Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politinė reklama klausia kauniečių, ką jie rinksis: patriotą ar milicininką?

Kaune pasirodžiusi politinė reklama klausia kauniečių, ką jie rinksis – patriotą ar milicininką?
„Facebook“ nuotr. / Kaune pasirodžiusi politinė reklama klausia kauniečių, ką jie rinksis – patriotą ar milicininką?
Šaltinis: 15min
0
A A

Antrajam Kauno mero rinkimų turui besiruošiantys politikai – visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ lyderis Visvaldas Matijošaitis bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) atstovas, dabartinis Kauno meras Andrius Kupčinskas – debatuose ir kituose viešuose pasisakymuose nevengia aštrių epitetų vienas kito atžvilgiu. Panašiu keliu einama ir renkantis politinę reklamą. Dalį miestiečių nustebino Kaune neseniai pasirodžiusi konservatorių užsakyta lauko reklama, kurios tekstas balansuoja ties įžeidimo riba.

„Kam patikėsi Kauną? Kovo 15-ąją renkiesi tarp patrioto ir milicininko!“ – retoriškai klausiama reklamoje. Plakato fonas – trispalvė, ant kurios vienoje pusėje padėta kario kepurė, kitoje – milicijos pareigūno galvos apdangalas.

Ši politinė reklama sulaukė interneto komentatorių dėmesio. Dalis teigė, jog toks dviejų nesusijusių dalykų – patriotiškumo ir buvusios profesijos – sugretinimas atrodo netinkamai. Juolab, kad reklama akivaizdžiai siekiama sukiršinti kandidatų į mero postą rėmėjus.

„Daug kam neskaniai pasirodė, bet, matyt, yra į kažką orientuota. Tikimės, jog neatbaidys nieko“, – svarstė kiti.

Nori atverti akis rinkėjams

A.Kupčinskas 15min.lt paaiškino, kodėl buvo pasirinkta tokia politinė reklama. Anot jo, kauniečiams reikia atverti akis ir parodyti, tarp ko jie iš tikrųjų renkasi.

„Kovo 15 dieną kauniečių laukia labai svarbus pasirinkimas. Kauniečiai nuspręs, kas artimiausius ketverius metus bus atsakingas už modernaus ir laisvo ateities Kauno kūrimą.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Andrius Kupčinskas

Ar už tai bus atsakingas visą gyvenimą savo asmeninio verslo interesais besirūpinantis žmogus, ar tas, kuris yra prisiekęs Kaunui ir rūpinasi jo ateitimi. Tai yra klausimas, į kurį turės atsakyti visi kauniečiai, atėję prie balsadėžių.

Labai svarbu, kad kauniečių sprendimas būtų gerai apgalvotas ir pasvertas. Matome, kad į rinkimus metęs milžiniškus pinigus, mano oponentas tarsi užbūrė dalį kauniečių. Norime atverti kauniečiams akis ir parodyti, tarp ko jie iš tikrųjų renkasi“, – teigė A.Kupčinskas.

V.Matijošaitis: toks yra konkurentų padorumo lygis

„Vieningo Kauno“ lyderis, verslininkas V.Matijošaitis nesureikšmina konservatorių plakatų. Anot jo, tokie žingsniai puikiai atskleidžia konkurento moralines vertybes.

„Dėkoju gerbiamam A.Kupčinskui ir Andriui Kubiliui už dar vieną pravardę. Tikrai esu dirbęs milicijoje ir policijoje dešimt metų. Niekada to neslėpiau. Tačiau jau 25 metus dirbu versle. Visas profesijas vertinu ir, manau, kad bet kurį darbą reikia atlikti sąžiningai. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Visvaldas Matijošaitis

Per gyvenimą esu dirbęs ir šlavėju mokykloje, ir ugniagesiu, auginau bei prekiavau gėlėmis. Gal ir šie mano biografijos faktai sukels konkurentams papildomų fantazijų? 

Į prasivardžiavimus nereaguoju. Man jie nekelia emocijų, tik parodo konkurentų padorumo lygį. Gaila tik tai, kad tokiais pareiškimais šie konservatoriai menkina buvusius ir esamus pareigūnus. Gal juos yra nuskriaudę policininkai?“ – žiniasklaidai išplatintame pranešime teigia V.Matijošaitis.

Jo teigimu, keista lyginti patriotizmą ir profesiją. „Ar Kupčinsko profesija – patriotas? Esu šeštos kartos kaunietis. Manau, jog esu kur kas didesnis Kauno patriotas nei dabartinis meras, kuris nuvarė miestą į duobę ir desperatiškai bando gelbėti savo kėdę“, – sakė „Vieningo Kauno“ lyderis.

Algis Krupavičius: tokia agitacija konservatoriams nedaro garbės

„Tai yra smūgis žemiau juostos, rodantis tam tikrą desperaciją“, – kalbėdamas apie šią politinę agitaciją sakė Kauno technologijos universiteto profesorius, politologas Algis Krupavičius.

Pasak jo, politinei isterijai konservatoriai pasiduoda ne pirmą kartą. Tačiau šįkart beveik peržengta riba tarp agitacijos etiškumo.

 KTU profesorius Algis Krupavičius
KTU profesorius Algis Krupavičius

„Kyla klausimas, kiek tokia politinė agitacija yra korektiška. (Plakate) Prikišama profesija. Tekstas nukreiptas prieš konkretų žmogų.

Jei oponentas eitų tuo pačiu keliu, konservatorių kandidatui irgi galėtų prikišti fizinius trūkumus, asmenines savybes, išsilavinimo stoką tam tikroje srityje ir t.t.

Manau, kad tokiais atvejais Vyriausioji rinkimų komisija galėtų būti aktyvesnė ir pasakyti savo nuomonę. Mano galva, čia yra balansuojama ant šmeižto ribos“, – sakė politologas.

Pasak jo, tiek debatuose, tiek agituojant rinkėjus reikia kalbėti argumentų kalba, diskutuoti, svarstyti. O jei kritikuoji – remtis faktais ir įrodymais.

„Tokia agitacija Tėvynės Sąjungai nedaro garbės. Priešingai ji rodo tam tikrą desperaciją – imamasi visų įmanomų priemonių, kad būtų sumenkintas konkurentas“, – pastebėjo A.Krupavičius.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau