Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 17d. 13:27

Keli Kauno kandidatai į merus lieja apmaudą neradę savo biografijų rinkimų buklete

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zenonas Vaigauskas teigia nesulaukęs tikslaus pavaldinių paaiškinimo, kodėl Kaune kandidatai į merus pristatyti skirtingai.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) artėjant savivaldybių tarybų rinkimams išleido informacinius leidinius rinkėjams. 5 Kauno kandidatai į merus pasijuto nuskriausti ir žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą, nes prie savo pavardžių nerado biografijų, nors kiti 10 kandidatų pristatomi su jomis.

Biografijų pasigedo Aušra Ručienė (partija „Tvarka ir teisingumas“), Gintautas Labanauskas (rinkimų komitetas „Dirbam Kaunui“), Kęstutis Juknis (partija „Profesinių sąjungų centras“), Eligijus Dzežulskis-Duonys (rinkimų komitetas „Kaunas plius Puteikis“) ir Kristina Juozapavičiūtė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

„Kokiais kriterijais remiantis nuspręsta, kurių kandidatų biografijas skelbti, o kurių – ne?“ – stebėjosi A.Ručienė savo pranešime spaudai.

„Kokiais kriterijais remiantis nuspręsta, kurių kandidatų biografijas skelbti, o kurių – ne?“ – stebėjosi A.Ručienė savo pranešime spaudai.

Kandidatai kreipėsi į VRK ir sulaukė pažado, kad šią savaitę bus išspausdintas 133 tūkst. egzempliorių tiražu pasirodžiusio leidinio priedas, lapas su 5 nuskriaustųjų kandidatų gyvenimo aprašymais. „Tačiau dalis bukletų su nepilna informacija jau išdalyta. Be to, išleisti jų priedus kainuoja. Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisija, kuriai vadovauja socialdemokratė, tikina, esą įvyko techninė klaida. Bet ar tikrai?“ – svarstė A.Ručienė.

Anot jos, kandidatai kreipsis į Generalinę prokuratūrą, kad ši išaiškintų galimus klaidos autorius ir nustatytų, kokia žala padaryta kandidatams bei valstybei, kuriai teko išleisti papildomas lėšas.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė apgailestaujantis dėl klaidos. „Kauno apygardos rinkimų komisija persistengė. Jiems nebuvo reikalo dėti nė vieno kandidato biografijos. Vietos komisija nusprendė kitaip ir nesulaukiau aiškaus atsakymo, kodėl kandidatai pristatyti nevienodai. Kauniečiai aiškino, kad jiems teko didelis darbo krūvis, ilgai truko derinti gyvenimo aprašymus su kandidatais ir ne visų jų biografijas spėjo laiko sutvarkyti“, – kalbėjo Z.Vaigauskas.

Jis patvirtino, kad bus platinamas papildomas lapas su A.Ručienės, G.Labanausko, K.Juknio, E.Dzežulskio-Duonio ir K.Juozapavičiūtės gyvenimo aprašymais. „Tame lape taip pat informuosime, kad iš kandidatų pasitraukė Emigrantų partija ir jos kandidatas į merus“, – sakė Z.Vaigauskas.

Emigrantų partija nusprendė trauktis iš rinkimų, nes jos pirmininkas Juozas Murauskas buvo pašalintas iš kandidatų sąrašo kaip nenurodęs teistumo.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 1 d. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės