2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Svarbiausi įvykiai „Formulės 1“ Belgijos GP: įspūdinga avarija, C.Sainzo atostogos, „Ferrari“ agonija, L.Hamiltono pergalė

F1 kvalifikaciją Belgijoje papuošė dvigubas „Mercedes“ piloto Lewiso Hamiltono triumfas. Britas ne tik pagerino ankstesnį trasos įveikimo rekordą, kurį 2018 m. buvo užfiksavęs Sebastianas Vettelis, bet ir užtikrintai iškovojo „pole“ poziciją. Abu „Ferrari“ pilotai startavo už dešimtuko ribos. Tiesa, nepasitvirtino sinoptikų prognozės, lietaus nebuvo, pilotai startavo sausoje trasoje. Bet Lewiso Hamiltono pergalę nuspėti nebuvo sunku.
A.Giovanazzi ir G.Russelo avarija F1 Belgijos GP
A.Giovanazzi ir G.Russelo avarija F1 Belgijos GP / „Scanpix“ nuotr.

Taip pat skaitykite: „Formulės 1“ kvalifikacija Belgijoje: Lewisas Hamiltonas sudaužė Sebastiano Vettelio rekordą

Tokia tvarka lenktynininkai kirto finišo liniją:

Supažindiname su svarbiausiais lenktynių momentais.

Šiose lenktynėse pokyčių buvo nedaug. Lentelės viršuje iš esmės niekas labai nepasikeitė nuo starto iki pat finišo. Transliacijos režisieriai 28/44 rate suskaičiavo, kad šešetukas nuo starto liko toks pats. Tačiau tai nereiškia, kad lenktynės buvo nuobodžios, nuolat pirmaujant „Mercedes“.

Tiesa, dėl „McLaren“ bolido gedimo nestartavo C.Sainzas. O „Renault“ pilotai po nesėkmingo praėjusio sezono pagaliau vėl rinko taškus, užimdami 4-5 vietas.

33/44 ratas. S.Vettelį prieš tai lengvai aplenkė S.Perezas, o dabar ir P.Gasly. Sebastianas iškart po to posūkyje sugebėjo dar užblokuoti priekinį ratą ir nepataikė į posūkio trajektoriją. Sutikite, vaizdas neįprastas. Juk kai kas dar tikisi, kad „Ferrari“ pasikandžios su „Mercedes“.

19/44 ratas. Vėl posūkyje vos išsitenka „Ferrari“ bolidai. 13-14 pozicijas besidalinantys S.Vettelis ir Ch.Leclercas vos nepakartojo praėjusių metų Brazilijos GP avarijos, kai „išjungė“ vienas kitą iš lenktynių.

Lemtingas 11/44 ratas, įspūdinga avarija. Antonio Giovanazzi prarado bolido kontrolę, metėsi į dešinę, trenkėsi į atitvarus ir nuo jų atšoko. G.Russelas, neturėdamas kur dėtis, pasuko vairą į kairę ir taip pat taranavo sieną. Todėl iki 15-ojo rato pilotai važiavo saugos automobilio režimu, daugelis pasinaudojo galimybe sustoti boksuose ir sumontuoti kieto mišinio padangas.

Startas. Iš esmės niekas labai nepasikeitė, starte netikėtumų nebuvo, sportininkai išlaikė kvalifikacijoje iškovotą rikiuotę.

Kvalifikacijos dešimtukas
Kvalifikacijos dešimtukas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką