Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 8d. 10:12

Reikės tik vieno bilieto: siūlo nemokamai lankytis nacionaliniuose parkuose ir renginiuose

Drevinė bitininkystė Dzūkijoje
Mato Miežonio/15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka: nacionaliniame parke

Įsigiję metinį bilietą, žmonės galės lankytis visuose Lietuvos nacionaliniuose parkuose ir be papildomo mokesčio dalyvauti daugiau kaip 30 renginių. Pinigai už šiuos bilietus bus skiriami saugomoms teritorijoms tvarkyti.

Anot specialistų, jų infrastruktūra reikalauja nuolatinės priežiūros. Nuostolių patiriama ir dėl piktybiško lankytojų elgesio.

Metiniai individualūs ar šeimos Valstybinio parko lankytojo bilietai leidžia lankyti nacionalinius ir regioninius parkus bei dalyvauti jų organizuojamuose žygiuose ir edukaciniuose renginiuose visoje Lietuvoje.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba lėšas už bilietus skiria parkams tvarkyti. Pernai surinkta daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

Jie panaudoti pažintiniams takams, apžvalgos bokštams, stovyklavietėms, informaciniams stendams atnaujinti.

Anot saugomų teritorijų tarnybos atstovės Dianos Rakauskaitės, dalis infrastruktūros tiesiog susidėvi, tačiau lankytojai elgiasi ir piktybiškai: dažniausiai niokojami informaciniai stendai.

Pasitaikė ir tokių atvejų, kai išmontuoti ir pavogti mediniai piliakalnio laiptai, dingo įrengta poilsiavietė: pavėsinė, stalai ir suolai.

Lrt.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje