Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 28d. 16:51 , Atnaujinta: 2021 gegužės 28d. 17:16

Uždaromas pažintinis takas Kadagių slėnyje – vienas gražiausių visoje šalyje

Kadagių slėnis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kadagių slėnis
Nuo birželio 7 d. uždaromas Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas, pranešė Kauno marių regioninis parkas.

2010 m. pastatytas Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas 2016 m. buvo išrinktas gražiausiu Lietuvoje, kasmet pritraukdavo tūkstančius lankytojų.

Apie Kadagių slėnio tako problemas jau buvo kalbama ne vienerius metus. Lankytojai skųsdavosi, kad reikia ne gėrėtis nuostabiais gamtos vaizdais, o žiūrėti po kojomis – kad nepataikytum ant išpuvusios lentos, kad neprisiliestum prie išsikišusių tvirtinimo varžtų.

Penktadienį galiausiai paskelbta, kad dėl tako avarinės būklės lankytis jame tapo nesaugu, todėl priimtas sprendimas taką uždaryti iki tol, kol avarinė būklė bus stabilizuota arba atsiras galimybė taką remontuoti.

Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė 15min sakė besivilianti, kad finansavimo tako tvarkymui būtų sulaukta dar birželio mėnesį. Tuomet pasirengimas darbams ir pats remontas dar truktų mažiausiai 3-4 mėnesius.

„Gal net ilgiau, nes daug metalo darbų. Konstrukcija jau būtų metalinė dedama, poliai, sijos – viskas iš metalo, tik viršus ąžuolinis“, – aiškino N.Eidukaitienė.

„Ar taip, ar taip, vasaros sezonui jau nespėsim sutvarkyti, o rudenį jau nebe taip aktualu bus. Geriau ilgiau, bet svarbu, kad tikrai gerai padarytų ir ateityje tokių bėdų nebūtų“, – patikino parko direktorė.

Direkcija taką yra tvarkiusi – atnaujintos dvi aikštelės, tačiau tako atkarpos tarp jų taip ir liko vis prastėjančios būklės. Direkcija inicijavo vardinių lentų įsigijimo akciją, platino paramos magnetukus ir savanoriškus lankytojų bilietus, už kuriuos surinktos lėšos buvo skiriamos takui remontuoti. Tačiau, anot pranešimo, ne visi lankytojai nori prisidėti prie tako priežiūros įsigyjant bilietą, tad priemonės yra nepakankamos ir laikinos.

RP direktorė užsiminė, kad lėšų Kadagių slėnio pažintiniam takui laukiama jau seniai, o gaunamo finansavimo pakakdavo tik „palopymui“.

Nežinai, kuris žmogus ant kurios patręšusios lentos užlips ir kuri sija neatlaikys. Negali laukti nelaimės, - N.Eidukaitienė.

„Norim, kad nereikėtų lopyti, nereikėtų vis dėlioti kaip lego kaladėlių“, – kalbėjo N.Eidukaitienė.

Arlaviškių botaninio draustinio pažintiniame take yra pasitaikę ir incidentų. „Tai vaikas bėgdamas yra užkliuvęs už medvaržčio.... O praėjusį savaitgalį buvo paskutinis lašas – kai paskambino, kad moteris įlūžo. Nieko ji nesusilaužė, bet tai jau buvo mums riba, – sakė parko vadovė. – Tikrai nenorim daugiau sulaukti rimtesnių incidentų.“

Prie tako jau ne vienerius metus kabo pranešimas apie prastą jo būklę, žmonių prašoma būti atsargiems. Šiemet jo lentų bei sijų būklę dar labiau supratino lietingas pavasaris.

„Bet nelabai kas skaito tą pranešimą, – pripažino pašnekovė. – O ir nežinai, kuris žmogus ant kurios patręšusios lentos užlips ir kuri sija neatlaikys. Negali laukti nelaimės.“

Skaitytojo nuotr./Prastėjanti Kadagių slėnio pažintinio tako būklė
Skaitytojo nuotr./Prastėjanti Kadagių slėnio pažintinio tako būklė

Parko direktorė svarstė, kad galėtų būti leidžiama žmonėms vis tiek pasivaikščioti teritorijoje, tačiau tik šalia tako, gruntu.

„Bet srautas yra žvėriškas, žmonės neklauso rekomendacijų. Ne visi supras, jeigu pasakysi – eikit šalia tako. Vis tiek eis taku, nors ir negalima.

Protingam ir nereikia sakyti, jis ir taip mato tako būklę. O jeigu neprotingam pasakysi, kad gali eiti šalia tako – tai aišku, jis vis tiek lips ant jo“, – kalbėjo N.Eidukaitienė.

Pažintinis takas itin pamėgtas ir šeimų su mažais vaikais, tad mažuosius sužiūrėti, kad tikrai neliptų ant tako, taip pat būtų didelis iššūkis net ir tėvams.

„O mes neturime nei galimybių, nei išteklių prižiūrėti“, – apgailestavo parko direktorė.

Parko direkcija rekomenduoja aplankyti kitus pažintinius Kauno marių regioninio parko ir jam priskirtų draustinių takus: Pakalniškių, Žiegždrių, Rumšiškių, Pažaislio, Jiesios kraštovaizdžio draustinio, Kamšos botaninio-zoologinio draustinio ir kt.

Kartu prašoma nepamiršti įsigyti vienkartinio lankytojo bilieto, nes už juos surinkti pinigai tiesiogiai grįžta į parko teritoriją prasmingais darbais – taip galima užtikrinti lankytinų objektų infrastruktūros priežiūrą. Bilietą įsigyti galima ir siunčiant SMS numeriu 1860, įrašius tekstą KMRP.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje