Pažink kandidatą
Daugiau
Savaitės klausimas
„Prezidento alga turi būti penki vidutiniai policininko atlyginimai. Tada bus motyvacija algas kelti. Jei pareigūnas jausis oriai, iš sistemos dings tie asmenys, kurie diskredituoja sistemą.“
„Pritariu eurui, bet ne tokiomis sąlygomis. Nežinome, kokį poveikį situacija Ukrainoje turės. Ar tikrai darome tai laiku? Kiek kainuos euro įvedimas? Jeigu bus blogai, ar galėsime iš ten išeiti? Turiu daug abejonių“.
„Po Skripalių bylos, po visų šitų agresyvių veiksmų ES, akivaizdu, kad kito kelio nėra – reikia būti ES, NATO sudėtyje, reikia būti bendrose pajėgose kartu su lenkais, reikia galvoti apie užsienio bazes, reikia melstis Dievui, kad amerikiečiai įkurtų bazę netoli Suvalkų.“
„Jis (Donaldas Trumpas, – red. past.) ekscentriškas, bet tvirtas. Naudoja dolerio kursą ir ekonomines sankcijas, demonstruodamas, kad Amerika yra pasaulio tvarkos garantas. Lietuvai belieka džiaugtis, kad amerikiečiai išsirenka tokius tvirtus Amerikos interesų gynėjus, kurie, gindami JAV interesus, apgina viso vakarietiško krikščioniško pasaulio, taip pat ir Lietuvos, interesus.“
Daugiau

Politinis portretas

Politiniam kandidatų portretui sudaryti po klausimą visiems kandidatams paprašėme užduoti tų, kurie jau ėjo svarbias – prezidento, Seimo pirmininko ar premjero – pareigas valstybėje. Ko jie norėjo paklausti ir ką atsakė Naglis Puteikis?

Daugiau

ARBA/ARBA

ARBA ARBA – kviečiame susipažinti su kandidatais į prezidentus ir pamatyti jų žaismingąją pusę. Kandidatai privalo pasirinkti tik vieną iš dviejų variantų, nors kartais abiejų pasirinkimų norisi išvengti.

Daugiau

Aktualus klausimas

Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad teismų sistemą yra būtina pertvarkyti. Ar su tuo sutinkate? Jei taip – ką, jūsų nuomone, reikėtų keisti?

Būtina sugrąžinti 1993 tuometinio Seimo panaikintus teismų tarėjus – jie yra visoje Europoje, išskyrus Lietuvą.

Tai efektyviausia priemonė nuo teisėjų papirkinė...

Būtina sugrąžinti 1993 tuometinio Seimo panaikintus teismų tarėjus – jie yra visoje Europoje, išskyrus Lietuvą.

Tai efektyviausia priemonė nuo teisėjų papirkinėjimo, nes kyšių suma padvigubėtų – reikėtų pirkti ne tik teisėją, bet ir dar vieną iš dviejų tarėjų.

Nieko geresnio nuo kyšininkavimo Vakarų civilizacija nėra sugalvojusi, nebent prisiekusiųjų teismus. Bet tarėjai sprendžia ir kitą problemą – kad teisėjai netaikytų raidės, o taikytų visuomenėje savaime suprantantį bendrąjį teisingumo jausmą – kad nesodintų už vištos pavogimą, o sodintų kontrabandos „karalius“.

Lietuvos politinis elitas iki šiol bandė liberatirinį neva geriausią teisėjų be tarėjų eksperimentą  – jis sužlugo visiškai ne tik dėl to, kad LT pasitikėjimas teismais praktiškai žemiausias ES-e, bet dėl to, kad LT teisėjai „užlėkė SU KYŠIAIS“.

Netrukus minėsime Tarptautinę darbo dieną. Prieš kelerius metus pasigirdo siūlymų išbraukti šią dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Kaip manote, ar gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena?

Reikia palikti ją nedarbo diena. Nes Lietuvos gyventojai dar neišmoko ginti savo teisių į normalią algą, pensiją, nedarbo ir ligos, neįgalumo išmokas – Lenkijoje ir...

Reikia palikti ją nedarbo diena. Nes Lietuvos gyventojai dar neišmoko ginti savo teisių į normalią algą, pensiją, nedarbo ir ligos, neįgalumo išmokas – Lenkijoje ir Latvijoje esant tokiam pat BVP dydžiui vienam gyventojui, Lietuvoje algos ir kitos minėtos išmokos keliais šimtais eurų/mėn mažesnės. O pas kaimynus ir profsąjungos ir streikai galingesni. Todėl Gegužės 1-ąją Lietuvos gyventojams reikia ne dirbti, o reikia mokytis streikuoti. 

Pasaulis ne pirmus metus bando atsakyti į klausimą, kas yra balandžio 11 dieną Londone sulaikytas „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as – Pentagono paslaptis atskleidęs herojus, ar paprasčiausias nusikaltėlis? O kas jis yra jums?

J.Assange'as, mano galva, turėjo nuoširdžių ketinimų atskleisti didžiųjų valstybių, jo teigimu, vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, tačiau jo veiklos laikotarpyje paaiškėjo,...

J.Assange'as, mano galva, turėjo nuoširdžių ketinimų atskleisti didžiųjų valstybių, jo teigimu, vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, tačiau jo veiklos laikotarpyje paaiškėjo, kad absoliuti dauguma J.Assange'o iniciatyva skelbtų dokumentų yra JAV kritika, o pvz. anonsuotas analogiškos medžiagos apie Rusiją skelbimas nebuvo realizuotas, jau nekalbant apie Kiniją. T. y. J. Assange'as iš kovotojo už žmogaus teises tapo kovotoju tik prieš JAV – tokiu būdu jis tapo neobjektyvus ir šališkas.

Europos Žmogaus Teisių Teismas kovo mėnesį paskelbė, kad sovietų represijas prieš partizanus Lietuvos teismai pagrįstai pripažino genocidu. Ar imsitės žingsnių, kad komunistiniai nusikaltimai būtų įvertinti ES lygmeniu, jei tapsite prezidentu (-e)? Ar, jūsų nuomone, to reikia?

Džiaugiuosi, kad  Europos Žmogaus Teisių Teismas keičia iki šios bylos vyravusią šio teismo praktiką iš esmės neigti  SSRS  komunistų nusikaltimus, ypač po 2...

Džiaugiuosi, kad  Europos Žmogaus Teisių Teismas keičia iki šios bylos vyravusią šio teismo praktiką iš esmės neigti  SSRS  komunistų nusikaltimus, ypač po 2 pasaulinio karo Lietuvoje, o taip pat kitose buvusiose SSRS okupuotose valstybėse į pripažinti, kad represijos buvo ir už jas galima teisti. Sieksiu, kad būtų tai įvertinta ES lygmeniu, panašiu principu, kaip kad dalis šalių viešomis deklaracijomis pripažįsta armėnų tautos genocidą Pirmojo pasaulinio karo metu (1915–1917 m.).

Kaip vertinate siūlymą mažinti Seimo narių skaičių – ar to reikia? Kaip balsuosite referendume?

Reikia mažinti. Nes vadovai taupymą turi pradėti nuo savęs. Tuo mažinimu turi prasidėti valstybės tarnybos mažinimas.

Reikia mažinti. Nes vadovai taupymą turi pradėti nuo savęs. Tuo mažinimu turi prasidėti valstybės tarnybos mažinimas.

Ar pastaruoju metu atnaujinote tymų skiepą? Galbūt ketinate revakcinuotis nuo kitų ligų? Ar skatintumėte žmones drąsiau skiepytis, jei taip – kokiais būdais?

Sovietinėje kariuomenėje susirgau tymais, vos nenumiriau, patekau į karinės ligoninės reanimaciją, buvau nuo tymų komplikacijų apkurtęs viena ausimi, vos ištraukė ir iš tymų ir...

Sovietinėje kariuomenėje susirgau tymais, vos nenumiriau, patekau į karinės ligoninės reanimaciją, buvau nuo tymų komplikacijų apkurtęs viena ausimi, vos ištraukė ir iš tymų ir iš jų komplikacijų. Kariniai gydytojai pasakė, kad aš kažkokiu stebuklingu būdu ar tai išvengiau skiepijimo tymais, ar tai sugebėjau vaikystėje nepersirgti jais. Tai jie sakė, kad suaugusiam tymai mirtis, jei nepersirgta vaikystėje. Tai buvo sovietmečiu. Bet, atsižvelgiant į mano šias patirtis, turbūt mielai pasiskiepyčiau dar kartą nuo tymų ar pan., jei kas suteiktų profesionalią konsultaciją.

Ką žino apie Lietuvą?

Ką kandidatai žino apie Lietuvą? Kviečiame žiūrėti video! 

Daugiau

Kampanijos finansavimas

Kiek pinigų rinkimų kampanijai jau surinko kandidatas? Kas jam aukojo dosniausiai? Sužinokite!

Daugiau