Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 3d. 19:15

Rudeniškos atostogos Palangoje aktyviu ritmu: joga parke, irklentės jūroje ir baidarės Šventojoje

Birutės parke skambantys gongai leidžia pajusti naujų potyrių atsipalaiduojant.
Palangos sveikatos biuro nuotr. / Birutės parke skambantys gongai leidžia pajusti naujų potyrių atsipalaiduojant.
„Visai kitas pojūtis, nėra nė ką lyginti su ežeru ar tvenkiniu“, – sako palangiškė Rasa, išbandžiusi galimybę irklente pasiirstyti Baltijos jūroje ties Kunigiškėmis. Turizmo ir sveikatos įstaigų atstovai pabrėžia, jog atrasti aktyvių veiklų Palangos kurorte gali kiekvienas. Ir kokių tik panorėjęs – nuo minėtų irklenčių ar baidarių iškylos Šventosios upe iki jogos Birutės parke, išraizgytų dviračių ir pėsčiųjų takų ar padus masažuojančio basų kojų tako.

Atrasti savo širdžiai mylimų veiklų Palangoje gali kiekvienas nuo mažiausio iki senjoro. Tuo įsitikinę tiek turizmo sektoriaus atstovai, tiek sveikatinimo paslaugų teikėjai. Čiupti riedučius, dviratį, paspirtuką, užlipti ant irklentės, pasimankštinti atvirose sporto aikštelėse, įsėsti į baidarę ar tiesiog priversti sparčiau plakti savo širdį spartesniu žingsniu vaikštinėjant ir įkvepiant gaivaus pajūrio oro – tai tikrai gali padaryti kiekvienas. Laisvalaikio maršrutai gali driektis ne tik visų mylimu paplūdimiu, kur vaikštinėti gera ir sielai, ir padams, glostomiems aksominio smėlio ir Baltijos vandens.

Aktyvioms pramogoms erdvių mieste yra gerokai daugiau – nuo Birutės parko, kur vasarą po atviru dangumi vyksta jogos užsiėmimai, iki mokyklų stadionų, kurie rekonstruoti ir laukia bėgikų ar mankštos mylėtojų, miško takų, besidriekiančių iki pat Klaipėdos ar Šventosios ir dar toliau.

„Mes leidžiame laisvalaikį labai paprastai – dviračiai įvairiais maršrutais, tiesiog daug vaikštome, labai mėgstame baseiną. Palanga-Šventoji, Palanga-Karklė, Palanga-Juodkrantė, su viena nakvyne – mūsų mėgstamiausi maršrutai dviračiais. Turime savo mėgstamas sustojimo vietas piknikams, pietums. Važiuojame dažniausiai su vaikais. Labai geras laisvalaikis!“, – pasakoja Palangoje gyvenanti Asta, kurios šeimoje net keturios atžalos.

„Labai puikus yra „Labryčio“ takas išilgai Palangos per miškus – tiek bėgioti, tiek važiuoti dviračiu“, – paklausta apie aktyvų laisvalaikį Palangoje, antrina Irma.

Pajūrio pušynu besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“, kuriuo galima ir važiuoti dviračiu, ir keliauti pėstute ar pasitelkus šiaurietiškas lazdas, apima net 6 kilometrų ilgio žiedą miško taku. Paįvairinimui ir atokvėpio akimirkoms galima pasimankštinti „Labryčio“ take įrengtose penkiose aktyvaus poilsio zonose su lauko treniruokliais ir kitais sporto įrenginiais.

Palangos sveikatos biuro nuotr./Palanga ir šiaurietiškas ėjimas – puikus duetas.
Palangos sveikatos biuro nuotr./Palanga ir šiaurietiškas ėjimas – puikus duetas.

Siūlo ir sportuoti, ir pažinti

Į Palangą verta atsivežti ar išsinuomoti dviratį, nes iš šio kurorto galima minti puikiais dviračių takais iki pat Šventosios ar į kitą pusę – iki Pajūrio regioninio parko ties Karkle ir net Klaipėdos.

Kaip sako Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė, keliaujant dviračiu, paspirtuku ar pėstute, galima ne tik pasportuoti, bet ir pažinti kurortą, atrasti netikėtų istorinių perlų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kmitienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kmitienė

„Esame parengę informacinius leidinius „Atrask senąsias Palangos vilas“, „Top-10 lankomų rekomenduojamų vietų“, „Kelionė po grafų Tiškevičių Palangą“ ir „Žydų kultūros paveldo pėdsakais“. Juos gali naudoti ir keliaujantys pėstute, ir važiuojantys dviračiais ar paspirtukais, jaunos mamos šį maršrutą išbandė ir su vežimėliais. Šie leidiniai yra ir elektroniniai, ir popieriai, juos pasiėmę poilsiautojai gali patys savo nuožiūra susidėliot, ką nori pažinti, du, ar penkis objektus per dieną nori aplankyti. Turistams siūlome improvizuoti pagal pomėgius, ištvermės lygį“, – kalbėjo R. Kmitienė.

Mėgstantiems keliones dviračiais, o galbūt – ir žygius pėstute, siūloma pasirinkti įvairaus ilgio maršrutus – 35 km ilgio trasą Palanga-Šventoji-Palanga, 57 km įveikti galima minant iki Klaipėdos ir atgal. Vien aplink Palangą galima apsukti daugiau nei dešimt kilometrų.

Organizuoja aktyvias veiklas

Aktyvių veiklų poilsiautojams ir palangiškiams siūlo Palangos visuomenės sveikatos biuras. Vasarą visos veiklos vyksta po atviru dangumi.

Kaip sakė Palangos visuomenės sveikatos biuro direktorė Milda Gedvilienė, prie veiklų noriai prisijungia kurorto svečiai, ir tai džiugina, nes patys palangiškiai vasarą itin įsisukę į verslo peripetijas, rūpinasi atvykusiais poilsiautojais, į veiklas jie noriai įsitraukia pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui.

„Šią vasarą vakarais organizuojame šokius, jogą ir jėgos bei ištvermės treniruotes. Tris skirtingo pobūdžio veiklas – ir ramesnes, ir intesyvesnes. Rengiame viską lauke. Jėgos ir kūno ištvermės treniruotės rengiamos paplūdimyje prie Centrinės gelbėjimo stoties, jogą organizuojame Birutės parke prie rotondos, net tai – tobula vieta tiek kūnui, tiek sielai, pasportuoti ir atsipalaiduoti, o šokius – bendradarbiaudami su Mindaugo profesinio ugdymo mokykla, jų kiemelyje“, – pasakojo vadovė.

Pavasarį ir rudenį Palangos visuomenės sveikatos biuras rengia šiaurietiško vaikščiojimo užsiėmimus. Juos ketinama atgaivinti ir netrukus prasidėsiantį rugsėjį. Poilsiautojai tokį aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą gali pasirinkti ir savarankiškai bet kuriuo metu. Tam tinkamas ir jau minėtas „Labryčio“ takas, ir kiti miško takeliai.

Paklausta, kaip gi pati leidžia laisvalaikį, M. Gedvilienė sako, jog ritmą diktuoja mažamečiai vaikai, tačiau, siekdama jiems rodyti pavyzdį, šeima kasdien stengiasi laiką leisti gamtoje, renkasi dviračius, riedučius ar paspirtukus.

Juk ne veltui Palangos puoselėtojas grafas J. Tiškevičius sakė: „Palanga – išsirink, ką myli“, tad ieškantis aktyvaus laisvalaikio gali pasirinkti mylimiausią veiklą, o galbūt išbandyti kažką neatrasta.

„Veiklų daug, reikia tik noro, viskas priklauso nuo žmogaus pasirinkimo. Dviračių takai čia puikūs iki pat Šventosios ar į Klaipėdos pusę, Nemirsetą. Matau ir jais bėgiojančius. Kadangi auginu mažamečius vaikus, mūsų distancijos dviračiais kol kas trumpos, tačiau skatiname, rodome pavyzdį. Birutės parkas puikiai tinka pasivaikščiojimui. Vaikščiojimas greitesniu žingsniu aktyvina širdies darbą. Palangoje atnaujinti ir sutvarkyti mokyklų stadionai, juose puiki danga, galima pabėgioti. Viskas priklauso nuo poreikių“, – šypsosi moteris.

Pašalinti nuovargį po ilgų pasivaikščiojimų ar sporto galima keliaujant basų kojų taku. Pirmasis Palangoje basų kojų takas yra įrengtas atviroje teritorijoje šalia sanatorijos „Gradiali“. Teigiama, kad vaikščiojimas basomis iš natūralių medžiagų sukomponuotu taku prilygsta pėdų masažui. Tai padeda atsipalaiduoti, šalina nuovargį, gerina kraujotaką, miego kokybę, teigiamai veikia visą organizmą.

R. Kmitienė, kalbėdama apie veiklų įvairovę, šypteli – juk ne veltui Palangos puoselėtojas grafas J. Tiškevičius sakė: „Palanga – išsirink, ką myli“, tad ieškantis aktyvaus laisvalaikio gali pasirinkti mylimiausią veiklą, o galbūt išbandyti kažką neatrasta – irkletes jūroje, trijų valandų maršrutą baidarėmis Šventosios upe ar bandyti pagauti bangą jėgos aitvaru. „Viskas viename kurorte! Viskas, kas labai patogu ir įdomu“, – sako R. Kmitienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje