioms ekskursijoms buvo per tūkstantį, tad visas vietas užpildėme vos per porą valandų“, – sakė bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento atstovė Novilė Aleksejevaitė.

Pasak jos, bendrovė iki šiol sulaukia daugybės laiškų su klausimais, kada bus naujos ekskursijos.

„Matome didelį visuomenės susidomėjimą Lyduvėnų tiltu, todėl planuojame surengti naujas ekskursijas. Dėl tikslios tokių ekskursijų datos šiandien dar nėra nuspręsta, tačiau tikimės, kad turėsime galimybę jas surengti jau artimiausiu metu“, – žadėjo „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė.

Įspūdžiai – įvairūs

Patekti ant tilto galima tik iš anksto užsiregistravus – sudaromi detalūs lankytojų sąrašai, žmonės tikrinami pagal vardus ir pavardes. Tiesa, ir anksčiau ant tilto žmonės patekdavo, vis dėlto tik išskirtiniais atvejais ir su griežta tilto prižiūrėtojų palyda.

Be to, tokią pramogą tekdavo pradėti organizuoti prieš kelias savaites. O kartais leidimas nebūdavo suteikiamas.

Kaip rašė tarp pirmųjų laimės kūdikių, t.y. pirmosios ekskursijos ant Lyduvėnų tilto dalyvių buvęs 15min žurnalistas Alvydas Januševičius, dabar čia kartais važiuoja krovininiai traukiniai. Vieni lekia į Kaliningradą, o kiti ties Taurage pasisuka į Klaipėdą. Čia nuolat dirba trys darbuotojai ir apsauga.

Darbuotojai kasdien turi darbo – tai paveržti, tai kokią detalę pakeisti. Apsaugos darbuotojas nuolat saugo tilto prieigas. Sako, kad dar neteko panaudoti ginklo – žmonės supratingi.

Tiesa, turistai juos, atrodo, nelabai džiugina. Bent jau tokį įspūdį susidarė keliautojas, maršrutų po Lietuvą žemėlapio Lietuvon.lt sudarytojas Karolis Žukauskas. Būtent jo idėja atverti šį tiltą žmonėms ir turizmui patikėję „Lietuvos geležinkeliai“ surengė bandomąsias ekskursijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje