partijos istorija

LSDP veikia nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. 2001 m. ji susijungė su Lietuvos demokratine darbo partija. LSDP ne kartą buvo valdančioji partija. Šią Seimo kadenciją LSDP pradėjo kaip valdančioji partija, tačiau 2017-asiais iš koalicijos pasitraukė. LSDP vienija 16 tūkst. narių, turi 9 atstovus Seime.

Daugiau

Savaitės klausimas

Partijos lyderis

Už ką balsuoti?

– Dabar ir konservatoriai, ir „valstiečiai“ kalba, kad jus matytų koalicijos partneriais, kurie jums artimesni?

– Jie kalba kaip mus norėtų matyti partneriais. O mes norėtume kalbėti apie tai, kaip mes, būdami pirmi, norėtume juos matyti koalicijos partneriais (juokiasi). Ateinantis laikotarpis bus, aš atvirai sakau, bus itin sudėtingas.

Daugiau
– O jums bus problema, jei dar ketverius metus socialdemokratai bus opozicinė partija?

– Mes turime pavyzdžių, kai partija 8 metus opozicijoje. Pavyzdžiui, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Ar tai didelė problema tvirtai, solidžiai partijai būti opozicijoje? Ne, didesnė problema yra oportunizmas – prisitaikyti prie aplinkybių ir čiupti tai, ką gali pačiupti nuo politinio stalo. 

Daugiau

15 PROGRAMOS PUNKTŲ

 1. Kultūros finansavimo didinimas iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2024 metais.
 2. Mokytojų atlyginimų didinimas – skiriant ne mažiau nei 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.
 3. Priėmimas į mokyklą – tik pagal gyvenamąją vietą ir nesvarbu, koks vaikų pažangumas.
 4. Aukštųjų mokyklų dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų uždarbis turi siekti ne mažiau kaip 150 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. Visiems studentams – pirmas semestras nemokamas.
 5. Įsteigsime valstybinį plėtros banką, kuris šalia klasikinių investavimo į plėtrą priemonių turėtų ir platų socialinį mandatą. Šalia smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo aktualios ir paskolos įgyvendinant valstybinę būsto politiką.
 6. Skatinsime jaunųjų ūkininkų (iki 40 m.) įsikūrimą, teikiant prioritetą ir kuriant atskiras paramos schemas jauniesiems ūkininkams pagal įvairias ES ir nacionalinės paramos priemones.
 7. Parengsime ir įdiegsime vieningo bilieto koncepciją visoms transporto rūšims, įskaitant kelionėms geležinkeliu.
 8. Atliksime išsamų kaštų-naudos analizės tyrimą dėl Klaipėdos SGD terminalo veiklos, efektyvumo ir perspektyvų.
 9.  Nustatysime, kad apsilankyti pas pirminės sveikatos priežiūros specialistus būtų galima vėliausiai per penkias paras, o sudėtingus tyrimus ir specialistų konsultacijas atlikti ne vėliau nei per mėnesį.
 10. Universalios nacionalinės senatvės pensijos įdiegimas. Ši pensija pakeistų bazines ir šalpos pensijas. Ši nacionalinė pensija būtų kasmet indeksuojama ir iki kadencijos pabaigos tikėtina pasiektų minimalų vartojimo poreikio dydį (MVPD) (šiuo metu 257 eurai).
 11. Maisto produktams – lengvatinis 9 proc. PVM tarifas.
 12. Apsvarstysime galimybę steigti Piliečių Asamblėją, kuri svarstytų strateginius šalies raidos klausimus.
 13. Siekiant pagreitinti korupcinių bylų nagrinėjimą, bus formuojamos specializuotos teisėjų kolegijos, griežtinamos sąlygos proceso dalyviams vilkinti teismų procesus.
 14. Priimsime partnerystės įstatymą, leidžiantį vienalytėms poroms įteisinti savo šeimyninius santykius, reglamentuosime dar 2001 m. Civiliniame kodekse numatytą galimybę translyčiams asmenims pakeisti savo lytį ir teisinį lyties pripažinimą.
 15. Išlaikysime pasiektą 2 proc. nuo BVP gynybai skiriamų lėšų ribą ir subalansuotą ilgalaikį atsaką kylančioms saugumo ir gynybos grėsmėms ir iššūkiams atremti. Bet pasisakome prieš didesnę nei 2 proc. nuo BVP lėšų skyrimo ribą. 

Politikas po darbo

– O ar jums pačiam užtektų patirties tapti premjeru, ypač, kai dar net nesate dirbęs Seime ir ten apšilęs kojų? Ar tai ne kliūtis?

– Patirties stoka visada yra kliūtis, bet priklausomai nuo to, kaip žmonės mokosi, kaip greitai. Kitas dalykas, kokią apskritai jie turi gyvenimišką patirtį sukaupę, ką jie gyvenime yra veikę, ką nuveikę. 

Daugiau
– Kas jums yra buvimas politiku?

– Aš sau tą klausimą uždaviau, kai tik atėjau ir prisijungiau prie LSDP, įstojau į partiją niekieno nekviestas, nesiūlytas, be rekomendacijų, o tuo nustebinau tuomečius politinius veikėjus. Mane žavi politikoje galimybė keisti tuos dalykus, kurie manęs, pagal mano pažiūras, netenkina.

Daugiau

Kandidatų sąrašas

Numeris sąraše (Po/Prieš) Vardas Pavardė Vienmandatė apygarda
1/1 Gintautas Paluckas Utenos
2/2 Rasa Budbergytė Šeškinės-Šnipiškių
3/6 Julius Sabatauskas Alytaus
4/9 Algirdas Sysas Molėtų-Širvintų
5/3 Linas Jonauskas Pasaulio lietuvių
6/5 Vilija Targamadzė
7/4 Orinta Leiputė Kalniečių
8/7 Dovilė Šakalienė Senamiesčio-Žvėryno
9/22 Algimantas Salamakinas
10/11 Linas Balsys Panerių-Grigiškių
11/19 Saulius Čaplinskas Lazdynų
12/20 Giedrius Drukteinis Karšuvos
13/8 Raminta Popovienė Raudondvario
14/15 Vaidas Navickas Pilaitės-Karoliniškių
15/56 Juozas Olekas
Pilnas sąrašas

Naujienos